Kiedy Twój biznes potrzebuje wsparcia i jak rozpocząć taką współpracę?

Prężnie rozwijający się biznes to marzenie każdego przedsiębiorcy. Z jednej strony osiągnięcie etapu stabilizacji (nie tylko finansowej) napawa radością, z drugiej zaś oznacza konieczność zmian. Będą one dotyczyły przede wszystkim konieczności pomocy w codziennych zadaniach oraz ich delegowania. Oceń, czy Twój biznes potrzebuje wsparcia i sprawdź, jak rozpocząć taką współpracę.

Co zyskujesz, delegując zadania w swojej firmie?

Oto największe korzyści, na które możesz liczyć w takiej współpracy:

  • oszczędzasz czas, ponieważ ktoś inny zajmuje się częścią Twoich codziennych zadań,
  • oszczędzasz pieniądze, ze względu na to, że nie zatrudniasz dodatkowego pracownika, a jedynie delegujesz zadania na podstawie wybranego pakietu,
  • działasz elastycznie, dopasowując zakres współpracy do Twojego rozkładu dnia i realizowanych projektów.

Aby się tak jednak stało, konieczne jest Twoje zaangażowanie oraz precyzyjne określenie, w jakim zakresie potrzebujesz wsparcia wirtualnej menadżerki. Znajomość własnych oczekiwań jest kluczowa dla nawiązania satysfakcjonującej relacji biznesowej, która pomoże wznieść Twoje działania na wyższy poziom.

Jak przygotować się do takiej współpracy?

Odpowiedź sobie na pytanie, dlaczego decydujesz się na poszukiwanie wirtualnego wsparcia. Co sprawiło, że potrzebujesz go właśnie teraz. Być może czujesz, że bieżąco obowiązki odsuwają Cię od tego, czym naprawdę chcesz się zajmować, a poprzednie próby outsourcingu zakończyły się fiaskiem. Albo myślisz o rozwoju i chcesz, żeby najważniejszymi zadaniami administracyjnymi, związanymi z prowadzeniem Twojej firmy zajął się ktoś zewnątrz, aby całkowicie poświęcić się realizacji projektów dla klientów. Może być też tak, że potrzebujesz więcej oddechu i „czasu wolnego”. Bez względu na to, jaka motywacja Tobą kieruje – warto, aby taka decyzja była dobrze przemyślana.

Kolejną kwestią, jaką należy przeanalizować, jest zakres kompetencji, jakiego poszukujesz. Na rynku możesz znaleźć bowiem zarówno wirtualne asystentki, jak i wirtualne project managerki czy office managerki. Ich zakres działań jest bardzo różny, dlatego dobrze jest precyzyjnie określić swoje wymagania, które ułatwią Ci przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego.

Następnie zaplanuj proces onboardingu dla osoby czy zespołu, który będzie z Tobą współpracował. Pomyśl o wdrożeniu w misję firmy, jej wartości oraz preferowany model współpracy. Bardzo ważna będzie też znajomość Twojej dotychczasowej oraz przyszłej strategii marketingowej. Dopiero potem przygotuj plan spotkań (np. online), wdrażających do poszczególnych projektów, przy których będziecie razem pracować. Wszystkie szczegóły Waszych wzajemnych ustaleń warto zawrzeć w umowie, która będzie zabezpieczała interesy obu stron.

Pamiętaj również o tym, że delegowanie zadań będzie się wiązało z nieustanną pracą nad wzajemną komunikacją, która w dłuższej perspektywie okaże się najważniejszym czynnikiem, wpływającym na sukces takiej relacji biznesowej. Nie bez znaczenia pozostaje również zaufanie oraz poziom kontroli nad jakością wykonywanych dla Ciebie zadań.

Jeśli zatem szukasz wirtualnego wsparcia w swoim biznesie lub też potrzebujesz przeanalizować swoje możliwości w tym zakresie – skorzystaj z niezobowiązujących konsultacji, na którą z tego miejsca Cię zapraszam!

Agnieszka Kowalska

Zdalny menadżer i właściciel agencji wirtualnych asystentek „Pracownik z pasją”. Wspieram klientów w sprawnym zarządzaniu swoim biznesem.  A dzięki własnemu zdalnemu zespołowi specjalistów kompleksowo wdrażam założone przez klientów cele.

Strona WWW: http://pracownikzpasja.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/pracownikzpasja

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/pracownikzpasja/

info@pracownikzpasja.pl, tel. 697 015 682

2 komentarze

  1. Bardzo wartościowy artykuł. Tak na marginesie Agnieszka to bardzo zaangażowana, kreatywna osoba, która niby twierdzi, że tylko wykonuje zlecone rzeczy, gdy tymczasem jest kopalnią pomysłów i ciekawych spostrzeżeń. Moje biznesowe wizje przy niej ewoluowały i ciągle się zmieniają w ciekawym kierunku. Pozwala mi się skupić na tym, co najważniejsze, odciążając mnie z tego wszystkiego, co dookoła, a bez czego nie ruszyłbym z miejsca. Mobilizuje mnie do przekraczania własnych granic. ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *