fbpx

Joga – twój partner w biznesie!

Chcesz zwiększyć swoją efektywność? Po całym dniu spędzonym za biurkiem boli Cię kręgosłup? A może zależy ci na tym, by popracować nad koncentracją i kreatywnością swojego zespołu? Te i inne założenia pomoże ci spełnić joga!

Joga jako sposób na wzrost produktywności

Wypracowanie optymalnej efektywności w biznesie to temat-rzeka. Koncepcje pomagające w osiągnięciu tego założenia zostały opisane w niezliczonej liczbie publikacji, mimo to, sam problem wydaje się niewyczerpany. Co ciekawe, te kwestie interesują nie tylko pracodawców, ale i samych pracowników, chcących świadomie i z korzyścią dla siebie gospodarować własnym czasem. Wśród gąszczu pomysłów pomagających poprawić efektywność w biznesie, warto zwrócić szczególną uwagę na… jogę. Dlaczego właśnie ta dyscyplina wyróżnia się na tle innych?

Przede wszystkim praktykowanie jogi pomaga chwilowo oderwać umysł od problemów, na których jesteśmy skupieni i pozwala nabrać dystans wobec spraw, które początkowo wydają się trudne do rozwiązania. Te zalety docenił każdy, kto choć raz spróbował zmierzyć się z jogą.

Joga pozwala na odcięcie się od bieżących problemów. Wystarczy parę minut na macie, i już mamy spokojniejszy umysł i ciało. Joga to też wymówka na odpoczynek i zrobienie sobie przerwy. A potrzebujemy przerwy, aby efektywniej pracować” – powtarzam każdemu, kto ma wątpliwości, czy joga jest dla niego.

Podkręć swoją wydajność z jogą

Ponadto joga to znakomity sposób na dotlenienie organizmu. Poprzez pracę nad oddechem odzyskujemy kontrolę nawet podczas stresujących sytuacji oraz usprawniamy pracę całego organizmu. Efekt to nie tylko Twoja „podkręcona” wydajność czy opanowanie w kryzysowych momentach, ale też więcej energii na czas wolny, spędzony po pracy. Dzięki jodze, która sprzyja uspokojeniu myśli, zmniejsza się uczucie przeciążenia obowiązkami.

Kreatywne pomysły biznesowe na macie

Podczas praktyki jogi nasz umysł się wycisza. Oddech staje się głębszy oraz dłuższy, a przez to mózg bardziej dotleniony. Dzięki temu zaczynają przychodzić do nas nowe myśli. W trakcie ćwiczeń jogi czy medytacji nasz umysł staje się naprawdę wolny. Nie skupiamy się na bieżących problemach. To pozwala puścić wodzy fantazji. Kreatywność wzrasta podczas nicnierobienia, podczas skupienia się na czymś innym i odcięciu od rzeczy, nad którą rozmyślamy cały dzień.

Joga to sport

Myli się jednak ten, kto, myśląc stereotypowo, utożsamia jogę z monotonią, ta dyscyplina ma bowiem różne oblicza, które potrafią zaskoczyć. Jest tyle rodzajów jogi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli ktoś woli aktywność, to wybierze power jogę. Inna osoba – spokojną yin jogę. Dzięki temu joga dostosowuje się pod nas, a nie my do takiej aktywności fizycznej.


Nie zapominajmy jeszcze o jednej kwestii: joga, jak żadna inna forma aktywności, usprawnia przeciążany siedzeniem za biurkiem kręgosłup. Problem ten dotyczy coraz młodszego grona pracowników. Tymczasem już 30- minutowa przerwa na praktykowanie jogi pomaga zniwelować ból i wzmocnić mięśnie pleców. Dla każdego: zarówno pracodawcy, jak i pracownika, oznacza to wymierne korzyści w postaci pozbycia się dolegliwości związanych z pracą siedzącą.

Jest jednak warunek: należy ćwiczyć regularnie! Ale w obecnych czasach to też nie też może być rozwiązane! Na szczęście to nie problem, można bowiem zdecydować się na zajęcia jogi on-line.

Gosia Galbas

Jak wygląda sesja jogi on-line?

Tak naprawdę, zajęcia on-line nie różnią się zbytnio od takich zajęć stacjonarnych. Jeśli chodzi o samą strukturę zajęć, to włączam zawsze muzykę w tle. Zaczynam od praktyki oddechowej, mającej na celu uspokojenie ciała i umysłu. Następnie przechodzę do praktyk asan (pozycji), a na koniec jest odpoczynek i medytacja. 

I co dalej?

Zapraszam różne firmy do współpracy. Organizuję eventy jogowe online, czyli dla firm, których pracownicy pracują z domu i nie mają takiego kontaktu między sobą. To mogą być już nawet biznesy online, gdzie pracuje kilka osób. Dobrze jest od czasu do czasu spotkać się w tej przestrzeni, nie tylko na omawianie projektów.

Ponadto, mam w planach stworzenie platformy dla właścicieli małych biznesów, właścicieli jednoosobowych firm, którzy dzięki wspólnej praktyce jogi mogą nawiązać również biznesowe relacje. To efekt uboczny innych pozytywnych aspektów ćwiczenia jogi. W grupie raźniej i można nawet wspólnie ćwiczyć jogę on-line w przerwie od pracy.

Zwiększenie koncentracji i efektywności w małym, czy całkiem sporym przedsiębiorstwie może wiązać się z wdrożeniem w życie różnorakich rozwiązań. Nie wszystkie niosą jednak ze sobą tyle korzyści, co joga. Warto spróbować!

Gosia Galbas

Małgorzata Galbas 

Przedsiębiorcza Joginka

Od 2014 roku instruktorka jogi. W 2021 roku założyła drugi biznes i zaczęła działać online jako Wirtualna Asystentka. Po roku współpracuje, też z klientami jako Project Manager. Dzięki płynnej znajomości angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego wspiera polskie biznesy na zagranicznych rynkach.  W 2022 zaczęła prowadzić jogę online dla przedsiębiorców, m.in. w Coworkingu Online Natalii Dołżyckiej. 

Prelegentka na konferencji dla freelencerów w 2021 roku Eli Nieradko oraz konferencji „Jak żyć w necie 2022?”.

Obecnie wspiera osoby myślące lub rozpoczynające biznes online oferując konsultacje i szkolenia. Szkoli się jako coach. Gosia jest autorką jedynego na rynku kursu dla wirtualnych asystentek o specjalizacji e-commerce. Jest nominowana w plebiscycie „Lwice Biznesu 2022″.

Na jej stronie internetowej www.gosiagalbas.com można znaleźć wywiady oraz jej artykuły na temat pracy wirtualnej asystentki i instruktorki jogi.
Prywatnie mieszka w Austrii od wielu lat i ma dwójkę dzieci. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu i podróżowanie. Miłośniczka książek Tuziano Terzani. 

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/