Mieszkanie i praca pod wspólnym dachem – jak wybrać projekt domu?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na stworzenie swojego miejsca pracy we własnym domu. Może ono przyjąć formę wydzielonego gabinetu, idealnie sprawdzającego się jako przestrzeń do home office, lub rozbudowanej strefy o przeznaczeniu usługowo – handlowym. Jeżeli i Ty chcesz połączyć pracę i mieszkanie pod wspólnym dachem, wybierz odpowiedni projekt domu już na samym początku inwestycji. Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę, zależnie od rodzaju Twojej zawodowej aktywności?

Projekt domu z gabinetem – dla kogo będzie odpowiedni?

Praca w domowym zaciszu jest coraz chętniej wybierana przez inwestorów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Eliminuje ona bowiem konieczność dojazdów czy wynajmu lokalu, pozwalając wypełniać obowiązki zawodowe bez opuszczania miejsca zamieszkania. Aby była ona możliwa, warto zdecydować się na projekt domu z oddzielnym gabinetem, usytuowanym na parterze budynku. Szczególnie korzystna jest lokalizacja gabinetu w pobliżu strefy wejściowej do budynku. Eliminuje ona ingerencję ewentualnych klientów w życie domowe.

W takim pomieszczeniu można ustawić biurko, niezbędne półki i szafki, a nierzadko nawet wygodną kanapę, dzięki której lektura dokumentów stanie się wyjątkowo komfortowa. Jesteś freelancerem – copywriterem, grafikiem, pisarzem czy projektantem? Takie rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie! Pod uwagę mogą wziąć je także lekarze, księgowi, nauczyciele czy artyści, którzy potrzebują spokojnej przestrzeni do przeglądania dokumentów poza miejscem pracy.
 

Projekt budynku usługowego - UC63 Budynek mieszkalno-usługowy z kolekcji Murator, arch. Izabela Mandla
Projekt budynku usługowego – UC63 Budynek mieszkalno-usługowy z kolekcji Murator, arch. Izabela Mandla

Jak pogodzić część mieszkalną i usługową pod jednym dachem?

Chcesz otworzyć własny sklep, prywatny gabinet lekarski czy warsztat samochodowy? Z myślą o Twoich potrzebach na stronie https://projekty.muratordom.pl umieszczono gotowe projekty budynków łączących w sobie funkcję mieszkalną oraz usługową. Już najmniejsze spośród nich, o powierzchni oscylującej w granicach 150 m2, oferują zarówno rozbudowaną strefę prywatną, jak i praktyczną część dedykowaną do prowadzenia działalności gospodarczej. Umiejętne połączenie obu tych stref sprawia, że praca zawodowa nie wpływa negatywnie na komfort mieszkańców, a sami domownicy nie przeszkadzają klientom czy pracownikom przebywającym w części firmowej budynku. Obie strefy mogą także posiadać wspólny przedsionek lub wręcz przeciwnie – mieć dwa całkowicie osobne wejścia, co umożliwi skuteczne oddzielenie życia zawodowego od prywatnego
 

Co warto mieć na uwadze, wybierając projekt budynku mieszkalno-usługowego?

Przeglądając dostępne w ofercie MURATORA projekty budynków mieszkalno-usługowych, koniecznie zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, muszą one uwzględniać część prywatną odpowiadającą potrzebom przyszłych domowników, a zarazem oferować niezbędną przestrzeń do prowadzenia działalności gospodarczej. Sama strefa usługowa powinna być dostosowana do specyfiki działalności – inaczej będzie bowiem wyglądać w chwili, gdy chcesz urządzić salon fryzjerski czy prywatne przedszkole, a inaczej, gdy ma ona pomieścić warsztat samochodowy. Wskazane jest aby część komercyjna była również łatwo dostępna i widoczna od strony ulicy, co umożliwi klientom bezproblemowe jej odnalezienie oraz skorzystanie z oferty.

Marzysz o budynku, w którym urządzisz wygodną strefę mieszkalną oraz wygospodarujesz przestrzeń do prowadzenia działalności gospodarczej? Zwróć uwagę na projekty domów z kolekcji MURATORA. Czeka tam na Ciebie wiele sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą na łatwe pogodzenie życia prywatnego i zawodowego oraz wyeliminowanie opłat związanych z wynajmowaniem lokalu użytkowego.

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty budynków przeznaczonych na działalność gospodarczą https://projekty.muratordom.pl/uslugowe/

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *