fbpx

Canva w biznesie online. Proste narzędzie – mnóstwo możliwości.

Canva to jedno z najbardziej popularnych narzędzi do tworzenia różnego rodzaju materiałów graficznych. Jest dostępna online zarówno na komputerze jak i w postaci aplikacji na smartfony. Została stworzona w 2012 roku, ale bardzo szybko zyskała grono wiernych fanów. A jej prostota i wielofunkcyjność sprawiły, że dziś coraz częściej osoby prowadzące własny biznes nie wyobrażają sobie bez niej życia.

Po Canvę warto sięgnąć z wielu powodów, zwłaszcza jeżeli prowadzisz firmę i tworzysz różnego rodzaju dokumenty lub materiały promocyjne do swoich kanałów w mediach społecznościowych. Ten program ma bowiem kilka godnych uwagi zalet.

Canva jest przede wszystkim niezwykle intuicyjna. Jest dostępna zarówno w angielskiej jak i w polskiej wersji językowej. Przez co poruszanie się po jej panelu jest proste, a sama praca nad projektem bardzo przyjemna. W Canvie możesz również w bardzo szybki sposób zarówno edytować istniejące szablony jak i kreować własne, zupełnie od zera. Wszystkie projekty zapisują się automatycznie. Dodatkowo Canva funkcjonuje również jako aplikacja na smartfony, więc zawsze masz dostęp do swoich grafik, które możesz pobierać, zapisywać na dysku Google, przesyłać innym osobom linki do ich edycji lub udostępniać bezpośrednio na Facebooku.

Program Canva

Tym, co niewątpliwie przyciąga kolejnych fanów tego programu graficznego jest jego wielofunkcyjność i uniwersalność. W Canvie możesz tworzyć wszelkie interesujące Cię projekty graficzne: od certyfikatów czy zaproszeń przez grafiki do mediów społecznościowych, animacje i planery po prezentacje i ebooki. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. A jeśli nawet nie masz zmysłu estetycznego, to Canva oferuje Ci bibliotekę grafik, filmów, muzyki i zdjęć, z których możesz czerpać natchnienie w czasie własnej pracy lub dowolnie je edytować, tworząc odmienione projekty pasujące do stylu Twojego biznesu. Program działa w wersji bezpłatnej i pro. Jednak już w wersji darmowej możesz zdziałać bardzo wiele, a  jeśli przejdziesz na pakiet pro, otrzymujesz darmowy dostęp przez próbny miesiąc. A zatem kto już korzysta z Canvy, a kto chce poznać jeszcze więcej jej możliwości?

Canva – proste narzędzie, mnóstwo możliwości

Jeśli nadal zastanawiasz się, w czym Canva może Ci pomóc. Oto kilka przykładów projektów, które z powodzeniem zaprojektujesz w tym intuicyjnym narzędziu.

Identyfikacja wizualna marki

Z Canvą w prosty sposób stworzysz identyfikację wizualną Twojej marki, którą będziesz mogła posługiwać się we wszystkich późniejszych projektach. Dzięki temu uzyskasz spójność przekazu i wzmocnisz jego autentyczność. W Canvie przygotujesz zarówno projekt logo, dobierzesz czcionki i elementy wyróżniające markę jak i stworzyć pełną tablicę inspiracji tzw. moodboard, która może Ci się przydać choćby podczas pracy nad stroną internetową.

Grafiki do mediów społecznościowych

Bez względu na to, czy komunikujesz się ze swoją grupą docelową przez Facebooka, Instagram czy YouTube, w Canvie znajdziesz odpowiednio zaprojektowane szablony, które wystarczy dostosować do identyfikacji marki i gotowe! A jeśli chcesz zaszaleć, to do Twojej dyspozycji są ramki, naklejki, animacje, gradienty i mnóstwo innych elementów, z których możesz wyczarować naprawdę profesjonalne grafiki. Dlatego nawet jeśli nie masz zbyt wiele czasu na dbanie o swoje social media, z Canvą na pewno sobie poradzisz. Wystarczy chwila, aby zaprojektować wyróżniającą się grafikę do Twoich postów.

Prezentacje

Jeżeli potrzebujesz szybko zaprojektować prezentację np. dla klienta, nie musisz już trudzić się w Power Poincie. Sięgnij po coś innowacyjnego. Canva to również zbiór podzielonych tematycznie prezentacji. Skorzystaj z wyszukiwarki szablonów, dostosuj treści i gotowe. Dodatkowo masz możliwość nagrywania własnej narracji do poszczególnych slajdów, co może okazać się ciekawym elementem wyróżniającym Twoją prezentację.

Makieta strony internetowej

Gdybyś chciała przekonać się, jak może wyglądać Twoja strona internetowa – w Canvie możesz stworzyć jej makietę i nanieść interesujące Cię kolory, czcionki, zdjęcia w taki sposób, w jaki ostatecznie będą wyglądać na stronie.

Praca z makietą witryny internetowej zdecydowanie ułatwia późniejszą pracę nad stroną i nawet, jeśli nie będziesz jej sama tworzyć – możesz zaprojektować ją wizualnie w dedykowanym do tego szablonie o wystandaryzowanych wymiarach oddających przestrzeń strony, jaką mamy realnie do dyspozycji. Później wystarczy przenieść stworzone układy do WordPressa i gotowe! Jeśli zastanawiasz się, w jakim programie stworzyć te i inne projekty graficzne dla Twojego biznesu, to Canva będzie idealnym rozwiązaniem. Daje ona naprawdę mnóstwo możliwości.

Jeśli jeszcze jej nie poznałaś, to czas to nadrobić!

Paula Kuczyńska

Paula Kuczyńska

Paula Kuczyńska – z wykształcenia polonistka, z wyboru wirtualna asystentka, specjalistka od języka i autorka kursu „Canva z efektem wow w edukacji”. Na co dzień pomaga przedsiębiorczym kobietom poszerzać granice ich biznesów. Wspiera je w prowadzeniu social mediów. Tworzy teksty i grafiki. Czuwa nad newsletterem. Jest też wielką fanką Canvy, której możliwości stara się pokazywać jak największej liczbie osób.

Strona www: https://virtualasyst.pl/

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/