„Jak być szczęśliwym, czyli rozmowy o sztuce komunikacji”. Recenzja książki.
Nasze życie bardzo szybko się zmienia, żyjemy w bardzo wyjątkowych czasach. Postęp technologiczny, możliwości edukacyjne i często różne nieprzewidziane sytuacje, mają na nas ogromny wpływ. Codzienne obowiązki, szara rzeczywistość potrafi być przyłączająca. W social mediach oglądamy sukcesy innych, co nierzadko podcina nam skrzydła. Czy nie masz czasami ochoty rzucić wszystkiego, czy masz wrażenie, że nie jesteś tu gdzie powinieneś? Jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu, czas zmienić przekonania i myśli, a pomoże w tym Ci książka dr Renaty Rybackiej!
Łatwo mówić, trudniej zrobić
Dziś wiele osób mówi o tym, że ktoś ma „złe nastawienie„, źle myśli, przyciąga do siebie nie to co trzeba. Potęga podświadomości znana jest od wielu lat i tak naprawdę od niedawna rodzi się na nowo. Ten temat zaintrygował mnie już bardzo dawno temu. Nie do końca go rozumiałam, wiedziałam, że nasze myśli i słowa mają ogromną moc i trzeba nad nimi umiejętnie pracować. Że mogą napędzić nasze życie, nadać mu nowej barwy. Aby to odpowiednio zrozumieć i też nauczyć się z tym pracować sięgnęłam po książkę dr Renaty Rybackiej „Jak być szczęśliwym, czyli rozmowy o sztuce komunikacji”.
Renata napawa optymizmem i wyciąga ze stereotypowego dołka
Pozycje czyta się bardzo szybko i lekko. Każde zagadnienie opisane jest jasnym i zrozumiałym językiem. Pojawiają się ciekawe i realne przykłady. Autorka dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, wiele z tych metod przetestowała na sobie sama. Jako jedna z niewielu, jasno przyznaje, że na wszystko trzeba czasu i aby pojawiły się w naszym życiu zmiany, musimy tego naprawdę chcieć i pracować. Nic nie zmieni się w naszym życiu w ciągu jednego dnia, ale poprzez systematyczną pracę (opisaną w książce) każdy dostrzeże pewne zmiany.
Nauczono nas, że każda dobra myśl, czy chwalenie siebie samego – po prostu nie wypada. Może być uznana za przejaw egoizmu czy pychy. Renata Rybacka, całkowicie sprzeciwia się takim założeniom. Podkreśla, że aby poczuć się szczęśliwym i spełnionym trzeba zaakceptować i pokochać siebie. Komunikacja ze sobą jest bardzo cenna i nie wolno jej pomijać.
Nasze pragnienia i plany porównuje do przygotowania filiżanki kawy. Jedni lubią zmieloną, inni z mlekiem inni brazylijską. Sposób przygotowania jest jednak taki sam. Potrzebujemy składników i odpowiednich proporcji dla nas. Tak samo jest z naszymi planami, aby je zrealizować potrzebujemy odpowiednich narzędzi (składników). Jednymi z nich są poukładane nasze myśli. Aby to zrobić, musimy odpowiednio poukładać nasze wartości.
Rola myśli i afirmację
Czy wystraszy, mówić do siebie „Dasz rade, jesteś najlepsza!” – i tak i nie. Dzięki książce, zrozumiałam, gdzie przez tyle lat popełniałam błąd. W jaki sposób robiłam to nie odpowiednio, i dlaczego przestało mieć to jakikolwiek sens. Nasza podświadomość, ma na nas ogromny wpływ, jest częścią naszego życia. I może się komuś wydawać, że jest to oderwane od rzeczywistości i wymysły, to w przypadku fizyki kwantowej i badań nad naszym mózgiem – warto się pochylić. Mózg nie wie, że nie rzadko go okłamujemy. Nie zdaje siebie sprawy, że różne historyjki, które układamy tuż przed snem, to nasze marzenia, a nie – prawda. Jest on tak skonstruowany, że ciągnie nas, do tego – o czym myślimy.
Zmotywuj się!
Książka to motywacyjny poradnik, po jej przeczytaniu, człowiek czuje się lekko i dobrze z samym sobą. Jest nacechowana wieloma pozytywnymi emocjami i wibracjami. Ma się wrażenie, że autorka jest tuż obok i pijecie wspólnie herbatę. Dostajesz energii i mocy i masz wrażenie, że dasz rade osiągnąć wszystko. Renata Rybacka, stworzyła bardzo ciekawą książkę, która jest idealną pozycją do przeczytania w jedną noc.
Polecam ją każdemu, kto czuje, że jest na rozdrożu dróg. Dla osoby, która boryka się z różnymi problemami i potrzebuje się wyciszyć i w końcu uwierzyć siebie.
Dla osób, które pragną holistycznego podejścia do różnych spraw, tak że ich nie marginalizują. Różne techniki, przykłady możliwości mogą być dla nas inspiracją do dalszej pracy nad sobą i rozwoju, nie tylko tego duchowego, ale i emocjonalnego.
Warto podkreślić, że książkę nie napisała przypadkowa osoba. Renata Rybacka jest doktorem nauk, mediatorem sądowym, certyfikowanym trenerem metody neurolingwistycznej. Co jest potwierdzeniem merytoryczności tej pozycji.