fbpx

Jak prowadzić obsługę magazynu jeszcze szybciej?

Prowadzenie magazynu zajmuje Ci dużo czasu? Zobacz, jakie są możliwości najnowszych programów magazynowych, dzięki którym zaoszczędzisz nie tylko wiele godzin, ale również pieniędzy!

Używaj oprogramowania magazynowego

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę szybkości obsługi magazynu jest wdrożenie systemu magazynowego typu WMS – Warehouse Management System.

Oprogramowanie magazynowe tego typu prezentuje rozbudowany, dedykowany zestaw narzędzi, dzięki którym można łatwiej i szybciej prowadzić różne procesy magazynowe, między innymi przyjęcia towarów, ich rozmieszczenie w magazynie, wydawanie, ruchy magazynowe, tworzenie dokumentacji.

Aby korzystanie z oprogramowania było jeszcze szybsze, warto zdecydować się na to, które ma intuicyjny, czytelny interfejs użytkownika i jest dzięki temu łatwe w obsłudze i umożliwia szybkie wdrożenie pracowników.

Dodatkowym atutem będą różne moduły oferowane przez program magazynowy. Program LoMag (lomag.pl)– jeden z najpopularniejszych polskich programów tego typu – umożliwia skorzystanie z modułów Fakturowania, Wypożyczalni, Rezerwacji oraz Zamówień.

Skorzystaj z czytników i kolektorów danych

Jeżeli zastanawiasz się, jaki program magazynowy warto wybrać, by usprawnić pracę magazynu, wybierz ten, który współpracuje z czytnikami kodów i kolektorami danych.

Takie urządzenia umożliwiają łatwe odczytywanie informacji na kodach kreskowych oraz kodach QR umieszczonych na towarach. Zainstalowane na nich oprogramowanie magazynowe pozwala natychmiast na uzyskanie informacji o towarach, a także prowadzenie różnych procesów, na przykład kompletację zamówień.

Twórz własne etykiety na towary

Skutecznym sposobem, aby efektywniej prowadzić magazyn i dodatkowo zaoszczędzić czas, jest również tworzenie własnych etykiet na towary.

W ich przygotowywaniu może także pomóc oprogramowanie magazynowe. Dzisiaj każdy dobry program do magazynu 2023 oferuje taką funkcję i pozwala na szybkie wygenerowanie etykiety, a następnie na wydrukowanie jej na współpracującej z programem drukarce etykiet.

Wykorzystaj integracje

Dużym udogodnieniem są też zróżnicowane integracje, które pozwalają na połączenie ze sobą oprogramowania i wymianę danych.

Taką funkcję udostępnia także program LoMag, który może być zintegrowany z systemami służącymi do obsługi sklepów internetowych, takimi jak SkyShop, PrestaShop, Click Shop, Shoper, Allegro czy BaseLinker.

Integracje powodują, że korzystanie z programu magazynowego oraz innych programów staje się efektywniejsze i szybsze, ponieważ wymiana danych następuje automatycznie. Zmniejsza to również ryzyko popełnienia błędów przy ich przenoszeniu.

Artykuł sponsorowany

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/