fbpx

Książka dla ludzi, którzy pragną zmienić swoje życie. Wywiad

Czy szczęście można samemu wykreować? Jak duży mamy wpływ na to co nas spotyka? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym dlaczego innym udaje się coś więcej? Na te i inne pytania, znajdziesz odpowiedź w najnowszej książce Renaty Rybackiej pt. “Jak być szczęśliwym, czyli rozmowy o sztuce komunikacji”. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat książki? Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Ewelina Salwuk-Marko: Skąd pomysł na napisanie książki i podzielenie się wiedzą w tradycyjny sposób?

Renata Rybacka: Moim marzeniem było pisać książki. Myślę, że poprzez książkę można trafić do większej liczby odbiorców, czy to w formie drukowanej czy e-booka. Z tego co widzę i słyszę ludzie wciąż książki czytają, ja też uwielbiam książki i mam ich bardzo dużo, jednak ciągle nie przestaję kupować więcej. Książki zawsze daje pewną wiedzę, którą chcemy poznać. Poprzez czytanie zawsze rozwijamy się a ja w ten sposób chciałam podzielić się moim doświadczeniem z czytelnikami. W książce tej poruszam zagadnienia, o które  pytali uczestnicy moich warsztatów i szkoleń. Jeśli czytamy odbieramy przekaz wszystkimi zmysłami, dlatego w takiej formie bardziej zapamiętujemy treść, otwieramy się na nowe wiadomości. Książka jest cudownym narzędziem, zmienia nasz świat rzeczywisty i tworzy przestrzeń dla czegoś nowego, włącza myślenie, wyobraźnię i chęć działania.

Ile czasu zajęło przygotowanie całej książki. Zebranie materiału, pomysł, spisanie?

Do pisania książki przygotowywałam się od roku, czytałam bardzo dużo poradników psychologicznych o podobnej tematyce. Pomysł natomiast powstał w czerwcu tego roku, w wakacje myślałam nad tekstem i zbierałam materiały, natomiast samo napisanie książki zajęło mi miesiąc, ponieważ miała ukazać się jeszcze w tym roku (tutaj miałam plan na cały rok). Bardzo pomogło mi moja umiejętność zarządzania czasem i zdyscyplinowanie oraz cierpliwość. Ta książka jest pierwszą o tej tematyce, ponieważ już mam pomysł nad kolejną. Chcę tu powiedzieć, iż od napisania do wydania książki jest długa droga i bardzo dużo osób nad tym pracuje, by mogła trafić do czytelnika. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które pomogły mi w tej realizacji (szczególnie mojej menadżerce Agnieszce Kowalskiej i całemu zespołowi).

Jak być szczęśliwym Renata Rybacka

Który temat, rozdział jest najważniejszy, najciekawszy, warty uwagi?

Wszystkie rozdziały są ważne, gdybym jednak miała wybrać, to warty uwagi jest rozdział trzeci, który mówi o tym jak kształtują się nasze myśli, dlaczego warto stosować afirmacje i wizualizacje. Bardzo dużo osób zadaje mi pytania, jak one działają, dlatego w tym rozdziale udzielam na to odpowiedzi, aby każdy mógł stosować takie techniki w swoim codziennym, zabieganym życiu. Mają one pomóc być po prostu szczęśliwym. Życie jest bowiem odbiciem tego, co znajduje się w naszych myślach. Dlatego piszę, jak należy dobrze współgrać ze swoimi myślami, by działały na naszą korzyść.

Do kogo kierujesz swoją książkę? Kto z niej skorzysta? Komu się ona przyda?

Książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze, pragną się rozwijać się i przede wszystkim nie boją się tych zmian. Życie musi się zmieniać, by dążyć do osiągania celów i marzeń. To nie świat i ludzie czynią nas szczęśliwymi, ale nasze myślenie. Ja tylko zapraszam do odkrycia swojej mądrości szczęśliwego życia. Zapraszam do oswojenia się ze szczęściem i jego mocą na co dzień.

Jaką naukę można z niej wynieść? Czego się nauczymy?

Ta książka to rozmowa z samym sobą, więc mamy dowiedzieć się dużo na własny temat. O czym myślimy dzisiaj, czego się boimy, co chcemy osiągnąć a co nam przeszkadza w drodze do sukcesu, do osiągnięcia szczęścia. Ta książka ma zadanie wprowadzić pewne uporządkowanie w naszym życiu, wytyczyć cel działania oraz nauczyć jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i myślami. Zrozumieć jak pewne mechanizmy myślowe działają w naszym życiu i umieć świadomie przekształcać myśli negatywne w pozytywne.

Jak być szczęśliwym Renata Rybacka

Książka to połączenie wiedzy na temat energii, afirmacji, wizualizacji, myśli i nauki, fizyki kwantowej. Nasze słowa, myśli mają ogromną moc. Dlaczego nie zdajemy sobie z tego sprawy?

Ponieważ takiej wiedzy nie uczy się w szkołach, nie uczą nas rodzice, bo ich tego też nikt nie nauczył. Dopiero, kiedy poszukujemy i jesteśmy gotowi na taką wiedzę, to znajdujemy ją. Kiedy czegoś potrzebujesz, to znajdujesz potrzebne informacje, tak działa prawo przyciągania. Jednak jak dalej potoczy się twoje życie, to zależy już wyłącznie od ciebie i od twojej pracy nad sobą samym. . Wszystko czego oczekujesz to właśnie dostajesz, jeśli czujesz się pewny siebie, to tak jesteś odbierany przez otoczenie, a kiedy myślisz, że wciąż cię wykorzystywano, bo nikomu nie umiesz odmówić, to tak również się dzieje. Masz to, co  czujesz i przyciągasz takich ludzi do siebie. Najczęściej otrzymujemy od życia to, czego się spodziewamy lub czego się boimy. Jednak jeśli wydarzy się w Twoim życiu sytuacja, która nie będzie komfortowa, a wręcz przeciwnie coś wydarzy się złego, to znaczy, iż otrzymałeś lekcję, która ma Cię czegoś nauczyć. Bądź za nią wdzięczny, bo taka lekcja widocznie miała się wydarzyć w Twoim życiu, byś cokolwiek zrozumiał i nauczył się z niej wyciągać odpowiednie wnioski.

Jak książka może pomóc nam rozwinąć biznes w zbliżającym się roku?

Jeżeli poznamy siebie, nasze emocje, myśli i wartości i konkretnie sprecyzujemy swoje cele, swój biznes plan, to wszystkie informacje zawarte w książce, pomogą w realizacji swojego sukcesu. Trzeba tylko pamiętać, że to jest praca nad sobą, swoimi myślami, praca wymagająca wysiłku i systematyczności. Należy zapamiętać pewną sentencję: „ Nie narzekaj, że masz pod górę, jeżeli zmierzasz na szczyt!” moja książka jest tylko wskazówką, podpowiedzią, całą pracę każdy musi wykonać sam.

Miałam możliwość przeczytania książki. O niektórych radach słyszałam, ale o nich zapomniałam. Książka, poprzez możliwość zapisania niektórych rzeczy, daje możliwość ćwiczeń – czyli utrwalenia niektórych możliwości. Ale też sprawdzenia siebie i spojrzenia z innej perspektywy. Dlaczego nie zawsze o tym pamiętamy? Czy możemy się tego nauczyć? Tak, aby gdzieś po drodze nie zgubić tej wiedzy.

Książka jest kwintesencją wiedzy na temat „dobrego, szczęśliwego życia”. Ćwiczenia, które są do wykonania, mają utrwalić wiedzę i dobrze nakreślić odpowiednie dla każdego cele czy wartości jak również dają możliwość przepracowania trudnych lekcji życiowych. Tę książkę można nosić ze sobą i w każdej chwili przypominać sobie ważne dla siebie zdania oraz pisać swoje myśli. Pisać i czytać tak długo, aż pozytywne myśli staną się naturalnym nawykiem. Wieczorne podsumowanie takiego dnia z książką daje moc, by kolejny dzień był szczęściem, które właśnie przyciągasz do swojego życia. Nie ma nikogo innego, kto mógłby dać mądrzejszą radę niż my sami, bo to nasze życie i nikt go za nas nie przeżyje.

Co według ciebie wyróżnia książkę na tle innych?

Książka napisana jest w taki sposób, by każdy zrozumiał, co chcę w niej przekazać. Łączę wiedzę naukową z praktycznym podejściem do życia i przede wszystkim podkreślam wyjątkowość osoby, która ją czyta. Pokazuję, że każdy może czuć się szczęśliwy pomimo że do szczęścia potrzebujemy wyzwań. Życie ma sens tylko wtedy, gdy świadomie nazywam trudności i umiem sobie z nimi radzić. Książka ma na celu podkreślić, że nasza codzienność wymaga wysiłku, jeśli pragniemy się rozwijać, ponieważ do szczęścia potrzebujemy stawiania sobie coraz wyżej poprzeczki. Daje motywację do działania. Wygoda tylko osłabia ciało i umysł a szczęście i wewnętrzna siła bierze się z tego, że dokonujemy niemożliwego. Każdy bowiem jest kreatorem swojego cudownego życia i trzyma w ręku klucz do swojego szczęścia.

Dziękuję za rozmowę.

Książka do kupienia tutaj: https://rybackarenata.pl/produkt/e-book-jak-byc-szczesliwym-czyli-rozmowy-o-sztuce-komunikacji/

Patronat medialny portalu Warto Znać

Jak być szczęśliwym Renata Rybacka

Renata Rybacka

Renata Rybacka

Doktor nauk społecznych, wykładowca akademicki. Certyfikowany trener NLP, Coach, Mentor, Mediator

Jestem Coachem i Mentorem, wykładowcą studiów podyplomowych, doktorem nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, absolwentką studiów pedagogicznych, kursów psychologicznych i filozoficznych oraz podyplomowych studiów w zakresie Mediator Sądowy i Pozasądowy, Certyfikowanym Trenerem metody Neurolingwistycznego Programowania oraz Mentorem.

Założycielką firmy Sztuka Komunikacji, uczestniczka wielu Międzynarodowych Konferencji Naukowych w Polsce i za granicą, autorką kilkunastu artykułów naukowych o tematyce m.in. bezpieczeństwa społecznego, wpływu wartości moralnych na społeczeństwo, siły mediacji czy zagadnień filozoficznych.

Facebook: https://www.facebook.com/renatarybackasztukakomunikacji

Strona WWW www.rybackarenata.pl/

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/