fbpx

Sylwester Lejdis w środku lata! Impreza dla kobiet EKKB.

Europejski Klub Kobiet Biznesu po raz kolejny pokazał, że jest organizacją, która wymyka się stereotypom, działa kreatywnie i nieszablonowo. Najlepszym tego dowodem było niezwykłe wydarzenie – Sylwester Lejdis!

Gdy pięć lat temu Ilona Adamska, wydawca i redaktor naczelna kilku magazynów, autorka książek, motywatorka, powołała do życia Europejski Klub Kobiet Biznesu, kilku malkontentów wytknęło jej, że w Polsce działa już całkiem sporo organizacji zrzeszających przedsiębiorcze Polki. Po co więc zakładać kolejną? Te kilka lat pokazało jednak, że Klub dał wielu paniom przestrzeń do działania, wzajemnego wspierania się i zwalczania wszechogarniającego hejtu. Obecnie organizacja rozrasta się, działa niezwykle prężnie i nie pozwala na stagnację! Nie inaczej było podczas wyjątkowej imprezy, która miała miejsce w sierpniu, nazwanej przez organizatorkę… Sylwestrem Lejdis!

Jak wydarzenie podobało sie uczestniczkom?

Sylwester w środku lata? Dlaczego nie! Kto, mógłby zabronić tego nam, Lejdis? Dziewczyny z Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu są przecież  niezwykle przedsiębiorcze i mogą wszystko! – powiedziała jedna z uczestniczek imprezy, Dorota Lange, mistrzyni makijażu.

Podobnego zdania była inna Klubowiczka, terapeutka Karolina Mikulko, która dodatkowo podkreśliła integracyjny charakter wydarzenia:

– Piąte urodziny Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu były fantastycznym spotkaniem kobiet, które dają sobie wzajemne wsparcie, są otwarte i budują między sobą naprawdę niesamowite relacje, nie tylko biznesowe, ale także przyjacielskie. Przynależność do Klubu pozwala jego członkiniom zadbać o swój rozwój i rozkwit biznesu, dając przy tym przestrzeń do pozostania sobą. Tutaj nie trzeba udawać kogoś, kim się nie jest, ani zakładać żadnych masek. Wystarczy uczciwie i z szacunkiem podchodzić do drugiego człowieka, aby naprawdę dobrze się tutaj poczuć. Wspólnie mamy o wiele większą moc niż każda z nas osobno – i to jest prawdziwą siłą Klubu.

Sylwester, mimo, że był organizowany w sierpniu, był okraszony lampką szampana i szczerymi, płynącymi prosto z serca życzeniami sukcesów biznesowych i wzajemnej życzliwości. Uczestniczki imprezy apelowały o wzajemne wsparcie oraz promowały hasło kampanii Klubu – „Nie hejtuję-motywuję”, co doceniła inna uczestniczka wydarzenia, Ewelina Salwuk-Marko, redaktor naczelna Feszyn.com:

 Przynależność do grup, siostrzeństwo, jest dla mnie bardzo ważne. Znam większość kobiet, które były na evencie. Wydarzenie odbyło się w fantastycznej, życzliwej atmosferze. Myślę, że każda z nas wyniosła coś wartościowego. To była nie tylko dobra zabawa, ale także networking, ciekawe refleksje od panelistek. 

W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 kobiet biznesu, które przyjechały z całej Polski, ale również z zagranicy:

– Pamiętam jak podobało mi się rok temu i bardzo chciałam ponownie spotkać osobiście  panie, które zazwyczaj obserwuję tylko online z racji tego, że mieszkam w Londynie – mówi Magdalena Kalinovska, właścicielka marki Twelve Roses. – Takie spotkania to porządna dawka dobrej energii i motywacji do działania.

Wspomniana „dobra energia” płynąca z Teatru SCENA RELAX, gdzie odbyło się spotkanie, nie była tylko zasługą oprawy muzycznej (którą kreowała Anna Hamela, laureatka programu „Szansa na Sukces” oraz DJ). W trakcie urodzin Klubu odbyły się bowiem dwie debaty: „Kobiety o kobietach”, (w której wzięły udział: Katarzyna Miller, Monika Richardson, Teresa Rosati, psycholog Katarzyna Kukielińska i terapeutka Karolina Mikulko) oraz „Blaski, cienie i mity kobiecego biznesu” (w panelu wystąpiły: Alina Roszczyńska, Julita Szóstek, dr Magdalena Cubala – Kucharska, Aleksandra Strobel-Pytel i Ewelina Salwuk-Marko).

Jakie korzyści Europejski Klub Kobiet Biznesu daje paniom, które go tworzą?

– Dzięki współpracy z fantastycznymi kobietami mogę rozwijać swoje działania na rzecz wspólnego dobra, uczestnicząc w różnych inicjatywach, jak np. kampania „Nie hejtuję – motywuję”. Mam nadzieję, że więcej przedsiębiorczych kobiet dostrzeże możliwości jakie daje EKKB – podkreśla Agnieszka Skręt.

EKKB pozwala również znaleźć własną przestrzeń do rozwoju:

– W Klubie spotkałam businesswoman, z którymi rozpoczęłam owocną współpracę. Moja świadomość w podejściu do prowadzenia firmy zmieniła się na korzyść.  Mogę śmiało powiedzieć, że rozwinęłam się i urzeczywistniłam moje marzenia zawodowe – stwierdza Katarzyna Kukielińska.

Przede wszystkim jednak, ostatnie pięć lat pozwoliło stworzyć społeczność niezwykłych, wzajemnie inspirujących się pań:

Ważne jest, że na naszych spotkaniach mamy możliwość nie tylko networkingu, ale też takiej normalnej babskiej rozmowy i wówczas okazuje się, że każda z nas ma podobne sytuacje w życiu. Poprzez dzielenie się doświadczeniem, wspieramy się nawzajem, dodajemy sobie otuchy, a gdy trzeba, pocieszamy. Podsumowując: warto wzrastać w środowisku gdzie kobiety dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem; są inspiracją poprzez własne działania – mówi Mirosława Kowalkowska.

Jak ten czas podsumowuje pomysłodawczyni Klubu, Ilona Adamska?

Byłam przeszczęśliwa, gdy widziałam, jak o północy Klubowiczki życzyły sobie nawzajem dużo miłości, życzliwości i samych sukcesów. Jak mówiła nasza koleżanka Dorotka Lange: „Niech spełniają się wszystkie nasze plany i przedsięwzięcia biznesowe. Prowadźmy je z sercem i miłością do innych, wspierając się i poprawiając sobie nawzajem korony”. Wchodzimy w kolejny rok działania Klubu z niesłabnącą energią, napędzając się wzajemnie do kolejnych akcji, spotkań i kampanii skierowanych do przedsiębiorczych Polek – kobiet, które chcą się rozwijać, spełniać w biznesie i w działaniach na rzecz innych, m.in. dzieci i młodzieży w szkołach. Chcemy pokazać innym, że tworzymy wyjątkową, silną społeczność, która potrafi przeciwstawić się hejtowi, organizację, która buduje, wspiera i doradza, której członkinie naprawdę mogą na sobie polegać. Udowadniamy, że sukces jednej osoby, zamiast rodzić zawiść, może inspirować i dodawać innym wiatru w żagle. – powiedziała po gali Ilona Adamska, prezes EKKB.

Zwieńczeniem tych działań dla wielu pań był moment wręczenia wyjątkowych nagród. Przede wszystkim, były to statuetki Wizjonerka Biznesu 2023, które odebrały: Alina Roszczyńska, Monika Blezień-Ruszaj, Karolina Mikulko, Magdalena Kalinovska, Dorota Augustyniak, Małgorzata Wasilewska-Mańkowska, Katarzyna Worwa, Ewelina Czaplińska, Patrycja Maślankiewicz, Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz, Aleksandra Strus-Grzelak i Ewelina Maria Kołoda.

Podczas wydarzenia powitane zostały nowe członkinie Klubu, natomiast Panie, które przedłużyły członkostwo na kolejny rok również otrzymały certyfikaty członkowskie i statuetki KOBIETA SUKCESU 2023.

Ponadto, w trakcie gali Ilona Adamska wręczyła statuetki niespodzianki 15 najbardziej aktywnym i zaangażowanym w życie Klubu członkiniom. Nagrody trafiły do: Eweliny Salwuk-Marko, Katarzyny Kędzierskiej-Stępień, Aliny Roszczyńskiej, Katarzyny Worwy, Małgorzaty Wasilewskiej-Mańkowskiej, Natalii Olszewskiej-Rokickiej, Katarzyny Pietrzyk-Bilewicz, Moniki Blezień-Ruszaj, Magdaleny Murat, Doroty Lange, Mirosławy Kowalkowskiej, Katarzyny Kukielińskiej, Anny Stępień-Kraski, Danuty Małgorzaty Równiak i Doroty Augustyniak.

Partnerami eventu byli: Biżuteria Sordyl – dla Kobiet które pragną więcej, Klinika Kosmetologii Estetycznej Skin IQ, Pracownia Marzeń Paulina Wronecka, Just Married Katarzyna Korczak-Rogoś, NanoCosmetics i Magdalena Murat Makeup Artist.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Telewizja ATV, portal Warto Znać, Feszyn.com – portal dla kobiet, Law Business Quality, Imperium Kobiet oraz Dance Vision World Foundation.

sylwester lejdis

Kto nie był na urodzinach Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu może to jeszcze nadrobić i poznać niektóre panie tworzące tę organizację. Wystarczy sięgnąć po e-book pt. „Diamenty kobiecego biznesu. Kobiety, którymi warto się inspirować”, który miał premierę na Sylwestrze Lejdis.

Publikacja jeszcze w tym tygodniu trafi do sprzedaży w sieci empik.com i na stronie Publio.pl.

W e-booku opowiedziały o sobie:

Dorota Augustyniak, Monika Blezień-Ruszaj, Ewelina Czaplińska, Paulina Grudzień, Żaneta Hejne, Magdalena Kalinovska, Ewelina Kiecana, Ewelina Maria Kołoda, Patrycja Maślankiewicz, Karolina Mikulko, Magdalena Murat, Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz, Alina Roszczyńska, Ewelina Salwuk-Marko, Aleksandra Strus-Grzelak, Ewa Trzcińska, Małgorzata Wasilewska-Mańkowska, Aurelia Wieczorek, Krystyna Włodarek, Katarzyna Worwa, Renata Zielezińska

Na stronach e-booka znaleźć też inspirujące wywiady z dr Ireną Eris, Teresą Rosati i Katarzyną Miller.

Warto sięgnąć po tę pozycję… nie tylko w oczekiwaniu na tradycyjny sylwester!

*** Więcej o Klubie na www.ekkbvip.pl oraz www.ekkb.pl.

Joanna Bielas

Fot. Piotr Wroniewicz, Rafał Gronecki

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/