fbpx

Candles In Bloom – wyjątkowe świece, które przywołują najpiękniejsze wspomnienia

Pomysł na stworzenie marki

Świece Candles in Bloom (1)
Fot. www.candlesinbloom.uk

Pomysłodawczynią marki Candles In Bloom jest Agata Cyranka. Świece kochała od dawna – na pomysł i rozwój marki, wpływ miało dzieciństwo autorki. „Na pewno miały na to wpływ uroczyste kolacje u dziadków, spędzane w migotliwym blasku świec i niesamowite historie przez nich opowiadane, wtedy działała magia. Na pewno, też choinka z prawdziwymi świecami, które mocowało się w specjalnych klamerkach. Takie świeczki były tylko w wigilie, później już tylko elektryczne światełka. Mimo że świece towarzyszyły mi od zawsze, to zaczęłam je robić kilka lat temu z różnych powodów.  ” – Mówi Pani Agata.

Pani Agata chciała zmienić postrzeganie świeć. Chciała dodać im radośniejszego wyglądu i odpowiedniej atmosfery. Wg niej wielu ludziom kojarzą się z smutnymi sytuacjami, z cmentarzem. Ona chce nadać im nowego znaczenia, jakości ale też pewnej energii i emocji.

Pierwszym był chyba zalew wszelkiego rodzaju świec w słoikach i wszelkiego rodzaju pojemnikach (tak, aby się nie kojarzyło z cmentarzem). W swoim swoim domu wolałabym mieć radośniejszą atmosferę” – Mówi Pani Agata. „Drugi powód, a właściwe impuls to były zniszczone przez śnieg krokusy. To były moje pierwsze kwiaty posadzone w innym kraju – tysiące kilometrów od pięknych dziadkowych ogrodów. Chciałam je zachować, uratować – więc po prostu zasuszyłam. Problem polegał na tym, że chciałam je widzieć, mieć je cały czas, tak aby były niezniszczalne. Więc, postanowiła wtopić je rozgrzaną łyżeczką w zewnętrza warstwę świecy i tak wszystko się zaczęło. Technika i rodzaje wosków się zmieniły z biegiem czasu, ale fascynacja świecami trwa nadal. „

Misja marki

Świece Candles in Bloom (1)
Fot. www.candlesinbloom.uk

Pani Agata chciała stworzyć początkowo linie unikalnych świec, w których zatopione będą płatki kwiatów i liście. Ważne dla niej jest to, aby wszystko było w nienaruszonym stanie, tak aby było widać każdy element, każdy nerw, każdy detal. Dodatkowo Pani Agata chciałaby zatrzymać daną chwile na dłużej, poprzez długotrwałe palenie świeci i jej nieskazitelny i wyrazisty wizerunek. Taka świeca miałaby zachować wspomnienia na dłużej, stać się niczym pięknie rozpalona fotografia, której światło otula nas przyjemnie i nadaje niezwykłej atmosfery.

Wyobraź sobie, że leżysz w słońcu i spod przymkniętych powiek obserwujesz grę świateł i nie wiesz czy to opadające płatki kwiatów czy to wróżki dotykają cię swoimi mleczno-różowymi skrzydłami. Nie wiesz czy widzisz błękit nieba czy tylko fragment płatka ostróżki. Wyobraź sobie, że czujesz lekki podmuch wiatru i słyszysz delikatny szum migotliwe zielonych młodych listków brzozy. Skwar letniego leniwego popołudnia… Dzięki moim świecom, poczujesz wachlarz zapachów, który otoczy cię , zapachem słodkich wiśni, lawendy czy morskiej bryzy. Z myślą o tym, by przywołać takie wspomnienia robię  świece z prawdziwymi kwiatami „. Dodaje pomysłodawczyni marki Candles In Bloom. „Moją misją jest dawać ludziom niepowtarzalny produkt, taki jakiego nie znajdą nigdzie indziej. Chciałabym obudzić w innych dobre wspomnienia albo zapewnić taką atmosferę, aby te wspomnienia mogli sami tworzyć. Moją ambicją jest by świece, które mogą u mnie kupić, nie były w słoikach czy w puszkach. Limitowane edycje, małe serie, dla zachowania unikalności.

Świece Candles in Bloom (1)
Fot. www.candlesinbloom.uk

Candles In Bloom – wyjątkowe świece

Każda świeca wykonana jest ręcznie. Pani Agata Cyranka, zbiera wszystkie kwiaty, liście samodzielnie. Sama też tworzy kształty i nadaje kolor świecy. Nie pracuje na odlewach, dlatego każda świeca jest jedyna w swoim rodzaju. Z tęsknoty za sadami powstała linia świec owocowych, które pachną jabłkami, gruszkami czy cytrynami. Pomysłodawczyni wychowała się wśród pięknych i barwnych sadów, często powraca do tych wspomnieć i chciałaby mieć cząstkę tych przyjemnych chwil.

Wychowałam się w sadzie mieszkając  w innym miejscu i w innym świecie, wciąż za tymi sadami tęsknie. Mogę zamknąć  na chwilę oczy i wyobrazić sobie, że przenoszę się w świat magii zmysłu zapachu. Czuję niepowtarzalny, zapach który zachował się w mojej pamięci. Na pewno każdy z Was, ma takie wspomnienia. Ten zapach zmienia czas i przestrzeń sięgając głęboko w pamięć. Zapach, który przywołuje to jedno szczególne wspomnienie, wyjątkowe miejsce i wyjątkowy czas. Oczami wyobraźni, za sprawą świec Candles In Bloom mogą cofnąć się w czasie. Sad i owoce dojrzewające w blasku słońca, leniwe brzęczenie owadów w koronach drzew. Soczyste czerwone jabłka i słodkie złote gruszki.  Te świece owocowe przywołują chwile spokoju  i spełnienia, kiedy masz poczucie, że masz wokół siebie najbliższe Ci osoby i o nic nie musisz się martwic.  Owocowe świece to rosa o poranku, blask ognia w kominku i zapach drewna śliwkowego .” Mówi Pani Agata.

Plany na przyszłość

” Jestem gotowa na podbój, mam tysiące pomysłów do zrealizowania. Wiem, że wszystko zależy od czasu, dostępności materiałów. Chciałabym wprowadzić świece z kwiatami do wielu sklepów, poszerzyć sprzedaż o bliski wschód. Nie mogę zdradzać wszystkich działań i planów. Chciałabym też, przełamywać mity na temat świec, dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Świece Candles in Bloom

Strona WWW: www.candlesinbloom.uk

Facebook: https://www.facebook.com/candlesinbloomdesign/

Instagram: https://www.instagram.com/candlesinbloom/

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/