fbpx

Kobiety na wybory! Dołącz do kampanii społecznej!

Ruszyła nasza apolityczna kampania edukacyjna zachęcająca kobiety do aktywnego uczestnictwa w wyborach, w którą są zaangażowane osoby z kilkudziesięciu organizacji z całej Polski. Wszystkie osoby działające i wspierające kampanię robią to pro bono. Nasza kampania „Kobiety na wybory” nie opowiada się za żadnym ugrupowaniem politycznym. Każda i każdy (tak, wspierają nas również mężczyźni) z nas ma swoje zdanie i dlatego będziemy głosować!

Możemy głosować dopiero ponad 100 lat!

Polska jest jednym z pierwszych krajów na świecie, w którym kobiety wywalczyły sobie prawa wyborcze. Od 1918 roku, krótko po odzyskaniu niepodległości, możemy korzystać z prawa do głosowania i bycia wybieranymi na stanowiska publiczne. Polska wprowadziła te przepisy przed USA i wieloma krajami Unii Europejskiej takimi jak Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy czy Grecja.

Córki, matki, żony, przyjaciółki – kobiety!

Mamy prawo wpływać na kraj, w którym żyjemy i skorzystajmy z tego! Niezależnie czy mamy 18, 38 czy 78 lat, jesteśmy częścią społeczeństwa i ponosimy za nie odpowiedzialność. Chodźmy na wybory! Nie odbierajmy sobie prawa do budowania naszej przyszłości. Inicjatorki kampanii są kobietami o różnych światopoglądach. Mają różne opinie na temat emerytur, podatków, religii czy aborcji. Nie opowiadają się za żadnym ugrupowaniem politycznym, żadnego też nie wykluczają.

Głośno w social mediach

Od kilku dni w mediach społecznościowych głośno jest o kampanii „Kobiety na wybory”. Wszystko za sprawą wielu gwiazd, która wrzuca do sieci filmy, w których opowiadają, dlaczego pójdą na wybory dodając #kobietynawybory”i #glosuje23challenge. Do tej pory podobne filmy nagrało ponad 100 znanych osób w tym Małgorzata Socha, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Małgorzata Ostrowska, Majka Jeżowska, Natalia Kukulska, Magda Boczarska, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny i wiele, wiele innych.

Kampania, w którą włączają się gwiazdy jest apolityczna, edukacyjną akcją profrekwencyjną.

Pod manifestem kampanii opublikowanym na stronie www.kobietynawybory.org podpisało się już ponad 60 organizacji społecznych w tym LiderSHE, Kobiety w Centrum, Sieć Kobiet Przedsiębiorczych, Girls Future Ready, Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA, Polki w medycynie, Strong Women in IT czy Boskie Karkonoskie.

Cała kampania prowadzona jest pro bono, bez żadnych sponsorów, budżetów mediowych oraz cały zespół pracuje na zasadzie wolontariatu! Cel jest jeden – zwiększenie udziału kobiet w nadchodzących wyborach.

kobiety na wybory

#glosuje23challenge

Wzięło udział już 121 znanych i cenionych osób, przekonujących, że warto iść zagłosować. Jak podkreślają organizatorki kampanii bardzo zależy im na dotarciu do każdej Polki, dlatego ruszają z nowym etapem akcji jakim jest program Ambasadorek „Kobiety na wybory”.

Katarzyna Rozenfeld – pomysłodawczyni kampanii „Kobiety na Wybory” : Nasza kampania to nie tylko wielkie miasta i wielkie gwiazdy. Tak jak w wyborach liczy się absolutnie każdy głos, tak dla nas ważna jest każda Polka. Stąd po wielu zapytaniach – jak do nas dołączyć rusza program ambasadorski.

Zostać ambasadorką kampanii może każdy, kto zarejestruje się na stronie www.kobietynawybory.org. W zamian za to otrzyma pakiet materiałów promocyjnych kampanii.

Zadaniem ambasadorek akcji będzie przekonywanie kolejnych kobiet do wzięcia udziały w głosowaniu 15 października. Według badania IPSOS dla oko.press jedynie co druga Polka jest pewna, że pójdzie na wybory. Organizatorki kampanii „Kobiety na wybory” chcą te statystyki zmienić.

Więcej informacji na www.kobietynawybory.org oraz media@kobietynawybory.org

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Jeden komentarz do “Kobiety na wybory! Dołącz do kampanii społecznej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/