fbpx

Lekcja pobudzająca do działania. Jak nauczyć się angielskiego i osiągnąć inne cele?

Wszystko zaczyna się od chęci wprowadzenia zmiany. Poczucie samorealizacji znajduje się na najwyższym szczeblu potrzeb człowieka i stanowi nieodłączny element naszego życia. Chęć ta leży w naturze człowieka – chcemy dążyć do realizacji naszych celów, chcemy polepszać jakość życia i zwyczajnie spełniać marzenia.

Chcę nauczyć się angielskiego, aby…” – tak najczęściej zaczyna się wypowiedź osób, które zgłaszają się do mojej firmy. Po setkach spotkań i przebytych rozmów z pragnącymi uczyć się języka, wiem, że w istocie chęć władania językiem kryje za sobą inne cele i pragnienia moich klientów. Co więcej, w trakcie trwania naszej współpracy, klienci przyznawali, że stali się bardziej systematyczni, lepiej zorganizowani i… zmotywowani do wyznaczania nowych celów! W ten sposób niektórzy z nich: awansowali, bezstresowo zdali ważny egzamin, niektórzy zmienili pracę, a inni wprowadzili swój biznes na wyższy level, rozszerzając obszar działania na skalę międzynarodową i rozpoczęli współpracę z zagranicznymi kontrahentami. Jestem przekonana, że nauka języków otwiera nowe drzwi, dodaje pewności siebie i ułatwia wprowadzać w codziennym życiu nowe, dobre nawyki.

Jak nauczyć się angielskiego

Znaczenie samodyscypliny

W realizacji celów nie liczy się to co robisz od czasu do czasu, ale to co robisz regularnie, systematycznie. W nauce języków dyscyplina to wewnętrzną chęć i motywacja ucznia do uczenia się, bez której osiągnięcie wymarzonej biegłości nie jest możliwe. Często otrzymuję pytania dotyczącego tego, czy można nauczyć się angielskiego w pół roku, albo, czy istnieją jakieś ograniczenia wiekowe co do nauki angielskiego. Moja odpowiedź zawsze jest taka sama: nic nie stoi na przeszkodzie, nie istnieją żadne ograniczenia ani bariery w osiągnięciu wymarzonej biegłości językowej. Są tylko wewnętrzne błędne przekonania oraz brak determinacji – i oba zjawiska można zniwelować. Samodyscyplina odgrywa kluczową rolę w realizacji każdego celu jaki sobie postawisz.

Ucz się od najlepszych

To kim jest osoba, która będzie wspierać cię w procesie realizacji celu odgrywa istotny aspekt całego przedsięwzięcia. Nie spiesz się z wyborem eksperta, któremu powierzysz rolę nauczyciela. Zrób solidne rozeznanie i poznaj opinie. Przedstaw swoje oczekiwania i zapytaj o możliwość lekcji próbnej lub bezpłatnych konsultacji. W kwestii wyboru usługodawcy nigdy się nie spiesz i daj sobie czas na podjęcie właściwej decyzji.

Jak nauczyć się angielskiego

Motywacja

Zawsze pytam swoich uczniów skąd motywacja do nauki języka angielskiego.

Najpopularniejsze odpowiedzi to: chęć poprawy jakości życia, możliwość awansu, potrzeba rozwoju osobistego, chęć zabezpieczenia się na wypadek zmian organizacyjnych firmy, osiągnięcie swobody językowej i wykorzystanie jej w środowisku biznesowym oraz podczas podróży zagranicznych. Te i inne determinanty wpływają na motywację, ale należy pamiętać również, że nauczyciel prowadzący powinien być także twoim motywatorem – to on jest z tobą w procesie i twój progres to efekt i cel jego pracy.

Warto wspomnieć również o zaletach nauki angielskiego wśród osób, będących rodzicami. Każdy z nas chce zadbać o przyszłość swoich dzieci i nie ma lepszej motywacji(i argumentu) niż uczenie się nowych umiejętności razem z nim. Zmobilizowany rodzic to największa motywacja i autorytet do naśladowania. Jeśli twoje dziecko nie chce się uczyć, swoją postawą możesz zdziałać cuda.

Odważ się być szczęśliwym i zaryzykuj

Porzucenie wewnętrznych błędnych przekonań i podjęcie ryzyka jest bardzo trudne i… bardzo łatwe jednocześnie. Kiedyś nie wierzyłam w słowa tego nagłówka, ale dziś jestem przekonana, że mają sens. Strach przed porażką bywa silniejszy niż chęć zmiany, ambicje i marzenia kłębiące się w głowie. Czasami kilka, a nawet kilkanaście lat. Poczucie bezpieczeństwa, tkwienie w strefie komfortu… a może jednak w martwym punkcie?

Practical English powstało przede wszystkim z pasji, ale też z potrzeby zmiany. Nie jest to typowa szkoła językowa i od początku chciałam stworzyć miejsce, w którym sama chciałabym zdobywać wiedzę. Głównymi założeniami było świadczenie najwyższej jakości zajęć dostosowanych do ucznia, praktyczna wiedza i umiejętności językowe, najwyższy poziom komunikacji(od poznania klienta i wywiadu po rozmowy na różnych etapach działania) i członkostwo, działające na zasadach podobnych jak np. Netflix, zamiast tradycyjnego wiązania się umową na cały rok szkolny. Tworzymy także nowe produkty edukacyjne, których brakuje na rynku, a na Facebooku każdego dnia dzielimy się wiedzą i autorskimi materiałami do nauki angielskiego. W dzisiejszych czasach możliwość i wolność wyboru uważam za fundament, również w kwestii produktów i usług.

Powstanie mojej firmy to także świetny przykład na to, że nie ma żadnych barier w osiągnięciu celu, oprócz tych, w które sami wierzymy. Wizja i pomysły kotłowały się w mojej głowie bardzo długo zanim odważyłam się, zaryzykowałam i zbudowałam markę od podstaw. Moim błędnym przekonaniem było myślenie, że nie jestem wystarczająco dobra i gotowa. W rezultacie odkładałam realizację swojego celu na później i zabijałam swoją kreatywność. Dziś robię to co kocham, a kiedy napotykam jakąś przeszkodę, przypominam sobie cytat: “Life without challenges is boring”. Prowadzenie biznesu wymaga posiadania wielu umiejętności i jest ciągłym realizowaniem celów. Uznaję jednak samodyscyplinę, odwagę i nieustanny rozwój za trzy uniwersalne czynniki determinujące osiągnięcie każdego celu.

Jestem przekonana, że ta krótka lekcja pobudziła cię do działania, a historie moich klientów i mojej marki zainspirowały cię do stawiania odważnych kroków w kierunku spełniania swoich marzeń. Jeśli czujesz niedosyt i chciałbyś przeczytać więcej o tym, jak nauczyć się języka angielskiego i osiągać inne cele, koniecznie pobierz mojego e-booka(link znajduje się poniżej) i odwiedź moje strony.

Maria Borkowska

Maria Borkowska

Właścicielka i dyrektor firmy Practical English, z wykształcenia trener i mentor językowy, metodyk, a także psycholog biznesowy. Głowa pełna pomysłów i celów. Propagatorka hasztagu #investinyourself i wielbicielka kreatywności. Uwielbia pomagać innym rozwijać skrzydła i motywować do działania. W czasie wolnym lubi spędzać czas z bliskimi, czytać, praktykować jogę, spacerować po górach i gotować.

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/pepraktycznyangielski

Strona internetowa: https://www.praktycznyangielski.com/

Instagram: https://www.instagram.com/praktycznyangielski/

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/maria-borkowska-pe/

Link do bezpłatnego e-booka: https://bit.ly/3DyzhCD

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/