fbpx

 Superkobiety Onlajnu Business Summit- Kolejna edycja!

4-dniowe Ogólnopolskie Bezpłatne Wydarzenie online 13-16 listopada 2023: Superkobiety Onlajnu Business Summit. Wydarzenie otworzy panel dyskusyjny “Kobiety w Polsce – jak mimo społecznych stereotypów otworzyć się na nowe możliwości i własny dochodowy biznes?”.

Celem wydarzenia jest pokazania nowej perspektywy kobietom, które chcą w życiu zmian, ale jednocześnie boją się, nie wierzą we własne siły, nie znają możliwości, jakie przed nimi czekają (w zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc kobiet).

Superkobiety Onlajnu Business Summit to nie tylko wiedza i konkretne wskazówki biznesowe, ale też akcja mająca na celu zaktywizowanie kobiet do podejmowania działania, wychodzenia ze strefy komfortu.

Dlatego przed samym wydarzeniem startuje “rozgrzewka” w postaci 3-dniowego wyzwania “Pokaż się w internecie!” w duchu “Koniec teorii, czas na praktykę!”. Owo wyzwanie ma na celu odważyć kobiety do śmiałego mówienia o swoich pomysłach w internecie i podjęcie przez nie działania.

Hasło przewodnie tego wydarzenia to „Wykorzystaj swój potencjał i zbuduj niezależność finansową dzięki biznesowi online”.

Każdego dnia wydarzenia będziemy dyskutować z zaproszonymi prelegentkami na dedykowany temat:

1 Dzień MINDSET w biznesie online

2 Dzień FINANSE I STRATEGIE w biznesie online

3 Dzień Narzędzia w biznesie online i Social Media

W wydarzeniu weźmie udział kilkanaście prelegentek, które poruszą wymienione wyżej tematy. Będzie też gościni specjalna z USA – Wendy Aimee Porter.

Panelistki:

Agata Jankowska – prowadząca panel – dziennikarka Forbes Women

Emilia Bartosiewicz – Brożyna – Lady Business Club

Anna Diller – Rozwijalnia Kobiet

Katarzyna Gaweł –  współprowadząca podcast Forbes Women

Sylwia Petryna – Petra Consulting

Ilona Przetacznik – Legalny Biznes Online

Szczegóły: https://karolinakizinska.pl/business-summit-2023/

Skąd pomysł na taką dyskusję?

Od dłuższego czasu obserwuję ogromny dysonans pomiędzy olbrzymim, ale niewykorzystanym potencjałem kobiet w Polsce, a niesamowitymi możliwościami, jakie stawia przed nami świat biznesu online.

Jako kobiety jesteśmy mądre, lepiej wykształcone od mężczyzn, ale w większości przypadków zarabiamy mniej, na tych samych stanowiskach.

Co więcej, według danych za I kw. 2023 r., w Polsce jednoosobową działalność gospodarczą prowadziło 0,94 mln kobiet. Mężczyzn w tej kategorii było prawie 2 razy więcej. Dlaczego?

Jedną z przyczyn jest fakt potwierdzony badaniami, że kobiety często same zaniżają swoje możliwości i wymagania, boją się ryzykować i np. zakładać działalność. Kobietom nadal często brakuje pewności siebie i wiary we własne siły i możliwości.

Wielokrotnie spotykałam się ze strachem kobiet przed wejściem w nieznane i słyszałam, jak wątpią, czy same dadzą sobie radę.

Stereotypy na temat kobiet nie poprawiają ich sytuacji. Wiele z nich często słyszy słowa-sztylety:

  • “Miejsce kobiety jest w kuchni”,
  • “Kobiety do garów”,
  • “Kobieta potrafi tylko wydawać pieniądze, i to najlepiej męża”,
  • “O, już wzięła kartę męża, a on tak ciężko haruje”,
  • “A mąż Ci pozwolił pracować?”,
  • “Nie wstyd Ci być taką pazerną na pieniądze? Karierowiczka”,
  • “Co z Ciebie za matka? A kto z dziećmi zostanie, jak Ci się zamarzyło swoje biznesy otwierać? I w sumie co Ty tam potrafisz, daj sobie spokój, kobieto, tylko się ośmieszysz”…

Mogłabym jeszcze długo wymieniać. Jak ich wiara w siebie i swój potencjał, umiejętności ma się nie chwiać, skoro słyszą słowa, które im tak umniejszają?

Gdy je czytam, czuję, jakby ktoś zabierał część mnie. Odbierał mi sprawczość. Na tym polu jest wiele do zrobienia i zdecydowanie warto o tym głośno mówić. Wierzę, że czasami wystarczy lekko dmuchnąć kobietom w skrzydła, a są gotowe zmieniać świat. Ale po tym “dmuchnięciu” warto dać konkretny pomysł na działanie – tu wkracza biznes online i sprzedaż wiedzy i talentów.

Wiele kobiet, chciałoby zmienić swoją sytuację zawodową, ale niestety nie wiedzą, od czego zacząć, w jakim kierunku pójść. A własna działalność jest często uważana za szansę na pozostanie aktywną zawodowo w sytuacji, np. godzenia pracy z macierzyństwem. Wciąż jednak brakuje wśród kobiet wiedzy, jak prowadzić działalność w sposób rozsądny, monetyzować swoje umiejętności wykorzystując dobrodziejstwa internetu.

Jednym z ważnych zadań kobiet ze świata biznesu, dziennikarek czy właścicielek stowarzyszeń, jest głośne mówienie o sytuacji społecznej kobiet w Polsce, by przełamywać stereotypy i łamać niewidzialne bariery.

Moim głębokim pragnieniem jest uświadamiać kobiety, że mogą, że potrafią, że wiele zależy od tego, jak same postrzegają siebie i swoje możliwości, które niejednokrotnie są niezwykle imponujące, ale schowane za wyuczoną skromnością.

Panel dyskusyjny jest elementem większej całości. Poprzedza moje coroczne bezpłatne 3-dniowe ogólnopolskie wydarzenie Superkobiety Onlajnu Business Summit, które kieruję do kobiet. Odbędzie się w dniach 14-16 listopada 2023 roku.

Celem wydarzenia jest pokazania nowej perspektywy kobietom, które chcą w życiu zmian, ale jednocześnie boją się, nie wierzą we własne siły, nie znają możliwości, jakie przed nimi czekają (w zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc kobiet).

Superkobiety Onlajnu Business Summit to nie tylko wiedza i konkretne wskazówki biznesowe, ale też akcja mająca na celu zaktywizowanie kobiet do podejmowania działania, wychodzenia ze strefy komfortu.

Dlatego przed samym wydarzeniem startuje “rozgrzewka” w postaci 3-dniowego wyzwania “Pokaż się w internecie!” w duchu “Koniec teorii, czas na praktykę!”. Owo wyzwanie ma na celu odważyć kobiety do śmiałego mówienia o swoich pomysłach w internecie i podjęcie przez nie działania

Superkobiety Onlajnu Business Summit jest szansą na zaczerpnięcie zarówno wiedzy, jak i motywacji od kobiet, które są praktyczkami biznesów online i pokazują na swoim przykładzie:

  • jak różne formy może ten biznes przybierać,
  • w jak wielu kierunkach można go rozwijać,
  • z jakich zasobów można korzystać, by taki biznes zacząć lub skalować.

Chcemy pokazać, że można dopasować go do swoich potrzeb i możliwości oraz że jest on szansą na zmianę branży lub niszy, która może dawać kobietom więcej radości i satysfakcji z pracy. Celem jest wzmocnienie poczucia sprawczości i wiary w lepsze perspektywy finansowe, nawet jeśli jest to druga noga poza pracą na etacie lub biznesem stacjonarnym.

Hasło przewodnie tego wydarzenia to „Wykorzystaj swój potencjał i zbuduj niezależność finansową dzięki biznesowi online”.

W wydarzeniu weźmie udział kilkanaście prelegentek, które poruszą wymienione wyżej tematy. Będzie też gościni specjalna z USA – Wendy Aimee Porter. W zeszłym roku gościnią specjalną była Sigrun – europejska mentorka kobiet biznesu.

Wydarzenie jest bezpłatne, łączy nas wspólna misja wspierania kobiet w rozwoju i dążeniu do niezależności finansowej. Dla chętnych kobiet jest możliwość wykupienia biletu, jeśli nie mogą uczestniczyć na żywo, a chciałyby mieć dostęp do nagrań przez 12 miesięcy.

Kilka słów o mnie jako organizatorce wydarzenia

dr Karolina Kizińska. Jestem mentorką kobiecych biznesów online, właścicielką marek Superkobiety Onlajnu i Kompozytornia.

Moją misją jest wspierać kreatywne i przedsiębiorcze kobiety w budowaniu zyskownego biznesu online. Sama rozwinęłam swój biznes online od 0 do blisko miliona złotych przychodu za 2022 rok. Wierzę, że każda kobieta może zmonetyzować swoją wiedzę i talent w internecie, budując bezpieczeństwo finansowe, realizując swój potencjał i przestając wymieniać godziny pracy na pieniądze. Jestem autorką książki „Superkobiety Onlajnu, czyli jak się spełnić w biznesie (online)” oraz wielu kursów i szkoleń wspierających w rozwoju biznesu online.

PATRONAT MEDIALNY PORTALU WARTO ZNAĆ

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/