fbpx

APLIKACJA HAPPY2GO – szczęście na wynos

Cykl artykułów, o polskich nowych, ciekawych markach. Zapraszamy do udziału wyjątkowe marki i zadajemy im kilka pytań o ich plany i cele na zbliżające sie miesiące. Za rok, ponowimy kontakt i zobaczymy co zostało zrealizowane! Wszytko opublikujemy na portalu www.wartoznac.pl

Data powstania biznesu: premiera aplikacji miała miejsce 2 października 2020, gdy obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.

Czym jest „Happy2go”: To bezpłatna aplikacja nastawiona na rozwój w ważnych obszarach życia. Poszerza perspektywę, wywołuje uśmiech i porusza istotne tematy. Zachęca do wprowadzania prostych nawyków, które wpływają na jakość naszej codzienności. Celem aplikacji jest pomaganie jak największej liczbie ludzi odczuwać szczęście, tak często, jak to możliwe. Dlatego zawiera ona treści, nastawione na mnożenie szczęścia i pokazywanie, jak samemu możemy je tworzyć.

To co nas wyróżnia to fakt, iż treści przez nas przekazywane są potwierdzone naukowo oraz wynikają z naszej kilkunastoletniej praktyki zawodowej. Aplikacja jest prosta w obsłudze i nie zabiera użytkownikowi wiele czasu, wręcz zachęcamy do spędzania go na łonie natury, w gronie najbliższych, by łapać równowagę i mądrze budować relacje z innymi.

Skąd pomysł na biznes? Aplikacje?

Kiedy koronawirus niespodziewanie wywrócił nasz świat do góry nogami, stwierdziłyśmy, że chcemy dać światu coś dobrego… coś co pomoże nam nie zwariować, złapać dystans i poczucie równowagi, gdy wokół wszędzie było (i jest) wiele wciąż znaków zapytania. Chciałyśmy przełożyć naszą wiedzę
i doświadczenie zawodowe na przystępny materiał, który pomoże wielu osobom poradzić sobie z niespodziewaną zmianą, wszechobecnym chaosem, budowaniem poczucia własnej wartości, czy też będzie wspierał poprawę jakości własnego życia. W naszym szkoleniowym świecie mówi się o świadomym zarządzaniu dobrostanem pracowników i organizacji, gdyż ta niezaspokojona potrzeba utrudnia osiąganie celów biznesowych. W życiu prywatnym natomiast, odczuwalny dyskomfort psychiczny nie pozwala nam czerpać radości z życia, odczuwać szczęścia i budować zdrowych relacji
z innymi, co tym bardziej jest utrudnione w zamkniętej, wirtualnej rzeczywistości, z którą przyszło nam się mierzyć.

Tak naprawdę nigdy nie traktowałyśmy naszej aplikacji w kategoriach zarobkowych. Pomysł, jak i jego urzeczywistnienie to inicjatywa oddolna poszczególnych osób, które zaraziłyśmy naszą ideą, a one dobrowolnie się w nią zaangażowały.

Do kogo jest skierowana?

Aplikacja jest skierowana do osób chcących świadomie i dobrze żyć. Tak po prostu. Zatem do osób, które poszukują wsparcia, równowagi, samoakceptacji, pozytywnych bodźców, inspiracji. Do ludzi, którzy chcą tworzyć świadomą i dobrą społeczność, a dzięki temu także dobry świat.

Jaki jest jej główny cel?

Wpływanie na budowanie dobrostanu każdego z nas. Aplikacja pomaga odczuwać satysfakcję z życia. Chcemy budować kondycję naszego mózgu i odporność psychiczną, pomóc znajdować szczęście
w codzienności, jak i rozwijać umiejętność przeżywania wszystkich doświadczeń, tych dobrych i złych.

Jaka jest misja biznesu?

Szczęście to nasza specjalność. Inspirujemy do codziennego jego odczuwaniu, wspieramy w tworzeniu nawyków kreujących szczęśliwe życie oraz pomagamy w świadomym zarządzaniu dobrostanem.

Jakie są plany na najbliższe miesiące i rok?

Jesteśmy po 4-miesięcznym okresie pilotażowym, który pokazał, że aplikacja działa i potrzeby
w wybranej przez nas tematyce są ogromne. Aktualnie pracujemy nad nowszą wersją aplikacji, zawierającą dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym produkt będzie wchodził w większą interakcję z użytkownikiem. Stale pracujemy również nad poszerzeniem katalogu “Dobrych Treści”. Aktualnie mamy dostępne kategorie, z których użytkownik wybiera 3 obszary do 30-dniowego wyzwania (30 dni to min. jakie człowiek musi poświęcić, by wyrobić w sobie nawyk). Obecnie są to kategorie: ona, on, dziecko, rodzina, ciało, dusza, cytat, polecane, spokój finansowy, mental. Nasz czas mocno angażujemy w stworzenie strategii marketingowej w celu dotarcia do szerszego grona odbiorców. Działania na Instagramie i Facebook’u nie są naszą codziennością, zatem aktualnie poszukujemy do zespołu magika od social mediów, chcącego przyczynić się do szerzenia dobra w świecie.

Aplikacja Happy2go na ten moment jest dostępna w wersji na Adroid (planujemy napisanie jej również na inny system operacyjny) i jest bezpłatna. Chcemy, by budowanie szczęścia było dostępne dla każdego, a raczej, by każdy z nas miał tą świadomość, że sam kreuje swój świat i świadomie może go tworzyć, podejmując te mniej i bardziej ważne decyzje.

Happy2Go to nasz pierwszy wspólny produkt, lecz już wiemy, że nie ostatni. Planujemy prowadzić serwis poświęcony odczuwaniu szczęścia, który dostarczać będzie merytoryczną wiedzę w bardzo przystępny sposób. Budujemy podwaliny do podcastu, który za moment wystartuje oraz do książki, której szczęśliwe karty i inspiracje zapisują się w przygotowanym do tego zeszycie. Już teraz prowadzimy szkolenia w tematyce dobrostanu i produkujemy gry szkoleniowe, co również planujemy robić na szerszą skalę.

Największe marzenie związane z biznesem?

Naszym realnym marzeniem, które stało się celem jest dotarcie do pierwszych 10 tysięcy użytkowników, a marzą nam się ich miliony! Chcemy, by użytkownicy tworzyli aplikacje razem z nami – byli twórcami nowych kategorii, pomysłodawcami usprawnień oraz ambasadorami szczęścia na co dzień. Każda z nas w głębi serca jest idealistką, więc wspólnie pragniemy, by ludzie na nowo odkrywali w sobie i w innych to, co dobre i na pozytywnym obrazie rzeczywistości tworzyli swoje doświadczenia.

Aplikacja dostepna jest tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ekrok.happy_to_go&hl=pl&gl=PL

Facebook: https://www.facebook.com/Happy2GO-Tw%C3%B3rz-w%C5%82asne-szcz%C4%99%C5%9Bcie-115832133657127/

Szczęśliwi ludzie tworzą szczęśliwy, zdrowy i dobry świat, w którym każdy z nas  chce żyć. Taka wizja stoi za twórcami aplikacji Happy2GO.

Marzena Grochowska, Ewa Olszak-Dyk i Ewa Załupska

Nasz zespół to 5 osób z dwóch totalnie innych światów. Po jednej stronie: Marzena Grochowska, Ewa Olszak-Dyk i Ewa Załupska: trzy trenerki ze świata biznesu, przedsiębiorczości, medycyny, bezpieczeństwa czy dobrostanu mózgu. Po drugiej: dwóch programistów (tajna część zespołu) – to nasze mózgi operacji, które potrafią zmienić w narzędzie technologiczne marzenia i życzenia naszych trenerek. To oni, zderzają się z ich szalonymi pomysłami, np. tu ma coś migać, tam skakać, a tu się będzie klikać. Tak czasami mamy wrażenie, że jesteśmy z różnych planet, a długie dyskusje pozwalają nam stworzyć coś naprawdę wartościowego, z czego będzie mógł skorzystać każdy. Trenerki pracują na terenie całego kraju z kadrą kierowniczą różnego szczebla.

Wspierają rozwijanie kompetencji kierowniczych, sprawniejsze zarządzanie zespołem, jak również przedsiębiorczość, edukację czy bezpieczeństwo w organizacji. Pokrótce o każdej z nich:

Marzena Grochowska – pasjonatka mózgu. Nie żartujemy! Pierwsza w Polsce Brainolog. Kształci ludzi
i organizacje w zakresie działania i dbania o dobrostan mózgu. Jest autorką książki „GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D.” oraz promotorką marki „Neurony Do Roboty”. Kobieta wielu aktywności, która swoim przykładem pokazuje, jak dbać o siebie, ludzi wokół i kreować lepszy świat.

Ewa Olszak-Dyk – pasjonatka talentów. Diagnozuje zasoby, jakie posiadają ludzie w organizacjach
i wspiera w budowaniu świetnych zespołów. W swojej pracy pomaga ludziom spojrzeć na siebie
z nowej perspektywy i bazować świadomie na silnych stronach. Od młodzieńczych lat działacz społeczny. Miłośniczka natury, dobrej muzyki oraz praktyk w kształtowaniu harmonii życia rodzinnego.

Ewa Załupska – pasjonatka ludzi i myślenia możliwościami. Ufa ludziom, widzi ich potencjał i wierzy
w ich dobroć. Mając po drugiej stronie człowieka, jest partnerem w spotkaniu z nim. Zawsze. Łączy to, co w strefie marzeń z praktyką i twardymi danymi. Wspiera w rozwoju kompetencji komunikacyjnych oraz usprawnia organizacje i procesy wewnątrz nich. Pracuje jako trener, konsultant, mentor i coach. Uwielbia tworzyć dobre, wrażliwe i poruszające treści.

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

2 komentarze do “APLIKACJA HAPPY2GO – szczęście na wynos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/