fbpx

Brand: Ponadczasowe apaszki od Allora

Data powstania marki.

Firma powstała w 1997 roku. Nazwa pochodzi od włoskiego słowa Allora, które oznacz „więc”, “co dalej” – dla nas oznaczało to następny krok i możliwość rozwoju w kierunku platformy, która oferuje jakościowe jedwabne produkty.

Historia Marki

Inspiracją do stworzenia naszej firmy były podróże po świecie, poznawanie innych kultur, zwyczajów i mody. Z każdej podróży przywoziliśmy wiele produktów, ale w pewnym momencie zorientowaliśmy się, że najwięcej wśród nich jest jedwabnych szali i apaszek.

Pomysł na stworzenie marki

Dla nas apaszki i chusty są ponadczasowe, można je dopasować do każdej okazji i pory roku, nosić na wiele sposobów, są definicją elegancji i szyku, chcieliśmy podzielić się naszą miłością do tych produktów. Zauważyliśmy też, że to nisza na rynku i wtedy narodził się pomysł na własny biznes. Apaszki i chusty były używane już w czasach starożytnych, oczywiście służyły głównie do celów praktycznych. Największy boom na apaszki nastąpił w latach 60, a, gdy gwiazdy kina takie jak Audrey Hepburn, Grace Kelly, czy Brigitte Bardot sięgnęły po jedwabne chusty, na dobre zagościły one w świecie mody. Chcieliśmy, aby apaszki na stałe pojawiły się w szafach polek, mieliśmy wrażenie, że to trochę zapomniany produkt, a użyty jako dodatek potrafi całkowicie zmienić stylizację. Oprócz tego, że są praktyczne, ponieważ chronią np. przed słońcem, mają też walor estetyczny i są wielofunkcyjne – można je nosić klasycznie na szyi lub przewiązać nią włosy, użyć jako opaskę lub ozdobę do torby. Każdy może dopasować ją do swoich potrzeb. Na naszej platformie znaleźć można różne akcesoria, ale to właśnie apaszki i szale są kluczowymi produktami na których rozwoju chcemy się skupić.

Misja i cel marki

Naszą misją od początku działania firmy jest pokazanie jak ponadczasowym dodatkiem są apaszki. Chcielibyśmy, aby klienci zobaczyli, że apaszki i szale spokojnie mogą zastąpić biżuterię, są dodatkiem, który ożywia stylizację. Pokazujemy, że to produkty uniwersalne, które można nosić na wiele sposobów – sprawdzą się zarówno latem jako dodatek do włosów – można je nosić w formie opaski, zamiast gumki do kucyka, albo przewiązać słomkowy kapelusz. W chłodne dni posłużą jako dodatkowa ochrona przed zimnem. Stawiamy na jakość, dlatego nasze produkty wykonane są z jedwabiu, który jest nie tylko piękny, ale także hipoalergiczny, pozwala skórze oddychać i ma doskonałe właściwości izolacji ciepła – gdy jest zimno grzeje, a podczas upałów chłodzi. Produkty wykonane z jedwabiu są lekkie, ale przede wszystkim wytrzymałe. To produkty, które będą służyć klientowi na lata. Wśród szali dominują te wykonane z kaszmiru, który jest bardzo ciepły ale jednocześnie lekki, miękki i niezwykle delikatny.

Plany na najbliższy rok

Planujemy poszerzenie kolekcji o nowe wzory i produkty kaszmirowe. W naszej ofercie znaleźć można klasyczne apaszki w kropki, czy paski ale mamy też wiele alternatywnych motywów – geometryczne, roślinne, marynarskie. Widzimy, że apaszki przestają być już tylko dodatkiem na specjalne okazje, a stają się uzupełnieniem codziennego stroju. Oprócz apaszek i szali stale poszerzamy naszą ofertę o akcesoria – okulary, torby, czy biżuterię. W tym roku planujemy jeszcze rozwój w kierunku własnych produktów.

Linki do social mediów:

https://www.facebook.com/sklepallora

https://www.instagram.com/allora.sklep/

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/