fbpx

II edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego “Brzmienie Fest”

Bogactwo i różnorodność muzyki kompozytorów XIX, XX i XXI wieku potrafi zachwycić i inspirować do odkrywania coraz to nowych brzmień w muzyce klasycznej. II edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Brzmienie Fest” koncentruje się na zapraszaniu właśnie do świata muzyki współczesnej – by przekonać się, jakie emocje i wrażenia w nas wywołuje.

Podczas najbliższego koncertu festiwalowego usłyszymy m.in. utwory kompozytorów: Johna Cage’a, Berta Mattera czy Ad Wammesa oraz improwizacje na tematy dwóch pieśni adwentowych w wykonaniu dwojga organistów – Zuzanny i Macieja Batorów ze Świdnicy – na 4 ręce i 4 nogi.

Dzięki partnerstwu z Urzędem Miejskim Wrocławia oraz Rzymskokatolicką Parafią Wojskowo-Cywilną pw. św. Elżbiety we Wrocławiu Fundacja Kultura Brzmienia zaprasza wrocławian oraz melomanów w każdym wieku do zatrzymania się w nadchodzącym czasie i zasłuchania w dźwiękach niedawno odbudowanych barokowych organów Michaela Englera w Kościele Garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Kiedy?
9.12.2022, piątek, godz. 19:00

Gdzie?
Kościół Garnizonowy – Bazylika Mniejsza pw. św. Elżbiety
ul. Św. Elżbiety 1/ 2, Wrocław

Wstęp wolny!

Program koncertu


Johan Ernst IV. Sachsen-Weimar (1696–1715)
Concerto in C (transkrypcja organowa J. S. Bach, BWV 595; aranż. M. Bator) – solo MB

Rorate caeli – Improwizacja na temat pieśni adwentowej

Bert Matter (1937)
Fantazja na temat psalmu 90 – solo MB
Nicolaus Cracoviensis (XVI w.)
Hayducky (aranż. M. Bator)
Ad Wammes (1953)
Happiness – solo MB
Louis-Claude Daquin (1694–1772)
Noël Étranger (aranż. M. Bator) – solo MB
Bert Matter (1937)
Psalm I, Gezang 47
John Cage (1912—1992)
In a Landscape [1948]
Anonim (XIV wiek)
Estampie (aranż. M. Bator) – solo ZB
Archanioł Boży Gabriel – Improwizacja na temat pieśni adwentowej
Guy Bovet (1942)
Salamanca – solo MB

Zuzanna i Maciej Batorowie to małżeństwo organistów. Od 2011 roku związani są ze Świdnicą, gdzie tworzą jedno z najbardziej zauważalnych centrów muzyki organowej w Polsce. Prowadzą Fundację Dobrej Muzyki, w której realizują swoją misję – uczenie lepszego rozumienia muzyki organowej. W ciągu 10 lat działalności Fundacji zorganizowali ponad 200 koncertów zapraszając wybitnych artystów z całego świata. Para koncertuje w wielu krajach europejskich jako duet organowy wykonując autorskie transkrypcje organowe na 4 ręce. Są rodzicami Bernarda, Leonarda i Henryka.

II edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego “Brzmienie Fest” to cykl 6 koncertów muzyki klasycznej na Dolnym Śląsku, który tym razem potrwa od jesieni 2022 roku do wiosny 2023 roku. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie bezpłatny. Motywem przewodnim wszystkich wydarzeń jest muzyka kompozytorów polskich i zagranicznych XIX, XX i XXI wieku w aranżacjach na różne składy instrumentalne. Festiwal zagości w kilku pięknych miejscach Wrocławia: Pałacu Wrocław Pawłowice, Starej Bibliotece, Kościele Garnizonowym pw. św. Elżbiety czy Art Hotelu.

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/29Xdo3utD

Więcej informacji o wykonawcach, pełnym programie koncertu oraz kolejnych wydarzeniach Festiwalu na:
www.kulturabrzmienia.pl

Dyrektor Artystyczna Festiwalu: Iwona Sukienik
Organizator: Fundacja Kultura Brzmienia

Mecenasi: Darczyńcy Fundacji Kultura Brzmienia

Partnerzy koncertu 9.12.2022: Urząd Miejski Wrocławia, Rzymskokatolicka Parafia Wojskowo-Cywilna pw. św. Elżbiety we Wrocławiu

Partnerzy: Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Art Hotel, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Wrocław Pawłowice, Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Wrocław Pawłowice, Stara Biblioteka, Salon Pianin i Fortepianów pianinaifortepiany.com

Patroni medialni: TuDolnySlask.info, Radio Wrocław Kultura, Polskie Centrum Informacji Muzycznej w Warszawie, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków w Warszawie, portal Warto Znać.

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/