fbpx

II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Brzmienie Fest”

Muzyka stanowiąca ilustrację poetyckich tekstów miała swój największy rozkwit w epoce romantyzmu.  Forma pieśni jako utworu do tekstu poetyckiego była obecna w muzyce od czasów starożytnych. I to właśnie ten gatunek kompozycji będzie dominował podczas najbliższego koncertu w ramach II Międzynarodowego Festiwalu „Brzmienie Fest”.

Usłyszymy utwory polskich kompozytorów, takich jak Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Karol Szymanowski czy Stanisław Niewiadomski. Nie zabraknie też akcentu z południa i wspaniałych melodii cygańskich Antonina Dvořáka, a to wszystko w wykonaniu Magdaleny Wachowskiej- mezzosopran i Iwony Sukienik- fortepian.

Zapraszamy na początku marca do kamienicy, która stanowi zagadkę dla ludzi zajmujących się historią miasta i jego architektury.

Dzięki partnerstwu z Art Hotelem mamy możliwość zaprosić wrocławian oraz melomanów w każdym wieku do wysłuchania niebanalnych kompozycji w zabytkowym miejscu w samym sercu miasta.

Kiedy?

5 marca 2023 roku

godz. 18:00

  • Gdzie?

Art Hotel Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 20

Festiwal Brzmienie Fest


WSTĘP WOLNY ( obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc ) link:

II edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego “Brzmienie Fest” to cykl 6 koncertów muzyki klasycznej na Dolnym Śląsku, który tym razem trwa od jesieni 2022 roku do wiosny 2023 roku. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie bezpłatny. Motywem przewodnim wszystkich koncertów jest muzyka kompozytorów polskich i zagranicznych XIX, XX i XXI wieku w aranżacjach na różne składy instrumentalne.

Festiwal zagości w kilku pięknych miejscach Wrocławia: Pałacu Wrocław Pawłowice, Starej Bibliotece, Kościele

Garnizonowym pw. św. Elżbiety czy Art Hotelu.

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/5CpzpAkcZ

Więcej informacji o wykonawcach, pełnym programie koncertu oraz kolejnych wydarzeniach Festiwalu na: www.kulturabrzmienia.pl

Dyrektor Artystyczna Festiwalu: Iwona Sukienik
Organizator: Fundacja Kultura Brzmienia
Prowadzenie koncertu: Grzegorz Bugaj
Mecenasi: Darczyńcy Fundacji Kultura Brzmienia
Partnerzy: Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Art Hotel, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Wrocław Pawłowice, Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Wrocław Pawłowice, Stara Biblioteka, Salon Pianin i Fortepianów pianinaifortepiany.com

Patroni medialni: TuDolnySlask.info, Radio Wrocław Kultura, Polskie Centrum Informacji Muzycznej w Warszawie, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków w Warszawie, portal Warto Znać. 

Link do rezerwacji i więcej informacji:

https://app.evenea.pl/event/368443-83/

Partnerzy koncertu 9.12.2022: Urząd Miejski Wrocławia, Rzymskokatolicka Parafia Wojskowo-Cywilna pw. św. Elżbiety we Wrocławiu

Partnerzy: Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Art Hotel, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Wrocław Pawłowice,

Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Wrocław Pawłowice, Stara Biblioteka, Salon Pianin i Fortepianów pianinaifortepiany.com

Patroni medialni: TuDolnySlask.info, Radio Wrocław Kultura, Polskie Centrum Informacji Muzycznej w Warszawie, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków w Warszawie, portal Warto Znać.

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/