fbpx

Jak dzięki hipnozie możesz ruszyć z miejsca i zaprogramować się na szczęście?

Szczęście jest bardzo dziwnym konceptem, ponieważ z jednej strony każdy chciałby być szczęśliwym z drugiej strony zadaniem naszego umysłu i podświadomości nie jest nas uszczęśliwiać a zapewniać nam bezpieczeństwo. W związku z tym, że dla naszego umysłu znajome rzeczy, sytuacje, a nawet myśli są uznawane za bezpieczne, preferuje on stałość, niezależnie od tego, czy jest nam dobrze, czy źle. Kiedy więc podejmujemy próby i działania, żeby zmienić coś w naszym życiu, żeby poczuć szczęście nasz umysł panikuje, wzbrania się i za wszelką cenę chce utrzymać status quo. Do tego, biorąc pod uwagę, że na takim autopilocie podświadomości jedziemy przez ok 85-95% czasu – można by stwierdzić, że mamy lekko przerąbane. Jak więc możemy wesprzeć się w procesie dążenia do szczęścia?

Z pomocą przychodzi hipnoza!

Hipnoza istnieje już od wieków, ale dopiero w ostatnich latach środowisko naukowe i społeczeństwo zaczyna w pełni rozumieć siłę tej techniki i zaczyna ona być coraz szerzej stosowana. Badania pokazują, że hipnoza i hipnoterapia może być bardzo skutecznym narzędziem do wspierania szerokiego spektrum zdrowia psychicznego i fizycznego. Można ją stosować w leczeniu depresji, lęków i fobii, uzależnieniach, jak również przy budowaniu motywacji do osiąganiu celów w życiu osobistym i zawodowym jak na przykład wypracowanie lub utrzymanie zdrowej wagi i nawyków, rzucenie palenia, zbudowanie pewności siebie, poprawa wydajności w sporcie lub pracy czy przełamanie się przed wystąpieniami publicznymi.

Korzyści z hipnozy

Jedną z kluczowych korzyści hipnozy jest to, że pozwala na dostęp do podświadomości, gdzie przechowywane są nasze najgłębsze przekonania, myśli i emocje. Podświadomość odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu naszego zachowania, ale często trudno jest nam się do niej dostać a jeszcze trudniej świadomie na nią wpłynąć. Hipnoza pozwala nam ominąć krytyczne i analityczne myślenie świadomości, co ułatwia zmianę negatywnych wzorców myślenia i zachowania. Dzięki temu na poziomie podświadomym, możesz sprawić, że nieznajome stanie się znajome i na odwrót, a to z kolei pozwala na szybszy krok w kierunku tego czego pragniesz.

Warto tutaj wspomnieć o Rapid Transformational Therapy (RTT), która jest wyjątkową formą hipnoterapii. Łączy w sobie hipnozę, terapię poznawczo-behawioralną, neurolingwistyczne programowanie oraz najnowszą wiedzę z zakresu neuronauki, aby osiągnąć szybką i trwałą zmianę. RTT jest unikalnym podejściem do hipnoterapii, które w maksymalnie kilka sesji pomaga ludziom zidentyfikować i przezwyciężyć przyczyny ich problemów, a nie tylko leczyć objawy.

Czy znasz ludzi, którzy mówią – kiedy wszystko się zmieni – wtedy zmienię swoje myślenie?

Pracując hipnozą wiem i doświadczam tego, że to zdanie należy odwrócić – kiedy zmienię swoje myślenie, wtedy wszystko się zmieni! I nie chodzi tutaj o zmianę na takim płytkim poziomie, tylko na naprawdę głęboką transformację myślenia. Albo ludzi, którzy twierdzą, że jak schudną 5kg, będą zarabiać więcej, kupią swój wymarzony dom lub samochód, lub znajdą miłość swojego życia to wtedy będą naprawdę szczęśliwi. A kiedy udaje im się osiągnąć którąś z tych rzeczy, to „szczęście” trwa chwilę a później wszystko wraca na stare tory. Dlaczego tak się dzieje? Pozwól, że posłużę się tutaj metaforą, która jeszcze lepiej to zobrazuje.

Wyobraź sobie, że Twój umysł to taki super ekstra komputer

Twoja pamięć jest jak dysk twardy, na którym zapisują się wszystkie wspomnienia i wydarzenia z Twojego życia. I naprawdę mam tutaj na myśli wszystkie! Nie do wszystkich masz dostęp na poziomie świadomym, ponieważ jeśli Twoja podświadomość uzna je za nieistotne lub zbyt bolesne, ukryje je przed Tobą. Każde z tych wspomnień i wydarzeń niesie ze sobą ładunek emocjonalny i garść przekonań, która z kolei staje się podstawą Twojego oprogramowania. W zależności od tego jaka jest jakość oprogramowania, w taki sposób funkcjonujesz na co dzień. Większość z tych przekonań uformowała się w Twoim umyśle w wieku 6-12 lat. Wszystko jest ok jeśli Twoje przekonania Cię wspierają i pomagają osiągać Twoje cele. Ale umówmy się, Twoja sytuacja i rzeczywistość w wieku np. 10 lat była zapewne zupełnie inna niż ta, która otacza Cię i w której funkcjonujesz teraz. Kiedy więc ostatni raz robiłeś aktualizację oprogramowania?  Jak te myśli i przekonania działają dla Ciebie teraz? Czy pozwalają Ci na realizację Twoich celów, planów i bycie naprawdę szczęśliwym? Jeśli nie, to czas na update!

Przypomina mi się tutaj historia Agnieszki, która zmagała się z niską samooceną, niezdecydowaniem w kwestii swojej kariery zawodowej przez co zaczynała doświadczać epizodów depresyjnych. Dzięki sesjom RTT, odkryła przyczynę swoich negatywnych przekonań, którą była nieuświadomiona trauma z dzieciństwa. I nie mam tutaj na myśli jakiejś wielkiej tragedii, tylko powtarzających się sytuacji z mamą i rówieśnikami, przez które zbudowała negatywny obraz siebie. Hipnoza pomogła jej szybko dojść do tego, co ją blokowało i uwolnić te stare emocje. W rezultacie zaczęła budować nowe poczucie pewności siebie i własnej wartości. Dzięki temu nowemu spojrzeniu, Agnieszka mogła zmienić swoje negatywne myślenie i poprawić ogólną samoocenę, przestała się zastanawiać czy jej wybory zostaną zaakceptowane i zadowolą jej najbliższych i z odwagą zaczęła podejmować działania, które dotychczas sabotowała i odkładała na bliżej niewiadomą przyszłość. Gdyby tylko zmieniła pracę, po pewnym czasie te same negatywne myśli zaczęłyby wracać, bo albo nowa praca byłaby tylko spełnieniem oczekiwań innych albo poczuciem winy, że spełnia swoje.

Strach przed hipnozą

Częstym strachem przed sesją hipnozy jest jej obraz pokazywany w pop kulturze oraz powiązania z hipnozą sceniczną, które z prawdziwą sesją hipnoterapii mają niewiele wspólnego. Szczególna obawa związana jest z potencjalnym brakiem kontroli osoby hipnotyzowanej lub potencjalnymi skutkami ubocznymi. Warto tutaj wspomnieć, że dobrze przeprowadzona sesja hipnozy jest narzędziem, które pozwala właśnie tą kontrolę w życiu przejąć i odzyskać, ponieważ uwalnia od tego co nie służy i jest nie nasze jednocześnie pomaga przetransformować myśli i przekonania tak, żeby w końcu wspierały nasze pragnienia. Dodatkowo, hipnoza nie ma skutków ubocznych! Więc jest bezpiecznym narzędziem pracy dla każdego (jedynym przeciwskazaniem do pracy hipnozie jest epilepsja oraz schizofrenia).

Kolejną rzeczą z której wiele osób niż zdaje sobie sprawę to fakt, że hipnozę można przeprowadzać online! Tak właśnie! Nie potrzeba wahadełka ani innych przyrządów, można ją zrobić w zaciszu własnego domu. Jedyne czego potrzeba to stabilne łącze internetowe oraz miejsce, w którym będzie Ci wygodnie i będziesz czuł się komfortowo przez ok 2h, bo tyle mniej więcej trwa sesja.

Ważne jest, aby pamiętać, że hipnoza nie jest magiczną różdżką. Wymaga chęci osoby do zostania zahipnotyzowanym i udziału w procesie, aby był skuteczny. Jednak, gdy jest stosowana przez osobę odpowiednio wykwalifikowaną i doświadczoną, hipnoza jest potężnym narzędziem wspierającym zmiany na głębokich poziomach podświadomości.

Podsumowanie

Podsumowując, hipnoza a w szczególności RTT, jest niesamowitą metodą do osobistego rozwoju i zmiany myślenia co prowadzi do zwiększonego szczęścia i spełnienia w życiu. Może pomóc przezwyciężyć negatywne emocje, przekonania i nawyki, a także osiągnąć konkretne cele. Jeśli jesteś gotów przejąć kontrolę nad swoim życiem i zacząć żyć najlepiej, zapraszam Cię na niezobowiązującą konsultację online na www.CoachingByAleks.com.

Aleksandra Bartoszewicz-Rudzińska

ICF ACC * C.Hyp * Rapid Transformational Therapist

Psycholog, Akredytowany Coach, Certyfikowana Hipnoterapeutka i Terapeutka metodą Rapid Transformational Therapy, której uczyłam się bezpośrednio od Marisy Peer. Pracuję z klientami na głębszych poziomach podświadomości, gdzie odkrywają źródła i przyczyny blokad i problemów, których doświadczają na co dzień. Dzięki skutecznym narzędziom, pomagam im je usunąć i zaprogramować na nowo. W swojej pracy korzystam z takich narzędzi jak clean language, hipnoza, regresja, NLP, CBT, coaching oraz neuronauki. Pasjonuję się tajnikami ludzkiego umysłu. Prywatnie, jestem żoną i mamą trójki, w Wielkiej Brytanii mieszkam od 2016 roku. 

Referencje

  • American Journal of Clinical Hypnosis – „Efekt hipnozy na depresję i nerwicę – meta-analiza”
  • Rapid Transformational Therapy – „Czym jest RTT?”

www.coachingbyaleks.com

https://www.facebook.com/coachingbyaleks

https://instagram.com/coachingbyaleks

https://calendly.com/coachingbyaleks/rtt

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/