fbpx

Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”. Wywiad z Iwoną Sukienik.

Twoja Fundacja Kultura Brzmienia właśnie świętuje pierwsze urodziny. Jakbyś podsumowała ten rok?

Iwona Sukienik: Myślę, że to był bardzo intensywny czas, pełen wyzwań, mnóstwa pracy, trudnych decyzji, ale… też sukcesów. Jako młoda organizacja zrealizowaliśmy trzy fantastyczne projekty kulturalne, w marcu rozpoczęliśmy kolejny, nowy projekt koncertowy. Z pewnością zdobyliśmy więcej doświadczenia, poznaliśmy nowych ludzi, zyskaliśmy wielu partnerów i darczyńców oraz nauczyliśmy się lepszej organizacji czasu pracy. To był dobry rok.

Czego możemy życzyć Fundacji na kolejne lata?

Niekończących się pomysłów, kreatywności, ale i wytrwałości i…dłuższej doby!

Wspólnie z Radą Osiedla Maślice oraz Kulinarny Park Restauracja i Cukiernia organizujecie koncert charytatywny pod nazwą „Sercem z Ukrainą” w jaki sposób zorganizowałaś tak szybko taką akcję?

Sama nie wiem… To się działo wszystko tak dynamicznie! Pomysł koncertu charytatywnego powstał z potrzeby chwili. Bardzo nas poruszyła sytuacja na Ukrainie, w związku z tym również chcieliśmy się dołączyć, dokładając swoją muzyczną „cegiełkę”. Okazało się, że mamy wokół wielu wspaniałych, dobrych ludzi, którzy chcą razem z nami dołączyć do muzycznej akcji i wspomóc ten szlachetny cel. Bardzo dziękujemy Pani Renacie Cierniak z Rady Osiedla Maślice oraz Panu Piotrowi Kwaśnemu- szefowi restauracji i cukierni „Kulinarny Park” za pomoc w tej inicjatywie. Ogromne podziękowania należą się naszym partnerom, w tym Państwu Katarzynie i Michałowi Szczepańskim z salonu pianin i fortepianów pianinaifortepiany.com za udostępnienie profesjonalnego sprzętu grającego. Dziękuję naprawdę wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie!
Jeszcze paręnaście dni koncert stał pod znakiem zapytania (kwestia logistyki, sprzętu i obsługi technicznej), ale…udało się!

Kto pojawi się na koncercie?

Pytasz o zaproszonych gości? (śmiech) Liczę, że przyjdziesz, hi hi. Do udziału w koncercie zaprosiliśmy wspaniałych wrocławskich muzyków, których z pewnością większość z Was zna. Będą to: Natalia Szczypuła-wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz vocal coach. Półfinalistka programu The Voice of Poland w 2020 r., zwyciężczyni „Ladies’Jazz Festival w Gdyni 2021; Ola Turoń-wokalistka i songwriterka, również uczestniczka programu The Voice of Poland, laureatka wielu ogólnopolskich nagród, charyzmatyczna oraz kompletna artystka z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Prócz Natalii i Oli będą też równie zdolne wokalistki i instrumentalistki: Marzena Słowik oraz Kasia Berger, które prócz instrumentów klawiszowych również zagrają na perkusjonaliach z towarzyszeniem gitarzysty Alka Cieślaka. Zespół zagra kompozycje z pogranicza soulu, jazzu i muzyki świata. Będzie też rewelacyjny pianista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny- Łukasz Bzowski. Współpracował m.in. z Grubsonem, Jareckim, BRK, Kamilem Bednarkiem, Kubą Badachem, Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, NFM Filharmonią Wrocławską, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie czy Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Prócz Łukasza usłyszymy też duet- Paulinę Cynkar – wrocławską wokalistkę o aksamitnej barwie głosu i nieprzeciętnej emocjonalności oraz Leszka Zaleskiego- gitarzystę, kompozytora, aranżera oraz nauczyciela. Współpracował i koncertował z takimi artystami jak: Krzysztof Cugowski, Zespół Skaldowie, Big Band Turek, Szymon Zychowicz, Zespół Projekt Volodia, Zespół Musicofeelya, Melodyne Trio. Założyciel formacji Leszek Zaleski Quartet.

Jeśli impreza organizowana jest w Kulinarnym Parku rozumiem, że będziemy mogli posłuchać jazzu i zjeść coś pysznego? Będzie jakieś specjalne menu?

Tak, to będzie połączenie przyjemnego z pożytecznym. Restauracja słynie z wyśmienitych dań i wypieków, w związku z czym będzie coś dla ducha i dla ciała. O menu proszę pytać Pana Piotra-to on jest mistrzem kuchni.

Podczas koncertu będzie można wesprzeć akcję „SOS dla dzieci Ukrainy” Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce…

Tak, wspólnie z zespołem oraz naszym partnerem portalem siepomaga.pl zdecydowaliśmy, że wspomożemy istniejąca już zbiórkę, dotyczącą tych najmłodszych, poszkodowanych w wojnie, czyli… dzieci. Akcja „SOS dla dzieci Ukrainy” kierowana jest w stronę małoletnich, potrzebujących pomocy i znajdujących się nadal na terenach dotkniętych przez wojnę.

Udział jest bezpłatny, czy trzeba rezerwować miejsca?

Tak, wstęp jest całkowicie bezpłatny, natomiast kwestia miejsc jest ograniczona, dlatego radzę być nieco wcześniej, aby móc się dostać i zająć miejsce siedzące. Pomoc naszych wolontariuszy z pewnością i tutaj się przyda. Zainteresowanie wydarzeniem jest duże, co oczywiście bardzo nas cieszy i zarazem powoduje, że znów rodzi się satysfakcja i poczucie, że to co robimy, robimy dobrze…
Raz jeszcze zapraszam wszystkich na koncert- w sobotę 2 kwietnia o godz. 19:00 w „Kulinarnym Parku” na wrocławskich Maślicach.

Iwona Sukienik

Założycielka Fundacji Kultura Brzmienia

Dyplomowana pianistka, menager życia kulturalnego i nauczycielka. Absolwentka wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu ( klasa prof.dr hab. Pawła Zawadzkiego ), ukończyła kierunek dziennikarstwa muzycznego w Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu oraz kierunek Communication Design – Projektowanie Komunikacji Wizerunku Organizacji/Instytucji w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Kilkakrotnie wyróżniana jako pianistka podczas imprez organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, wśród swoich podopiecznych ma laureatów konkursów regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Koordynatorka imprez, koncertów, warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracowała m.in. pod okiem Edwarda Wolanina, Karola Radziwonowicza, Grzegorza Kurzyńskiego, Celiny Hellerowej, Olgi Rusiny, Igora Longato, Valerego Szackiego czy Anastasa Slavcheva. Koncertuje jako solistka i kameralistka w Polsce i za granicą. 

WWW: www.kulturabrzmienia.pl

Facebook: https://www.facebook.com/fundacjakulturabrzmienia/

E-mail: kontakt@kulturabrzmienia.pl

Fot. Ewelina Gierszewska

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/