fbpx

Nowość! Tarot dla niewidomych i słabowidzących. Start up

Cykl artykułów, o polskich nowych, ciekawych markach i produktach. Zapraszamy do udziału wyjątkowe marki i zadajemy im kilka pytań o ich plany i cele na zbliżające się miesiące. Za rok, ponowimy kontakt i zobaczymy co zostało zrealizowane! Wszystko opublikujemy na portalu www.wartoznac.pl

Tarot dla niewidomych i słabowidzących

Marka: Wróżka Cesaria – tarocistka, numerolog, doradca ezoteryczny i życiowy.

Data powstania marki: 23.11.2015 r.

Historia powstania

Początkowo świadczyłam wyłącznie usługi doradcze jako tarocistka i numerolog. Moje wartości, którymi kierowałam się od pierwszych dni rozpoczęcia własnej działalności, a więc: uczciwość, autentyczność i profesjonalizm sprawiły, że szybko zdobyłam uznanie osób korzystających z moich usług.  W celu utrzymania wiarygodności, autorytetu jaki już w swojej branży wypracowałam i zapewnienia ochrony prawnej marki, Wróżka Cesaria od 30 stycznia 2018 roku posiada prawo ochronne na znak towarowy. Jako jedna z nielicznych ezoteryków w Polsce posiadam markę prawnie chronioną, co świadczy o mojej autentyczności i świadczeniu usług na najwyższym poziomie.

W roku 2019 pojawiła się potrzeba wydania produktu materialnego – kierowanego dla osób niewidomych i słabowidzących. Bazując na moim bogatym doświadczeniu i chęci dzielenia się wiedzą, jako pierwsza i jedyna tarocistka na świecie wydałam talię kart Tarota dla osób niewidomych i słabowidzących.

Tarot dla niewidomych i słabowidzących – pomysł

Pomysł na talię Tarot dla niewidomych i słabowidzących wpadł mi do głowy pracując z moją ulubioną, mocno już zniszczoną talią kart Tarota. Tak jak ja nie widzę już obrazów na kartach tej talii, gdyż są one wytarte, tak pomyślałam sobie, że osoby niewidome również ich nie zobaczą. Chociaż jestem widząca, to i tak nie widzę kart. W ten sposób pomyślałam o talii kart dla osób niewidomych. Sprawdziłam dosyć wnikliwie i okazało się ku mojemu zdumieniu, że nikt na świecie nie stworzył kart Tarota przystosowanych do niewidomych. Nie od razu podjęłam decyzję o ich wydaniu, gdyż zdawałam sobie sprawę, jakie to byłoby dla mnie wyzwanie. Myśl o tych kartach siedziała w mojej głowie pół roku.

W tym czasie zgłębiałam wiedzę na temat technologii, w jakich wytwarzane są wyroby dla niewidomych. Okazało się, że można stworzyć naprawdę funkcjonalną, intuicyjną i praktyczną talię kart Tarota dla osób z ograniczonym widzeniem. Uświadomiłam sobie, że jeśli ja jej nie wydam, to długo nikt inny może tego nie zrobić.

Podjęłam decyzję, aby talia składała się wyłącznie z 22 kart Arkan Wielkich, gdyż uznałam, że naukę najlepiej rozpocząć od Arkan Wielkich, tym bardziej że to produkt innowacyjny, totalna nowość dla osób niewidomych. Proces twórczy rozpoczęłam od malowania grafik, czego podjęłam się samodzielnie. Dzięki temu powróciłam do drugiej mojej pasji, jaką jest malarstwo. Zastosowałam grafikę w formie dużych symboli, aby były one czytelne przez osoby niewidome. Musiałam odejść od szczegółowej i bogatej grafiki, jaką stosują najczęściej autorzy talii kart Tarota. W mojej talii grafiki przedstawiają symbole, czytelne przez osoby niewidome (grafika wypukła, tzw. tyflografika) oraz osoby widzące (tradycyjna grafika). Dodatkowo każda karta posiada numer i nazwę (pismo Braille’a dla osób niewidomych oraz pismo łacińskie dla osób widzących).

Do zestawu kart dołączona jest obszerna książka, będąca instrukcją do nauki, którą może czytać zarówno osoba niewidoma, jak i widząca, gdyż została wydrukowana w tzw. druku transparentnym (pismo Braille’a oraz pismo łacińskie). Książka zawiera jasny opis każdej karty pod względem znaczeń pozytywnych i negatywnych oraz jej interpretacji pod kątem spraw uczuciowych, zawodowych i zdrowia. Ponadto, uwzględniony jest czas, opis miejsca i osoby oraz rada z karty. W zestawie obok książki papierowej znajduje się audiobook.

Misje, cel marki

Misją marki Wróżka Cesaria jest pomóc każdemu kto się do mnie zgłasza, możliwie jak najlepiej potrafię. Zależy mi na tym, aby klient czuł się w pełni zaopiekowany i zakończył rozmowę ze mną z poczuciem, że jego problem został rozwiązany. Jako wydawca pierwszej i jedynej na świecie talii kart Tarota dla niewidomych i słabowidzących marka daje możliwość rozwoju nowych zainteresowań i pasji osób niewidomych. To narzędzie, które daje nowe możliwości, jakich wcześniej osoby niewidome nie miały. Celem jest więc włączenie osób niewidomych do ezoterycznej społeczności.

Plany na najbliższy rok

W planach na najbliższy rok mam dalszą promocję mojej autorskiej talii. Chcę z informacją o tym wyjątkowym produkcie dotrzeć do jak największej ilości osób niewidomych. Planuję również w dalszej przyszłości organizować i prowadzić warsztaty z czytania kart Tarota dla osób niewidomych. Stawiam sobie również za cel wzbogacanie swojej oferty o kolejne publikacje na temat Tarota, kierowane głównie do osób niewidomych. Dlatego też skupię się na rozwoju bloga, jaki znajduje się na stronie internetowej produktu, gdzie zamieszczać będę artykuły tematyczne.

Asortyment marki:

Tarot dla niewidomych i słabowidzących to tak naprawdę dwa produkty:

– większy (zestaw), składający się z talii kart, książki drukowanej, audiobooka oraz opakowania;

– mniejszy, składający się z talii kart i opakowania.

Joanna Czerny

Z wykształcenia jestem pedagogiem resocjalizacyjnym oraz nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Zawodowo jestem tarocistką i numerologiem udzielającą konsultacji ezoterycznych. Studiuję psychologię. W ramach swojej działalności zawodowej współpracuję z ogólnopolskimi mediami, którym sporządzam horoskopy i stawiam prognozy na przyszłość Polski i świata.

Oprócz tego, że wydałam własną książkę o Tarocie, chętnie biorę udział w projektach książkowych o tematyce biznesowej, motywacyjnej i społecznej. Do tej pory moje felietony ukazały się w książkach pod redakcją Ilony Adamskiej: Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet; Siła prawdy. O trudnej sztuce bycia sobą oraz Lwice Biznesu. Kobiety sukcesu o pasji w biznesie. Ponadto, miałam przyjemność zagościć jako ekspert w dwóch książkach Anny Guzior-Rutyny: Jak znaleźć faceta i dobrze wyjść za mąż oraz Jak przeżyć rozwód.

Ponadto, dumnie i szlachetnie reprezentuję Europejski Klub Kobiet Biznesu, którego założycielką i właścicielką jest Ilona Adamska.

Produkt Tarot dla niewidomych i słabowidzących dostępny jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Można go zakupić w sklepie internetowym na dwóch stronach oraz na poprzez media społecznościowe:

www.wrozkacesaria.pl

www.tarotdlaniewidomychislabowidzacych.pl

www.facebook.com/wrozkacesaria

https://www.facebook.com/Tarot-dla-niewidomych-i-s%C5%82abowidz%C4%85cych-101298425371500/

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Jeden komentarz do “Nowość! Tarot dla niewidomych i słabowidzących. Start up

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/