fbpx

Rola wirtualnej asystentki dzisiaj oraz w przyszłości

Świat gospodarki cyfrowej coraz mocniej i intensywniej oddziałuje zarówno na nasze życie zawodowe jak i osobiste. Coraz nowsze technologie, innowacyjne urządzenia znacząco kształtują nasz rozwój, pracę czy naukę. Od lat zauważamy, że technologia niesie za sobą pozytywne oraz negatywne skutki. Coraz większą konsumpcje, nadużywanie zasobów przy jednoczesnym budowaniu coraz lepszej przyszłości. Świat biznesowy, edukacyjny, rozrywkowy jest nieodzownym elementem świata „w sieci”. Ostatni rok pokazał nam wszystkim, że możliwości są coraz większe, nauka online, praca online, życie online. Kwestie, które parę lat temu były dla nas nieosiągalne, trudne do wprowadzenia w życie, wiążące się z ryzykiem, stały się codziennością. Nowe warunki wymagają dostosowania się do nich, uczestniczenia w procesie transformacji.

Ciągły rozwój Internetu ma duży wpływ na rozwój biznesu, czy marketingu w sieci. Rozwój w tym obszarze miał wpływ na powstanie zawodu zwanego „wirtualna asystentka”. W ostatnim czasie ten zawód nabrał rozpędu rozwojowego również w Polsce. Choć wirtualna asystentka to dość powszechny i znany zawód na świecie. Historia tego zawodu sięga poprzedniego wieku. Gdzie w 1997 roku Anastacia Brice rozpoczęła pracę jako pierwsza wirtualna asystentka, która z dużym powodzeniem działa w tej branży po dziś dzień.

 Jaką rolę pełnia wirtualna asystentka w codziennych działaniach? 

Wirtualna asystentka to niezawodna pomoc online w prowadzeniu biznesu. Zakres obowiązków to szerokie spektrum możliwości, które dzięki ciągłemu postępowi technologicznemu rozwija się i poszerza swoje kompetencje. Wachlarz zadań wirtualnej asystentki jest bardzo szeroki. Już dzisiaj możemy spotkać wirtualne wsparcie, które specjalizuje się w jednej, dwóch konkretnych dziedzinach, a nawet szerzej. Dostosowując się do potrzeb klienta, ciągle doskonaląc swoje umiejętności. Wirtualna asystentka, niczym niewidzialna pomoc wspiera przedsiębiorców w codziennych działaniach. Wyobraźmy sobie małą firmę, która dopiero rozpoczęła swoją działalność na rynku i zaczyna rozwijać swoją markę. Świetnie odnajduje się na portalach społecznościowych, regularnie publikuje interesujące wpisy, ciekawe grafiki wpadające w oko, prowadzi bloga, jest aktywna w social mediach. W tym samym czasie realizuje zadania kluczowe, dba o Klientów, o sprzedaż i rozwój biznesu, czy administrację. Pierwsza myśl? Czy działa sama? Czy można być fachowcem we wszystkich obszarach? Jak znaleźć na to wszystko czas? Jak działać efektywnie?
Być może na zapleczu tych wszystkich działań, stoi właśnie wirtualna asystentka, która pomaga prowadzić potężny okręt, gotowa w każdym momencie przejąć ster i wziąć na siebie odpowiedzialność, wspierając rozwój biznesu swoich Klientów. 

Obecnie coraz więcej przedsiębiorców przekonuje się do wirtualnego wsparcia biznesu. Dzięki sprecyzowanym, bezpiecznym zasadom współpracy korzysta z pomocy w prowadzeniu działalności, asystenta posiadającego wiedzę i umiejętności w ustalonych obszarach działania. 

Obecne czasy pokazują jakie duże znaczenie ma umiejętność wykorzystania potencjału jakim jest działanie „w sieci”.

Bardzo dużo biznesów zmienia profil swojej działalności, aby móc zaistnieć z sukcesem w wirtualnym świecie. Wraz z rozwojem biznesu „w sieci”, wielu przedsiębiorców rezygnuje ze standardowych form współpracy, zatrudnienia pracowników i szuka nowych rozwiązań w tym zakresie. Korzystanie z wirtualnego wsparcia to najbardziej wydajna forma współpracy, gdyż rozliczenie jest tylko i wyłącznie za efektywnie przepracowany czas pracy. Wzrost efektywności to cel funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Nawiązanie współpracy i wykorzystanie potencjału wirtualnej asystentki to jeden z kroków przybliżających do osiągnięcia tego celu. Jest to kierunek, którego nie da się już zatrzymać. Wirtualna asystentka jest strażnikiem czasu swoich Klientów i zawodem przyszłości.

Wirtualne wsparcie rozwija się w błyskawicznym tempie, jeśli nadal masz wątpliwości i pytania zapraszam do kontaktu. Pozwól sobie pomóc w codziennych działaniach.

Karolina Kowalska

Jestem wirtualną asystentką, zapewniam profesjonalne wsparcie w prowadzeniu biznesu. Realizuje zadania i cele klientów, poprzez zdalną pomoc. Cenię sobie indywidualne podejście do każdego klienta i pełne zaangażowanie w każdy projekt. Pomagam odzyskać czas i odciążam od natłoku zadań. Moim celem jest wniesienie Twojego biznesu na wyższy poziom.

Strona WWW: www.asystentwsparciabiznesu.pl
LinkedIn: www.linkedin.com/in/karolina-kowalska-90ab98203/
Facebook: www.facebook.com/Karolina-Kowalska-Asystent-Wsparcia-Biznesu-107158874743912
Instagram: www.instagram.com/karolina_virtual_assist/

Kontakt:  kontakt@asystentwsparciabiznesu.pl

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/