fbpx

Fakturowanie online jest proste i szybkie, nawet w niecałe 10 sekund

Comarch ERP XT to nowoczesny program do prowadzenia mikro i małej firmy. Umożliwia wystawianie faktur online zarówno za pomocą przeglądarki WWW, jak i aplikacji mobilnej na iOS lub Android. Dzięki automatyzacji wielu procesów i dostępowi do bazy klientów faktury można wystawiać szybko i łatwo, a na dodatek z każdego miejsca i o każdej porze. Zobacz wszystkie funkcje aplikacji.

Comarch ERP XT – faktura online w 10 sekund

To nie slogan reklamowy, fakturę zgodną z przepisami w aplikacji można wystawić naprawdę dosłownie w kilka, czasem kilkanaście sekund. Wystarczy wcześniej dodać tylko NIP kontrahenta, reszta danych zostanie automatycznie pobrana z bazy GUS. 

W zasadzie wystawienie faktury w aplikacji sprowadza się do dodania nazw produktów lub usług oraz ich netto lub brutto. Potem pozostaje już tylko wysłanie faktury VAT do klienta bezpośrednio z aplikacji na jego adres e-mail – ale to już tylko jedno kliknięcie!

Do wystawienia faktury nie jest konieczna żadna dodatkowa integracja. Wystarczy założyć konto, zalogować się, podać swój NIP. Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze. Co do zasad obsługi, funkcjonalności i wyglądu nie różni się zbytnio od innych znanych na rynku aplikacji mobilnych wykorzystywanych przez światowych potentatów internetowych. To sprawia, że z jej obsługą poradzi sobie nawet osoba, która dotychczas niezbyt aktywnie korzystała z tego typu aplikacji. 

Bez stresu

Wystawianie faktur VAT to codzienna proza życia przedsiębiorców. Niezbyt lubiana, aczkolwiek konieczna. Aplikacja Comarch ERP XT może nie czyni od razu fakturowania przyjemnością na wzór wakacji na Malediwach, ale sprawia, że mając w głowie obowiązek wystawiania jednego dnia kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu faktur nie będziemy chcieli uciec na koniec świata. Z aplikacją ten obowiązek będzie prostą rutynową czynnością, która nie podniesie nam ciśnienia.

Faktury cykliczne

Aplikacja ma bardzo przydatną funkcję wystawiania faktur cyklicznych. Ta możliwość to ukłon w stronę przedsiębiorców, którzy muszą co miesiąc wystawiać takie same dokumenty wielu klientom (np. faktury abonamentowe). Użytkownicy mają możliwość tworzenia szablonów faktury cyklicznej. W szablonie poza standardowymi danymi (schemat numeracji, kontrahent, data i forma zapłaty, waluta, cena netto/brutto itp.) można określić, czy program ma nam przypomnieć o wystawieniu faktury („Termin wystawienia faktury”, data „Planowanego fakturowania”), czy aplikacja ma wystawić i wysłać fakturę automatycznie (opcja „Wystawiaj faktury automatycznie). Nie bez znaczenia jest fakt, że użytkownik może cały czas monitorować, które faktury są do wystawienia dzisiaj, a które z nich są przeterminowane. 

Argumentem nie do przeceniania na rzecz aplikacji Comarch ERP XT jest zawsze zgodność faktur z obowiązującymi przepisami. Aplikacja jest stale aktualizowana, nie przegapi żadnej zmiany w przepisach!

W programie, poza podstawową fakturą VAT, można wystawiać wiele innych rodzajów faktur takich jak:

  • faktura VAT marża,
  • faktura proforma,
  • faktura zaliczkowa,
  • faktura walutowa.

Fakturowanie z aplikacją mobilną

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, w aplikacji mobilnej znajdziemy szereg udogodnień: 

  • możliwość dodawania towarów na fakturę za pomocą odczytywania ich kodów kreskowych przy użyciu kamery telefonu,
  • automatyczne podpowiedzi,
  • wymiana danych z systemami bankowości elektronicznej,
  • edytor wydruków i szablonów e-maili.

Link do płatności – korzyść dlaklienta

Comarch ERP XT ułatwia obsługę faktur nie tylko przedsiębiorcom, ale także kontrahentom. Użytkownicy mają możliwość wygenerowania na fakturze online bezpośredniego linku do błyskawicznej płatności online (przycisk „Zapłać online”). To duże ułatwienie, klient ma możliwość opłacenia faktury szybkim przelewem lub BLIK-iem, a właściciel firmy może liczyć na środki w chwilę po wykonaniu płatności. 

Dodawania faktur i dokumentów kosztowych

Integralnym procesem obsługi faktur w firmie jest także dodawanie do systemu faktur i dokumentów kosztowych. Użytkownicy aplikacji mają możliwość dodania faktur zakupu w sposób automatyczny za pomocą narzędzia Comarch OCR (każdy użytkownik ma możliwość zeskanowania 20 stron dokumentów co miesiąc bezpłatnie). Można wskazać plik na dysku (JPG lub PDF) lub zrobić zdjęcie faktury. Aplikacja sama przeniesie na formularz niezbędne dane takie jak daty oraz wartości z faktury. Przedsiębiorcy pozostaje jedynie zatwierdzić dokument w systemie.

Podsumowanie

Z aplikacją Comarch ERP XT do fakturowania online jest jak z jazdą samochodem z automatyczną skrzynią biegów. Kto raz spróbuje, ten nigdy nie będzie chciał wrócić do ręcznej zmiany przełożeń. 

Więcej o programie do faktur dla małych firm: https://www.erpxt.pl/funkcje/faktura-online/ 

Artykuł sponsorowany

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/