fbpx

Fakturowanie z magazynem – Czas na prosty w obsłudze program magazynowy

Niektórzy przedsiębiorcy zobowiązani są do prowadzenia ksiąg handlowych i podlegają oni przepisom ustawy o rachunkowości. Ciąży także na nich obowiązek prowadzenia gospodarki magazynowej. Z kolei przedsiębiorcy, którzy rozliczają się przy pomocy podatkowej księgi przychodów i rozchodów lub ewidencji przychodów ryczałtu ewidencjonowanego mogą prowadzić magazyn dobrowolnie, lecz takiego obowiązku nie mają.

Należy jednak zauważyć, że prowadzenie magazynu, może znacząco podnieść wydajność naszej firmy oraz zaoszczędzić nasz czas. Dzięki temu bowiem mamy pod stałą kontrolą ilość towaru, który znajduje się w magazynie. Przyspieszy to również sporządzenie spisu z natury, który należy wykonać pod koniec roku. Żeby zarządzanie towarem było maksymalnie skuteczne warto wypróbować fakturowanie z magazynem przy pomocy specjalnego programu, który sprawia, że jest to proste oraz intuicyjne.

 1. Fakturowanie z magazynem – Program do wystawiania faktur VAT
 2. Wystawianie faktur z magazynem – Prostsze, niż myślisz
 3. Program magazynowy – Wystawisz wszystkie dokumenty magazynowe

1. Fakturowanie z magazynem – Program do wystawiania faktur VAT

Program do wystawiania faktur z magazynem przydatny jest w działalnościach o różnym profilu. Znakomicie sprawdzi się w zakładach produkcyjnych, czy w handlu stacjonarnym oraz przez Internet. Oprogramowanie możemy zintegrować ze znanymi platformami internetowymi, których wielu przedsiębiorców używa do sprzedaży. Swoje zastosowanie znajdzie również w branży gastronomicznej. Ogólnie mówiąc wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy z magazynem.

Wygodna obsługa pozwala na korzystanie z funkcji programu zarówno w przeglądarce internetowej, jak również w formie aplikacji zainstalowanej na naszym komputerze. Program współdziała z czytnikami kodów kreskowych oraz z drukarkami fiskalnymi co znacząco ułatwi pracę.

Korzystając z programu do fakturowania z magazynem zapewniasz swojej firmie porządek i stabilne funkcjonowanie bez narażania się na nieoczekiwany brak jakiegoś artykułu. W dużych zakładach taka sytuacja mogłaby zatrzymać całą produkcję, a w konsekwencji narazić przedsiębiorstwo na wysokie straty. Zapewniając sobie ciągłość produkcji nie stracisz kontaktu z klientami, co mogłoby osłabić relacje oraz wizerunek firmy.

Korzystając z programu do fakturowania, na bieżąco informowani jesteśmy o niskim stanie magazynowym konkretnego produktu. Będziesz więc miał czas, żeby w porę zareagować i uzupełnić asortyment w magazynie.

Program, który wyróżnia się znacząco na tle konkurencyjnych oprogramowań znajduje się pod linkiem https://www.rafsoft.net/fakturowanie-z-magazynem-program/ i można wypróbować go w wersji darmowej. Po upływie określonego czasu należy wykupić licencję. Będziemy jednak mieć wystarczająco czasu, żeby przekonać się o jego znaczącej roli w funkcjonowaniu naszego magazynu.

2. Wystawianie faktur z magazynem – Prostsze, niż myślisz

Wystawianie faktury jest proste i intuicyjne, a co ważne program działa w oparciu o automatyczne pobieranie danych kontrahentów. Wystarczy podać numer NIP przedsiębiorstwa, któremu ma zostać wystawiona faktura VAT. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu oraz ułatwia proces wystawiania dokumentu w sytuacji, kiedy nie jesteśmy pewni wszystkich danych kontrahenta.

Wystawiając fakturę VAT musimy natomiast samodzielnie wypełnić pozostałe kluczowe informacje. Będą to między innymi:

 • numer faktury,
 • data wystawienia faktury,
 • data wykonania usługi,
 • nazwa towaru lub rodzaj usługi,
 • cena
 • stawka podatku

W każdej chwili mamy dostęp do wystawionych dokumentów, dzięki czemu możemy je przeglądać oraz w razie potrzeby dokonać korekty.

Fakturowanie z magazynem

3. Program magazynowy – Wystawisz wszystkie dokumenty magazynowe

Specjalny program do fakturowania ma wiele przydatnych funkcji. Każdy przedsiębiorca doceni fakt, że z pomocą programu w łatwy sposób jesteśmy w stanie przygotować spis z natury. Oczywiście na co dzień będziemy wykorzystywać go do wystawiania faktury, ale pomoże nam również w przygotowaniu wszystkich innych ważnych dokumentów magazynowych.

Oprócz faktury VAT nowoczesny program do fakturowania daje przedsiębiorcom możliwość wystawiania między innymi:

 • dokument WZ – wydanie zewnętrzne,
 • dokument RW – rozchód wewnętrzny,
 • dokument PZ – przyjęcie zewnętrzne,
 • dokument PW – przyjęcie wewnętrzne,
 • dokument ZW – zwrot wewnętrzny,

Szerokie możliwości programu sprawiają, że staje się on wręcz niezbędny do prowadzenia magazynu. Szczególnie w przypadku firm, które sprzedają duże ilości towarów za pomocą sklepu internetowego. Dodatkowym atutem jest fakt, że w ramach jednego konta, możemy zarządzać kilkoma magazynami i na bieżąco monitorować ich stany. Dzięki temu kontrola stanów magazynowych nie będzie sprawiała już trudności.

Program pozwala także wygenerować plik JPK, który należy przekazać organom podatkowym. Dzięki tak wielu możliwościom, oprogramowanie można uznać za w zupełności kompletne. Posiada bowiem wszelkie funkcje, które mogą być nam przydatne prowadząc magazyn w naszej firmie.

Artykuł sponsorowany

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

3 komentarze do “Fakturowanie z magazynem – Czas na prosty w obsłudze program magazynowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/