fbpx

Jak finansować działalność firmy? 9 skutecznych metod!

Poszukujesz sposobów finansowania swojej działalności gospodarczej? Zobacz 9 metod finansowania, dzięki którym firma może łatwo pokrywać swoje wydatki i rozwijać się efektywnie!

1. Finansowanie z własnych środków

Pierwszą metodą jest finansowanie z wykorzystaniem środków własnych firmy, takich jak oszczędności, środki ze sprzedaży lub z inwestycji firmowych. Powinny one stanowić duży udział w środkach finansujących działalność firmy.

2. Kredyt albo pożyczka

Popularna oferta polegająca na pożyczeniu pieniędzy od banku albo innej instytucji na określony cel. Jak pozyskać środki na finansowanie firm? Do wyboru są różne oferty, na przykład jak pożyczka dla nowej firmy na start, kredyt obrotowy, inwestycyjny, na koncie, karta kredytowa. W przypadku większych kwot stosuje się kredyty i pożyczki z gwarancją zabezpieczenia w postaci nieruchomości lub innych aktywów.

3. Leasing

Ta usługa polega na udostępnieniu przedsiębiorstwu określonego środka trwałego, które jest wykorzystywane przez nią w celu prowadzenia działalności. Najczęściej leasingowane są samochody przeznaczone dla firmy. Leasingodawca pozostaje właścicielem środka trwałego, a firma płaci za jego użytkowanie przez określony czas.

4. Faktoring

Dobrym wyborem dla firm będzie również faktoring finea.pl– usługa polegająca na finansowaniu faktur sprzedażowych. Dzięki niemu można otrzymać środki błyskawicznie, ponieważ już w ciągu jednego dnia od momentu wystawienia faktury. Dodatkowo faktoring może ubezpieczać należności, by obniżyć ryzyko niewypłacalności firmy.

Jak finansować działalność firmy 9 skutecznych metod!

5. Inwestycje venture capital

Polegają na inwestowaniu środków przez fundusze lub przez inwestorów indywidualnych w rozwijające się przedsiębiorstwa w zamian za udziały w firmie.

6. Emisja akcji

Dostępna jest ona dla spółek akcyjnych. Polega na sprzedaży akcji przez przedsiębiorstwo inwestorom za pośrednictwem giełdy.

7. Crowdfunding

Jest to metoda określana też jako finansowanie społecznościowe. Polega na zbieraniu funduszy od wielu inwestorów za pośrednictwem przeznaczonych do tego celu platform internetowych.

8. Dofinansowania

Dzięki nim firma może przeprowadzić przyszłościowe inwestycje, zwiększyć zatrudnienie, otworzyć nowe oddziały. W tym przypadku znaczenie ma też podział przedsiębiorstw ze względu na wielkość, ponieważ niektóre dofinansowania dostępne są tylko dla firm mniejszych, a inne dla dużych. Dofinansowania są oferowane przez państwo, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje unijne.

9. Wspólnik

Sposobem na pozyskanie środków na prowadzenie działalności może być też znalezienie wspólnika posiadającego pieniądze i założenie spółki.

Artykuł sponsorowany

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Jeden komentarz do “Jak finansować działalność firmy? 9 skutecznych metod!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/