fbpx

Rainbow Arts – sztuka na zamówienie

Data powstania marki:

Marka powstała 02.11 2018 roku.

Historia powstania marki

Marka powstała z myślą o ożywieniu wnętrz poprzez kolorowe zegary malowane metodą pouringu. Stąd, też nazwa „Rainbow Arst”- Tęcza Prac (dzieła sztuki, po angielsku). Zdecydowałam się na anglojęzyczną nazwę, aby moje prace trafiały do szerszego grona odbiorców. Tym samym, wystawiam swoje prace również na platformie Etsy, która jest przeznaczona głównie do promowania rękodzieła z różnych stron świata. Wystawiają tam pracę polscy rękodzielnicy i artyści. Ich prace cieszą się uznaniem klientów z zagranicy. Super sprawa dla tych, którzy mają niszowe produkty.

Od czasu powstania marki wiele się zmieniło w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Zaczęłam interesować się ekologią i dbaniem o naszą planetę. Całkowicie zmieniłam myślenie. Staram się, aby moje produkty były ponadczasowe, aby klient mógł cieszyć się nim przez długi czas. Obecnie moim głównym produktem są obrazy i magnesy, które rzadziej lądują w śmieciach.

Skąd pomysł na stworzenie marki

Pomysł zrodził się, gdy mieszkałam jeszcze w Holandii. Tam właśnie doceniłam rękodzieło. W Holandii jest większa świadomość produktów hand made, niż w naszym kraju. Było tam sporo sklepów stacjonarnych, gdzie można było podziwiać prace artystów z całego świata. Tam również są sklepy takie jak „Het Goed”, czyli wciąż dobre używane rzeczy. To tam kochałam jeździć w wolne weekendy i za tymi sklepami tęsknię najbardziej. Pięknie ręcznie malowane filiżanki, szklane dekoracje, drewniane rzeźby, po prostu coś wspaniałego. W Holandii ludzie mają całkiem inne podejście do sztuki, lubią gdy ich domy zdobią nietuzinkowe ozdoby. Można to dostrzec, spoglądając przez ich wielkie okna. Właśnie w tym czasie, pomyślałam, że skoro mam talent to może warto go wykorzystać i zacząć szukać takiego rodzaju sztuki, który nie jest tak popularny. Natknęłam się na video w Instagramie, gdzie wylewano farby akrylowe na płótno, pomyślałam, że to może być fantastyczny pomysł. Miałam płótno i farby i nawet się nie zastanawiałam zbyt długo. Musiałam po prostu spróbować. Efekt mnie zaskoczył, to było coś, czego się nie spodziewałam, farby pięknie się przenikały tworząc niesamowitą gamę kolorów. Nie sądziłam, że lejąc do jednego kubka 4 kolory, można uzyskać w końcowym efekcie ich tak dużo. To było jak odkrycie bezludnej wyspy.

Od tego czasu, szlifowałam swoje umiejętności w tej technice i natknęłam się na substancję jaką jest żywica. Wtedy, za litr żywicy płaciłam 70 Euro i nie była to zbyt dobra żywica, ale do zakochania się w niej wystarczyło, bo efekty nieidealne i tak były mega olśniewające.

Gdy, mąż zaproponował powrót do Polski pomyślałam, że to dobry moment na otwarcie własnej firmy i pójście na studia. Początkowo nie byłam na to gotowa. Nie wiedziałam z czym wiąże się posiadanie firmy, wszystko w Polsce jest bardziej skomplikowane. Więcej papierów i załatwiania spraw. Trochę mnie to przytłoczyło. Po trzech latach pełnych doświadczeń i różnych przeciwności losu jestem gotowa na rozwinięcie się jeszcze bardziej. Nawet ostatnio myślałam o zatrudnieniu kogoś, kto by wzmocnił moją firmę swoją wiedzą, a może nawet talentem do sztuki. To w planach na przyszłość, kto wie co mi przyniesie.

Plany na najbliższy rok

Teraz całą swoją uwagę skupiam na zrealizowaniu celu jakim są warsztaty i kursy online. To jest główny plan na rozwój w tym roku. Drugi to studia. Kocham się uczyć i jestem osobą ciekawą świata. Marzą mi się dalekie podróże za Ocean i poznawanie artystów z dalekich stron świata. Wizyty w galeriach sztuki i muzeach sprawiają mi wiele radości. Kocham otwierać się na nowe możliwości. Inspirację czerpię zarówno z natury, jak i ze świata sztuki. Dla artysty jest to powód do dumy, że inni chcą go naśladować. Ostatnio spotkałam się z dziwną opinią, że moje prace są podobne do wielu innych. Jestem odmiennego zdania, bo staram się być na bieżąco, w rozwoju tego rodzaju sztuki jaką sama tworzę. Prace innych artystów są bardzo odmienne. Trochę piasku i kilka kamieni nie czyni dzieła podobnym. Myślę, że w stylu jakim tworzę będzie próbowało coraz więcej osób, bo efekty pracy są zachwycające, a o to przecież chodzi w sztuce, żeby kończąc prace artysta pomyślał „WOW to ja to zrobiłem? Niesamowite. Nieprawdopodobne.”

Ja zawsze do samego końca pracy jestem niezadowolona i myślę sobie „Mogło być lepiej, czegoś tu brakuje” ale właśnie te ostatnie szlify nadają obrazą magii. Kiedy maluję zwyczajnie pędzlem to póki nie dodam cieni to obraz jest beznadziejny. Ten ostatni dzień pracy powoduje, że dzieje się magia i to kocham w swojej pracy, tą niepewność, a na końcu dumę i niewyobrażalne szczęście.

Ewelina Rogulska podczas pracy w pracowni

W tym roku planuje również zacząć tworzyć kolekcje pod Wernisaż i być może pozyskać kontakty miejsc, gdzie mogłabym pokazywać swoje prace. Na wiosnę zrobię turne po Polsce i odwiedzę kilka miejsc związanych ze sztuką, bo chciałabym otworzyć się na nowe inspiracje, a może dzięki takim wyjazdom uda mi się poszerzyć moją wiedzę na temat organizacji Wernisażu.

Misja: Moją misją jest wspieranie ludzi, chcących tworzyć sztukę, poprzez dzielenie się wiedzą. Dać możliwości na rozwój kreatywnym osobą.

Cel marki to: chronić oceany przed zanieczyszczeniami i plastikiem.

Ewelina Rogulska

Ewelina Rogulska

Kilka słów o mnie mam na imię Ewelina jestem od 4 lat szczęśliwą mężatką i mamą dwójki dzieci: Noemi 12 lat i Raula 1 rok. Ten miks, tworzy mały armagedon w domu. Nastolatka i maluch połączenie bombowe. Często nie do okiełznania, ale z moim uporem i dążeniem do perfekcji dajemy radę żyć w zgodzie i przysłowiowej harmonii. Jeśli chodzi o moje życie prywatne to wciąż walczę, by wyłuskać choć odrobinę wolnego czasu dla siebie. Na razie jednak jest jak jest i relaksuje się tworząc obrazy w pracowni jest to w pewnym sensie oczyszczenie z nagromadzonych emocji jakie towarzyszą wieloma obowiązkami domowymi. Marzy mi się studiowanie na Akademii Sztuk pięknych, Wernisaże i wystawy moich prac w różnych miejscach. Danie możliwości innym je zobaczyć i dotknąć. Niech inni mają możliwość zobaczenia sztuki moimi oczami. Chcę się dzielić tym talentem z innymi.

Strona www: www.rainbowartsshop.com

Facebook: https://www.facebook.com/RainbowArtsEAR

Instagram: https://www.instagram.com/rainbow_arts_shop/

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Jeden komentarz do “Rainbow Arts – sztuka na zamówienie

  • 12 października 2021 o 11:39
    Bezpośredni odnośnik

    Mam sporo Twoich prac w domu , Sa piękne, inne i pełne barw. Zakochałam się w Twoich pracach i na bank znów coś zamówię by móc cieszyć się swoimi pamiątkami w różnym stylu ktory preferujesz.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/