fbpx

Anita Gierczyk: Pewność siebie nie ma źródła w tym, że zawsze ma się rację

Wyznaje zasadę, że nie ma nic bardziej atrakcyjniejszego, niż czuć się dobrze w swojej skórze. Dlatego często powtarzam: „To wspaniałe wiedzieć, kim się jest i po prostu nim być”. Nie rodzimy się kobietami – stajemy się nimi. Według mnie siłą kobiecości jest uroda, wdzięk, delikatność, troska i chęć służenia. Kobieta jest lepiej przystosowana do życia w naszych czasach. Zmieniłyśmy się, ale tak naprawdę robimy to samo, co kiedyś, tylko w inny sposób.” Dla naszego portalu Warto Znać mówi Anita Gierczyk, erudytka, artystka, modelka, koneserka życia, bizneswoman, społeczniczka, aktywistka, kreatorka wizerunków.

Ewelina Salwuk-Marko: W Twoim bio można przeczytać „Erudytka, artystka, modelka, koneserka życia, bizneswoman, społeczniczka, aktywistka, kreatorka wizerunku” to bardzo dużo ról jak na jedną osobę. Jaka jest Twoja historia?

Anita Gierczyk: Sukces nie zależy od tego, ile zarabiasz. Chodzi o różnicę, jaką robisz w życiu ludzi. Moje życie może nie zawsze było wygodne i może nie zawsze byłam w stanie rozwiązać wszystkie światowe problemy, ale nigdy nie lekceważyłam wpływu, jaki mogłam mieć na to, co dzieje się dookoła. Historia nie raz już mi pokazała, że odwaga potrafi być zaraźliwa, a nadzieja może zacząć żyć własnym życiem. Piękno zaczyna się, gdy decydujesz się być sobą. Dam Tobie radę … Oto i ona … Nie słuchaj żadnych rad! Bądź zawsze sobą, bo kopiuj-wklej jest mnóstwo a oryginał zawsze jeden.

W swoim życiu możesz zrobić co tylko chcesz, ponieważ nie ma limitów. Ty jesteś kreatorką i reżyserem a wiec, jeśli spojrzysz na swoje nie ma z tej perspektywy osiągniesz wszystko, czego pragniesz. Wystarczy podążać za dwoma mocnymi słowami: Mogę i chcę.

Nie boje się żyć po swojemu.

Nie boje się być szczęśliwa.

Nie ukrywam sukcesów.

Nie martwię  się, co ludzie powiedzą.

Robie swoje, spełniam marzenia.

Zawsze.

Nie ma starzenia się, 

….. jest dojrzewanie i nabywanie wiedzy. 

Ja nazywam to pięknem i drogą w życiu. 

Pracujesz z kobietami nad poczuciem wartości, pomagasz im budować niezależność, doradzasz jak wyjść z pułapki oczekiwań i niszczących przekonań. Jak to się stało, że zaczęłaś ubierać kobiety w pewność siebie? 

Mówi się, iż szata zdobi człowieka. Wiele ludzi wypiera się takiego spostrzeżenia negując je odrębnym powiedzeniem: „nie ocenia się księgi po okładce”. Jak jest naprawdę? Czy wizerunek jaki widać mówi nam mnogo o konkretnym człowieku? 

Podstawą, piękna, zdrowia i poczucia wewnętrznego spokoju jest dobry kontakt z samą sobą. Zewnętrzny świat stale od nas czegoś oczekuje, mówi nam jak mamy wyglądać, czuć się, co mamy myśleć, czytać itd. Uciszenie szumu zewnętrznego świata i skierowanie się w stronę własnego serca, swojej mądrości i wewnętrznej siły – to jest energia, która daje zdrowie, piękno, moc i poczucie szczęścia. Gdy czujemy się dobrze same ze sobą, gdy kochamy czystym sercem i z wiarą patrzymy w przyszłość, dopiero wtedy jesteśmy w stanie budować dobre relacje z innymi ludźmi, szczęśliwą rodzinę, oraz pracę zawodową, która jest zgodna z naszym powołaniem. Osoby, które mogą się z czystym sumieniem nazwać szczęśliwymi, to wcale nie osoby zamożne, ale osoby świadome, pokorne, wdzięczne. Osoby, które potrafią cieszyć się z tego, co najprostsze. Potrafią doceniać i celebrować codzienność oraz prostotę. Może to są wartości dzisiaj nie modne, ale z pewnością są źródłem ponadczasowego szczęścia. Ja jestem zdania, że w naszym życiu ważna jest równowaga – bogactwo tak, ale w sensie duchowym, zrównoważone umiejętnością zadbania o potrzeby świata materialnego. Dla poczucia wewnętrznego spokoju, harmonia i równowaga obu tych światów jest potrzebna. Wszystko, co najpiękniejsze zaczyna się w naszym wnętrzu. W naszych myślach. To wymaga pracy i samodyscypliny. Z całą pewnością jednak warto zrobić ten wysiłek bo efekty wykraczają daleko poza nasze oczekiwania.

Mówi się , chcesz zobaczyć zmianę w świecie? Bądź tą zmianą. 

Tworzę kobiety wyciągając piękno z zewnątrz by pokazać im jak piękne są na zewnątrz prowadząc je drogą do serc. 

Z pewnością siebie nie jest dziś łatwo. Na każdym kroku pojawiają się różne obawy: „a co jak ktoś mnie skrytykuje”,  ” a co jak ktoś podważy moją prace czy kompetencje”, ” nie zrobię tego, bo obawiam sie hejtu”. Wielu fantastycznych ludzi, nadal jest w ukryciu przez swoje obawy. Jak pokonać ten strach?

Każda kobieta to fortepian – tylko trzeba umieć grać”. Pewność siebie nie ma źródła w tym, że zawsze ma się rację, ale w braku obawy przed pomyłką.  Lubię podarować ludziom uśmiech, tak po prostu, jak potrafię. Słowem dla Was, czynem dla innych. Lubię wysłuchać, bo każdy ma jakąś historię i każdy potrzebuje być wysłuchanym. Nie oceniam powodów, tylko słucham i staram się zrozumieć. Nie daje rady, nie udzielam porad, ale mówię co myślę. A myślę, że jeżeli każdy z nas miałby taką chęć w sobie, by wysłuchać się nawzajem… Świat nie tylko byłby piękniejszym miejscem, ale miejscem przyjaznym dla każdego. Zapamiętaj jedną rzecz… Jedyną osobą, której powinnaś  coś udowodnić jesteś Ty sama, więc nigdy nie zmieniaj się dla innych, lecz wyłącznie dla siebie.  Żyj swoim życiem, tak byś była z siebie dumna, a Ci, którzy naprawdę się w nim liczą będą dumni z Ciebie…                  

Czy nie sądzisz, że w ostatnich latach bardzo duży wpływ na nas mają inni ludzie. Nie myślę o rodzinie czy bliskich. A ludziach w social mediach, nierzadko obcych – którzy obserwują, śledzą nasze działania.

Silna kobieta rozumie, że logika, zdecydowanie i siła są równie kobiece, co intuicja i wrażliwość na cudze emocje. Ceni i wykorzystuje wszystkie swoje zalety. Cokolwiek robisz, bądź inna niż wszyscy. Jeśli jesteś inna, wyróżniasz się. Jeżeli skupisz zbyt wiele uwagi na aspekcie negatywnym, możesz coś stracić. Przykładaj więcej uwagi do strony pozytywnej, a wtedy zyskasz. Im większe pragnienie rozwoju w Tobie istnieje, tym większe musisz zaakceptować wyzwania. Prawdziwy człowiek akceptuje niebezpieczeństwo jako część życia. Jest to coś, co prowadzi do prawdziwego wzrostu. 

Od lat obserwuje, szczególnie w środowisku kobiet biznesu ogrom negatywnej energii. Złość, zazdrość, podcinanie skrzydeł.. plotkowanie -dlaczego kierujemy się takimi emocjami? Nawet wtedy kiedy mamy świadomość, że możemy komuś zrobić krzywdę.

Głównym źródłem podcinania skrzydeł, plotkowania oraz złości jest brak wiary we własne możliwości. Wtedy pojawiają się emocje, które burzą poczucie własnej wartości. Prowadząc do emocji, które tworzą negatywną energię. 

Pomyśl o sobie: Jestem niezależna, nie przejmuje się zdaniem innych. Jestem wolna od wszelkich klisz i projekcji. To ja sama projektuje siebie i swoje życie. A wtedy zaczną sieć się cuda. Zobaczysz, jaką moc masz w sobie, kiedy nie będziesz przyjmowała do siebie złych emocji ludzi, którzy jeszcze w siebie nie zdołali uwierzyć. Jestem kobietą zbudowaną z doświadczeń i rozsmakowaną życiem. Świadomą, kobietą, która ma swój styl i chętnie go podkreślam. Chętnie też eksperymentuje, ponieważ wiem, że dzięki temu odkryje co dla mnie dobre. Kobietą, która ceni jakość, a nie ilość. Jestem selektywna, liczy się dla mnie możliwość wyboru. Dbam o stan ducha i kocham siebie, bo wiem, że moja siła bije z mojego wnętrza.

JESTEM TAKA, JAKĄ CHCE BYĆ… 

Anita Gierczyk

To są, też toksyczne relacje. Dotykają nas nie tylko w życiu prywatnym ale i zawodowym. Nie jest łatwo być asertywnym i powiedzieć STOP. Odejść i obrócić się na piecie. Wiele osób, bardzo by chciało to zrobić, ale bolą sie fali hejtu… 

W zgodzie ze sobą żyją te kobiety, które potrafią utrzymać równowagę pomiędzy zaspokajaniem własnych potrzeb, a spełnianiem oczekiwań otoczenia. Szukają własnej drogi i nie boją się ryzyka. Skupiają się na własnych planach, nie paraliżuje ich obawa, co inni o nich powiedzą. W rezultacie wcale nie stają się podłe i bezwzględne, lecz odważne, niezależne i pełne radości życia. Tylko człowiek życzliwy, „wielki” i wartościowy wyciągnie rękę w Twoją stronę, by pomóc Ci wzrastać, budować schody i pleść skrzydła w drodze na szczyt. Będzie motywować, wspierać i dodawać sił, a gdy już się Tobie uda ,szczerze ucieszy się z Twojego sukcesu. 

Dlatego dziś, z tego miejsca życzę Tobie; po pierwsze – żebyś spotykała jak najwięcej pięknych, wartościowych osób przesiąkniętych dobrem i życzliwością. Prawdziwie „wielkich” ludzi. Po drugie – żebyś stała się jednym z nich, bo ten świat coraz bardziej potrzebuje dobra w nieskończonej ilości. Potrzebuje olbrzymich pokładów różnego rodzaju miłości.

“Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę”  Cyt. z książki “Uwierz/ Believe” Anita Gierczyk 

Chciałabym porozmawiać z Tobą, także na temat współczesnych kobiet, dla których rozwój osobisty, intelektualny, a także kariera są ważnymi wartościami w ich życiu. Jak w dzisiejszych czasach być spełnioną kobietą?

Wyznaje zasadę, że nie ma nic bardziej atrakcyjniejszego, niż czuć się dobrze w swojej skórze. Dlatego często powtarzam: „To wspaniałe wiedzieć, kim się jest i po prostu nim być”. Nie rodzimy się kobietami – stajemy się nimi. Według mnie siłą kobiecości jest uroda, wdzięk, delikatność, troska i chęć służenia. Kobieta jest lepiej przystosowana do życia w naszych czasach. Zmieniłyśmy się, ale tak naprawdę robimy to samo, co kiedyś, tylko w inny sposób. Obecnie szczególnie ważna jest solidarność z innymi kobietami i pewność siebie, dzięki której możemy zmieniać świat. Czasem spotykamy w swoim życiu ludzi, którzy mówią: „Nie mam ci do zaoferowania zbyt wiele”, ale ofiarowują Ci chwile szczęścia, dają spokój, pomagają Ci zmagać się ze swoimi lękami, obdarzają miłością, dzięki nim się uśmiechasz. I uwierz mi – to najlepsze, co możesz komuś zaoferować.

Kocham być kobietą która spełnia swoje marzenia. 

Od zawsze … 

w każdej sytuacji , 

.. to jest w mojej głowie. 

Zapisane w moim DNA . 

Pasja , ogień , radość , słodycz. 

Wolność, wrażliwość , siła , niezależność,odpowiedzialność, empatia , intuicja, inteligencja , miłość . 

Kiedy byłam małą dziewczynką uwielbiałam słuchać opowieści o kobietach silnych , mądrych , pięknych i odważnych. Fascynują mnie do dziś. 

Tworząc piękno zewnętrze i wewnętrze wszystkie razem udowadniamy jak jesteśmy wspaniałe i wyjątkowe. Bezwarunkowo i bez wyjątku. 

Każdej kobiecie życzę spełniania się i poczucia, że może wszystko . 

Miłości, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. 

Cudownych marzeń . 

Odwagi by je spełniać. 

Mnóstwa uśmiechu, radości i przyjemności. 

Możesz zobaczyć siebie jako falę w oceanie lub możesz zobaczyć siebie jako ocean. 

Wybór zawsze należy do Ciebie.

Prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach nie jest łatwe. Inflacja, problemy gospodarcze dotykają wielu ludzi na całym świecie. Jak się w tym nie zatracić?  Jak pokonać negatywne myśli?

Gdybym dzisiaj miała udzielić rady kobietom, które są na początku drogi zawodowej, powiedziałabym przede wszystkim, żeby nigdy nie bały się być prawdziwymi kobietami i wyzbyły się jakichkolwiek kompleksów. Nasza wiedza, inteligencja, spokój, wrażliwość, oddanie, lojalność i intuicja to najbardziej wartościowe cechy. W każdej dziedzinie biznesu.

Zasady szczęśliwego życia: 

 • Pielęgnuj w sobie wdzięczność.
 • Zarezerwuj godzinę dziennie na samotność i wyciszenie.
 • Dawaj z siebie wszystko co najlepsze, bez względu na to, co z tego wyniknie.
 • Utrzymuj prostotę.
 • Zawrzyj pokój z samym/samą sobą.
 • Pozbądź się bałaganu. Dbaj o porządek w domu, wokół siebie i w swojej głowie.
 • Nie przeładowuj rozkładu dnia/zajęć. Miej realne założenia.
 • Nigdy nie składaj obietnic, których nie możesz dotrzymać.
 • Ruszaj się – chodź na spacery, tańcz, biegaj (znajdź ulubioną formę ruchu) niezależnie od pogody.
 • Pij czystą wodę. Dużo wody.
 • Jedz tylko wtedy, gdy odczuwasz głód.
 • Pamiętaj, że czasem trzeba BYĆ, a nie ROBIĆ.
 • Zarezerwuj jeden dzień w tygodniu na odpoczynek i odnowę – ciała i ducha 
 • Często się śmiej.
 • Nie usiłuj się wszystkim podobać.
 • Zacznij podobać się sobie.
 • Staraj trzymać się z daleka od ludzi/miejsc/prasy/portali internetowych roztaczających negatywną aurę.
 • Nie trwoń cennych źródeł: czasu, twórczej energii, uczuć.
 • Dbaj o rodzinę i przyjaźnie.
 • Podchodź do problemów jak do wyzwań – to one Cię rozwijają.
 • Szanuj swoje aspiracje i marzenia.
 • Szanuj i kochaj swoje ciało.
 • Naucz się widzieć i doceniać piękno.
 • Wyznaczaj zdrowe granice.
 • Nie martw się. Żyj jednym dniem na raz.
 • Codziennie podziel się czymś z drugim człowiekiem. Napisz do kogoś, daj coś komuś, pomóż jakoś drugiemu.
 • Pamiętaj, że szczęście to żywa emocja. 
 • Żyj szczęściem.
 • Dbaj o swoją duszę.
 • Codziennie wyrażaj miłość.
 • Szukaj swojego prawdziwego JA, aż je znajdziesz.
 • Dostrzegaj jedno życie we wszystkim.

Słyszałam kiedyś i osobiście się z tym zgadzam, że jedną z dróg do osiągniecia sukcesu w biznesie – jest akceptacja samego siebie. Poczucie, że jest nam dobrze z samym sobą. Czy wystarczy pogodzić się ze swoimi wadami?

Rozpoczynając od nowa, nigdy nie ograniczaj swojej wyobraźni. Nie ograniczaj możliwości, ponieważ nigdy nie wiesz, co Ci odpowiada. Dlatego przeprowadź swoje badania, wykreśl drogę i kontynuuj swój plan, aby odnieść sukces.

książka uwierz

Napisałaś książkę „Believe- Uwierz” – z myślą o kobietach i blokadach, zmianach przekonań. To motywacyjna książka, do kogo ją kierujesz? Co zmieni sie w naszym, życiu po jej przeczytaniu? 

W książce „UWIERZ” „BELIEVE”, która w 90 procentach kierowana jest do kobiet dzielę się osobistymi odkryciami, spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz technikami, które każdego dnia napełniają nas siłą i mocą. Na podstawie osobistej przemiany, która stała się przepiękną podróżą dziś wspieram inne osoby, aby trzymały się swojej ścieżki autentyczności i prawdy. Książka niesie ogromną motywację, wsparcie, optymizm i moc. Będzie Cię wspierała nie tylko podczas trudniejszych, zimowych dni, ale będzie prowadziła zawsze wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Wymiarem piękna jest pokochanie prawdy naszego powołania. Moment , kiedy uświadomimy sobie, że ponad naszym umysłem i ponad naszym słowem​ jest coś co jest pierwotną siłą , każdego z nas, co jest drogą do naszej wolności ,wypływającą z serca staniemy​ się ​wolnymi ludźmi. 

Wydana polska i angielska wersja językowa książki mojego autorstwa „UWIERZ/ BELIEVE” spotkała się nie tylko z dużym zainteresowaniem ze strony Polonii w UK, ale także samych Brytyjczyków. Została również ciepło przyjęta w USA, a nawet w Australii, Dubaju i innych krajach, z czego jestem ogromnie dumna , oraz WDZIĘCZNA. Na Amazonie jest w wersji papierowej i Ebook.

Amazon.com: Believe: Uwierz eBook : Gierczyk, Anita : Books

Believe: Uwierz : Gierczyk, Anita: Amazon.co.uk: Books

oraz sklep online 

Uwierz Believe – Anita Gierczyk

Czy jest ktoś kogo podziwiasz, kto jest twoim autorytetem?

Nie mam konkretnego, jednego autorytetu. Podziwiam wszystkie kobiety, które pomimo przeciwności losu nie boją się być sobą, by spełniać swoje marzenia. Jestem jedną z nich. Odważna, silna, pewna siebie, biorąca sprawy w swoje ręce-wiele kobiet chciałoby opisać się takimi słowami, lecz czasem coś je powstrzymuje. Warto wzorować się na rzeczywistych autorytetach, bohaterkach z prawdziwego życia, takich jak obrończynie praw człowieka, naukowczynie, działaczki społeczne. Literatura również dostarcza nam silnych postaci kobiecych, które od lat są inspiracją do zmian nawet na swoim małym podwórku, w codzienności, która czasem przytłacza i nie pozwala ruszyć z miejsca.

Literatura jest świetnym źródłem inspiracji dla osób, które chcą pracować nad swoim charakterem, pragną wprowadzać pozytywne zmiany w życiu i z jeszcze większą siłą dążyć do wyznaczonych celów. Mowa nie tylko o książkach o samorozwoju lub poradnikach, ale także o znanych powieściach, które być może masz na swojej półce!

Dziękuję za rozmowę.

Anita Gierczyk

Anita Gierczyk

Erudytka, artystka, modelka, koneserka życia, bizneswoman, społeczniczka, aktywistka, kreatorka wizerunków.

Twórczyni marek: 

 • Anita Gierczyk Personal Style Director & Image Consultant.
 • Consultant/Make Up Artist 
 • Mentoring Psychologia Pozytywna

Autorka książki „Uwierz” Believe “, gdzie przewodnim tematem jest przebudzenie społeczne i duchowe kobiet. 

Zwyciężczyni plebiscytu „Woman in the World Awards 2019” organizowanym w Londynie, w którym otrzymała tytuł „Osobista Stylistka Roku 2019” oraz „Najlepsza polska marka” 2020 promująca przedsiębiorcze i kreatywne Polki w magazynie Ceoworld.  Zdobyła tytuł jednej z 12 Inspirujących Kobiet Biznesu roku 2021 w Londynie. Udzieliła wielu wywiadów do gazet, oraz do książki „Zwykli , niezwykli. Historie biznesowe ludzi sukcesu i polskich marek. Wyróżniono jej kreatywną osobowość w Dubaju w magazynie który ma zasięgi na skalę globalną „Ladies in business” . Oprócz tego otrzymała również nagrodę w Smart Choice Academy w Londynie.  Studiuje prawo na Uniwersytecie Londyńskim.

Łączy w sobie pasje, które spełniają jej marzenia, osiągając sukcesy zawodowe na skalę światową. 

www.anitagierczyk.com

https://www.anitagierczyk.com/coaching/

Uwierz Believe – Anita Gierczyk

https://womanintheworld.co.uk/12-inspiring-polish-businesswomen/anita-gierczyk/

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/