fbpx

Najnowsze trendy w szkoleniach kosmetycznych: co jest na topie i dlaczego warto się nimi zainteresować!

W rozwijającym się świecie kosmetologii, kluczowe są szkolenia dla rozwoju kariery i podnoszenia kompetencji. Dla kosmetologów, którzy chcą osiągnąć sukces i pozostać konkurencyjnymi na rynku, nieustanne poszerzanie wiedzy i umiejętności powinno być czymś oczywistym. Kosmetolog, powinien zdobywać doświadczenie, wiedzę , być na bieżąco z nowościami technologicznymi. Takie szkolenia nie tylko umożliwiają poznanie najnowszych trendów i technik w pielęgnacji skóry i urody, ale także dostarczają cennych umiejętności, które pomogą rozwiązać wiele problemów pacjentów.

Oto 7 kluczowych zalety, dlaczego warto korzystać ze szkoleń w branży beauty

1. Wiedza powinna być aktualna

Ważne jest aby, być na bieżąco i stale aktualizować wiedze na temat najnowszych trendów i technik z dziedziny branży beauty. Jedną z głównych tego typu zalet jest możliwość aktualizacji wiedzy na temat najnowszych trendów i technik w dziedzinie kosmetologii – w oczach pacjenta. Pacjent to widzi i jest tego świadomy, że osoba do której przyszedł po pomoc jest na wysokim poziomie. Branża urody stale się rozwija, wprowadzając innowacyjne produkty, urządzenia i metody pielęgnacji skóry. Dzięki zainwestowaniu w szkolenia, kosmetolog może na bieżąco poznawać te innowacje i kierować się, jak wykorzystać je w swojej pracy. Co jest ogromnym plusem, podczas pracy z pacjentem wymagającym.

Przykładem może być szkolenie dotyczące zastosowania laserów w zabiegach medycyny estetycznej. Nowoczesne lasery, które zapewniają skuteczne rozwiązania dla problemów skórnych, w tym jak usuwanie przebarwień czy efekt zmarszczek. Uczestnicząc w takim szkoleniu, kosmetolog zdobywa wiedzę na temat działania laserów, ich zastosowania, a także inne techniki skutecznego i efektywnego wykorzystania tych urządzeń. Pozwoli to kosmetologowi rozszerzyć swoje usługi i przyciągnąć klientów poszukujących nowoczesnej technologii oraz pewniej,  bezpieczniej i efektywniej wykonywać swoje usługi.” Mówi ekspertka, kosmetolog Anna Borowiecka.

2. Poszerzanie umiejętności

Szkolenia dla kosmetologów nie dostarczają tylko teoretycznej wiedzy, ale także umożliwiają rozwinięcie zdolności. Tak przez praktykę i ćwiczenia pod okiem obserwatora(mentora) można doskonalić techniki pracy i uzupełnić swoją wiedzę.

Bardzo często jednodniowe szkolenia, które są elementem zakupu danej technologii są zbyt krótkie i wielu, zwłaszcza tych niedoświadczonych lub początkujących kosmetologów nie do końca czuje się pewnie, gdy przyjdzie im samodzielnie wykonać pierwszy zabieg. Strach tak mocno ich paraliżuje, a jednocześnie troska o bezpieczeństwo pacjenta, że pracują na podstawowych i minimalnych parametrach  podczas zabiegów. To niestety prowadzi do tego, że często w pełni nie wykorzystują możliwości danej technologii bądź też nie osiągają tak spektakularnych efektów jak osoby bardzo mocno doświadczone w pracy z technologią , które bardzo często na przestrzeni lat pracy stworzyły swoje autorskie protokoły zabiegowe.” Mówi ekspertka, kosmetolog Anna Borowiecka, właścicielka Kliniki Reha-Med. W Gorzowie Wielkopolskim.

Rozwój umiejętności: Szkolenia są potrzebne do nauki i doskonalenia umiejętności. Można uzyskać jeden kanał zarządzania, połączenia, umiejętności, oprogramowanie i wiele innych. Rozwinięcie tych umiejętności przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy oraz wpływu na rozwój kariery.

3. Znajomość języka branżowego

W wielu branżach ważne jest, aby pracownicy regularnie aktualizowali swoje umiejętności i wiedzę, także tą dotyczącą nazw różnych sprzętów, możliwości czy nawet żargonu.

4. Najlepsza inwestycja w rozwój

Osoby, które uczestniczą w szkoleniach, często są doceniane i bardziej zaangażowane w swoją pracę. Nie ma lepszej inwestycji.

5. Poszerzenie sieci kontaktów

Szkolenia szczególnie te z branży beauty często gromadzą specjalistów z różnych firm. Udział w takich wydarzeniach daje możliwość nawiązania nowych kontaktów, wymiany wiedzy i doświadczeń z innymi profesjonalistami. To może zaowocować ciekawymi współpracami, wspólnymi pomysłami i wspólnymi możliwościami.

6. Podnoszenie kompetencji dla właścicieli

Szkolenia dla właścicieli salonów beauty są niezwykle ważne dla ich rozwoju i umiejętności zarządzania. Dobre szkolenia w obszarze przywództwa mogą pomóc w rozwinięciu umiejętności takich jak delegowanie, motywowanie, budowanie zespołu czy rozwiązywanie konfliktów.

rowiecka, kosmetolog szkolenia dla branży beauty
Kosmetolog i właścicielka Kliniki Reha-Med w Gorzowie Wielkopolskim Anna Borowiecka

„Regularnie prowadzę szkolenia i indywidualne konsultacje dotyczące zatrudniania nowych pracowników , od etapu rekrutacji , poprzez wdrożenie i aż do weryfikacji umiejętności danego pracownika . Z racji tego, że prócz wykształcenia medycznego ukończyłam również studia menadżerskie i zanim otworzyłam klinikę to pełniąc stanowisko dyrektora w firmie z sektora medycznego miałam przyjemność  kilka lat  zarządzać ponad 200 – osobowym zespołem, co wymagało ode mnie niesamowitej samodyscypliny , konsekwencji w działaniu i wzorowej organizacji pracy. Mimo, że dziś mamy styczność z zupełnie innym pracownikiem niż kilka lat temu , to jednak pewne zasady pozostają niezmienne i chętnie dziele się tą wiedzą podczas indywidualnych konsultacji i szkoleń” Mówi ekspertka, kosmetolog Anna Borowiecka, właścicielka Kliniki Reha-Med. W Gorzowie Wielkopolskim.

7. Zwiększenie produktywności

Szkolenia mogą przyczynić się do wzrostu efektywności, zarówno na poziomie jednostki, jak i całej organizacji. Poprawa umiejętności technicznych, organizacyjnych czy zarządzania czasem może skrócić czas potrzebny na wykonanie zadań.

szkolenia branża beauty , kosmetolog anna borowiecka
Kosmetolog i właścicielka Kliniki Reha-Med w Gorzowie Wielkopolskim Anna Borowiecka

Najnowsze trendy w szkoleniach kosmetycznych – z jakich szkoleń dla kosmetologów warto skorzystać?

W rozwijaniu dynamicznego świata kosmetologii, stale rozwija się trendy w szkoleniach kosmetycznych, które wymagają kluczowego wpływu w zapewnieniu sukcesu dla branży. Wiedza na temat postępu, technik i produktów jest niezwykle ważna, pomaga osiągnąć konkurencyjność i zadowolenie pacjentów.

1. Szkolenia z zaawansowanej technologii Hi-Tech

Obecnie technologia zmienia sposób, w jaki działają zabiegi kosmetologiczne.. Szkolenia, które skupiają się na wczesnej technologii, takie jak urządzenia do terapii LED, mikronakłuwanie skóry czy laseroterapia, zyskały wiele nowoczesnych możliwości. Dzięki tej wiedzy uczestnicy mogą nauczyć się  jak skutecznie korzystać z tych zaawansowanych technik, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki dla swoich klientów.

2. Szkolenia dotyczące nieinwazyjnych metod

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie metodami nieinwazyjnymi, przyjemnymi, a także skutecznymi. Klienci coraz częściej poszukują takich rozwiązań. Szkolenia, które skupiają się na omówieniu korzyści i podstawowych składników naturalnych, takich jak olejki eteryczne, ekstrakty roślinne i produkty wegańskie, są niezwykle wartościowe dla kosmetologów, którzy oczekują dla swoich klientów propozycji najwyższej jakości.

3. Szkolenia z zakresu medycyny estetycznej

Rozwój medycyny estetycznej otwiera nowe możliwości dla kosmetologów, którzy chcą rozszerzyć swoje kompetencje. Szkolenia z zakresu medycyny estetycznej, takie jak: mezoterapia igłowa, mikroigłowa czy stymulatory tkankowe są coraz bardziej popularne. Pozwala to kosmetologom oferować swoim pacjentom zaawansowane zabiegi, które wcześniej zarezerwowane były tylko dla ludzi z wyższym statusem ekonomicznym.

szkolenia branża beauty , kosmetolog anna borowiecka

ANNA BOROWIECKA

Właścicielka i założycielka Kliniki Kosmetologii i Trychologii  Reha – Med Gorzowie Wielkopolskim.

https://rehamedgorzow.pl/

Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu oraz Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Uczestniczka licznych kursów międzynarodowych, studiów podyplomowych, kongresów w zakresie kosmetologii estetycznej i medycznej.  Od 15 lat związana z branżą medyczną w zakresie  kosmetologii, fizjoterapii  i medycyny estetycznej, od 10 lat z trychologią, autorka publikacji naukowych, wykładowca, członek International Clinical and Aesthetic Trichology Association.

Twórczyni autorskich terapii zabiegowych , wielokrotnie nagrodzona i wyróżniona  za wybitne osiągnięcia  na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym wyznaje zasadę, iż jakość nie zna kompromisów, dlatego stale dba o rozwój specjalistów pracujących w Reha-Med, a klinikę wyposaża w światowej klasy aparaturę medyczną. Z początkiem 2021 roku z dumą reprezentując województwo lubuskie w ogólnopolskim konkursie zdobyła tytuł  „Lider innowacyjnych  rozwiązań z zakresu Kosmetologii. High – Tech i Trychologii ‘’ a w 2023 roku uzyskała tytuł „Inspiratorka Roku 2023„. Satysfakcja pacjentów jest jej motywacją do stałego rozwoju, a zespół specjalistów pracujących w klinice to najlepsi z najlepszych, ludzie pełni pasji i zaangażowania.  To właśnie z nimi wita Państwa w klinice każdego dnia, starając się sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom wszystkich odwiedzających klinikę  Reha-Med.

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/