fbpx

Natural Bee – klasyczne świece z naturalnego wosku pszczelego

Cykl artykułów, o polskich nowych, ciekawych markach. Zapraszamy do udziału wyjątkowe marki i zadajemy im kilka pytań o ich plany i cele na zbliżające sie miesiące. Za rok, ponowimy kontakt i zobaczymy co zostało zrealizowane! Wszytko opublikujemy na portalu www.wartoznac.pl

Skąd pomysł na stworzenie marki?

Pomysł na stworzenie marki był zupełnym przypadkiem. W naszym domu od zawsze paliły się świece. Pewnego dnia postanowiłam zgłębić widzę na temat tego z czego są zrobione świece i co tak naprawdę palę w swoim domu. Było to kilkanaście lat temu, kiedy jeszcze świece z naturalnych wosków nie były popularne, tak więc w swoim domu posiadałam tylko te parafinowe i stearynowe. Kiedy zaczęłam czytać na ten temat nie mogła uwierzyć, że dla relaksu i odpoczynku palę w swoim domu plastik. Wtedy zaczęłam szukać świec, które byłyby dobrą alternatywą świec ogólnodostępnych. Pomyślałam o świecach z wosku pszczelego. Zależało mi na świecach klasycznych- walec, kula, świece stołowe czy tealight. Niestety w zasięgu ręki stacjonarnie nie było nic, a w Internecie świece z wosku pszczelego w kształcie figurek- pieski, kotki, misie i inne. Bardzo lubię klasyczny wystrój wnętrz, więc świece w kształcie figurek niestety gryzły się z moim gustem. Wtedy właśnie postanowiłam, że może mi uda się stworzyć taką świece samodzielnie, która będzie klasyczna i zdrowa.

Nie było to tak proste jak się wydawało.

Praca z produktem w 100% naturalnym nigdy nie jest prosta. Każda partia wosku pszczelego jaką otrzymujemy jest inna- wszystko zależy od tego co spożywały pszczoły- jeden wosk jest bardziej twardy inny mniej. Ta wiedza jest istotna przy dobieraniu knotów do świec. Teraz po wielu latach  doświadczeń jest mi dużo łatwiej. Tworzenie ekologicznych świec nie jest takie łatwe jak się wydaje jednak najważniejsze jest robić to co się lubi i robić to dobrze, a potem już wszystko staje się przyjemne.

Coś ciekawego, charakterystycznego, intrygującego o marce

Kiedy już udało się wykonać pierwsze świece, pojawił się pomysł aby dzielić się tym ze światem. Na początku kilka świec, które znalazły się w domach znajomych i pierwszych chętnych klientów. Okazało się, że ludzie są zachwyceni zarówno ich wyglądem jak i działaniem. Jednak jak chce się otworzyć firmę powinniśmy mieć jakąś nazwę naszej marki. Pomysłów było dużo, jednak szybko pozostaliśmy przy aktualnej nazwie Natural Bee- nazwa powstała z pierwszych liter mojego imienia i nazwiska. Kiedy była nazwa, należało też zająć się opakowaniami. Wszystko od pomysłu, poprzez  projekty, realizacje i pomysły na promocje tworzone były po nocach kiedy w pokoju obok spało nasze małe dziecko. Marka powstała podczas urlopu macierzyńskiego i okazała się być moim drugim dzieckiem. Pogodzenie tego nie było łatwe, ale było za to bardzo przyjemne. Człowiek jest istotą , która lubi działanie i to zawsze działało siłę na kolejny dzień.

Co wyróżnia Natural Bee?

Natural Bee to produkt w 100% naturalny, wykonany z pasją i zamiłowaniem do natury. Wszystkie nasze świece mają klasyczne kształty, wykonujemy je własnoręcznie dbając przy tym o wszystkie szczegóły i detale. Jest to produkt bezpieczny dla zdrowia, świece nie zawierają barwników,  ich kolor to 100% natury. Korzystnie wpływają na układ oddechowy dzięki zawartości propolisu znajdującego się w wosku pszczelim- ich dobroczynne działanie chwalą sobie osoby z problemami astmy i zatok. Palą się jasnym płomieniem i spalają się trzy razy dłużej niż świece z taniej parafiny.

Projekt, który okazał się największym hitem to…

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Dotychczas za nami sporo projektów i realizacji, wszystkie z nich są bardzo przyjemne i wyjątkowe, są wspaniałą przygodą, która uczy i rozwija pozwalając przy tym wszystkim stać się lepszym i doskonalszym w swoim fachu.

Największe dotychczasowe osiągniecie…

Największym dotychczasowym osiągnięciem okazało się być znalezienie dobrego dostawcy wosku pszczelego. Takiego wosku, który będzie w 100% woskiem pszczelim bez dodatków takich jak stearyna czy parafina- bo takiego na polskim rynku nie brakuje. Dodatkowo wosk pszczeli aby się dobrze palił musi być klarowny i czysty- więc bardzo ważny jest także proces oczyszczenia wosku. Uczciwych dostawców wosku pszczelego na polskim rynku jest niewielu a ich znalezienie i wejście we współprace jest nie lada wyzwaniem.

Plany na przyszłość

Nasze plany na przyszłość to na pewno wznowienie naszego sklepu internetowego, oraz obecność na targach jeżeli tylko obecna sytuacja na to pozwoli.

Nasz asortyment

Zajmujemy się produkcją świec ze 100% wosku pszczelego. Nasze produkty mają tylko klasyczne kształty.

Nasze produkty można zakupić przez FB, email, przez Pakamera.pl, oraz dzwoniąc lub pisząc do nas.

Facebook   https://www.facebook.com/NaturalBeeCandle/

Instagram  https://www.instagram.com/naturalbeecandle/

Pakamera https://www.pakamera.pl/zapachy-swiece-swieca-z-wosku-pszczelego-w-sloiczku-niska-nr2451893.htm

Kontakt: Natalia Bukowska, tel. 664-334-682

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/