fbpx

Nie daj się ograniczyć przez własne ograniczenia!

„Choruj z głową” to nie tylko firma, to historia niezwykłej walki, marzeń i samodzielności. Poznaj niezwykłą opowieść Asi Krukowskiej, która nie dała się ograniczyć przez własne ograniczenia. W jej świecie znajdziesz nie tylko biznesowy sukces, ale także bezpieczną przystań dla całej społeczności. Odkryj, jak Asia Krukowska pokonała wyzwania, jakie stawiała przed nią życiowa droga, i jak dzieli się swoją siłą z innymi. Gotowy na niezwykłą podróż pełną inspiracji i determinacji?

Ewelina Salwuk-Marko: Jakie są Twoje największe wyzwania podczas prowadzenia swojej firmy?

Asia Krukowska: W budowaniu swojej marki moim największym wyzwaniem jest systematyczność w działaniach, planowanie długofalowe i zakładanie celów długoterminowych.

Jaka Jest strategia marketingowa w Twojej firmie?

Przede wszystkim autentyczność w sieci, budowanie zaufania odbiorców jest dla mnie najważniejsze. Staram się, aby mój marketing nie był agresywny, chcę powoli wchodzić na rynek ze swoimi produktami i usługami poprzez pokazywanie i inspirowanie innych do zakupu. Tworząc usługę „Podróże bez ograniczeń” pokazuję w SM, jak sama podróżuję, będąc osobą z niepełnosprawnością i zachęcam tym inne osoby do spełnienia swoich marzeń pomimo ograniczeń.

Co przynosi ci satysfakcję w pracy?

Komentarze i wiadomości z podziękowaniem od osób, którym moja wiedza przydała się przed pójściem do szpitala. Czuję wtedy ogromną radość i wdzięczność, że to co robię ma naprawdę sens i warto działać dalej. Daje mi to ogrom motywacji do dalszego rozwoju mojego projektu „Choruję z głową”. Poza tym uwielbiam rozmawiać z moją społecznością. Kiedy pokazuję, że mam gorszy czas i stan zdrowia jest u mnie gorszy, ludzie piszą mi mnóstwo dobrych wiadomości i wysyłają dużo ciepła, co powoduje, że zdecydowanie lepiej się czuję, bo mam wsparcie psychiczne w moich odbiorcach.

Asia Krukowska

Dlaczego zdecydowałaś się na swoją działalność?

Swoboda w działaniach i wolność. Jako osoba z niepełnosprawnością często chodzę na wizyty do lekarzy, co było negatywnie odbieranie przez pracodawców na etacie. Mając swój biznes online mogę pracować nawet w przychodni. Czasami zdarzają się takie dni, że jest mi ciężko wstać z łóżka i iść do pracy. Będąc na etacie zmuszałam się do tego, pomimo, że źle się czułam. Udawałam, że coś robię w biurze i byłam kompletnie nieefektywnym pracownikiem. Teraz staram się słuchać mojego ciała i odpuszczać, jeśli jest taka potrzeba. Wtedy robię sobie dzień dla siebie i nie muszę „odrabiać” godzin, tylko zostawiam to sobie na inny dzień lub robię to w ten sam dzień, ale później. I właśnie to spowodowało, że zdecydowałam się założyć firmę w 2024. Wolność.

Jak radzisz sobie z konkurencją w swojej branży?

W mojej branży ciężko powiedzieć czy jest konkurencja. Każdy ma swoją historię i się nią dzieli. Każdy storytelling jest inny. Ciężko porównywać takie osoby do siebie. Z pewnością część naszej oferty jest podobna, ale każdy z nas jest innym człowiekiem i nawet jeśli uczymy tego samego, to niekoniecznie w taki sam sposób.

Jakie są Twoje największe sukcesy zawodowe?

Ponad 1.2 miliona wyświetleń pod viralowym tiktokiem. To uważam za swój największy sukces. Tyle wyświetleń pod filmem, gdzie opowiadam, jak ważne jest, aby nie parkować na niebieskich kopertach bez uprawnień, bo można dostać duży mandat, tak jak było w przypadku mojego sąsiada. Część ludzi oburzyła się, że „donoszę”, że nie mam swojego życia, że powinno być mi wstyd. A druga część osób broniła mnie w komentarzach, przed tą pierwszą częścią mówiąc, że robię dobrze, uświadamiając społeczeństwo. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Kilkadziesiąt osób napisało, że zdarzyło im się stawać na miejscach dla osób z niepełnosprawnością „na chwilę”, ale po obejrzeniu mojego TikToka zrozumieli, że są to miejsca specjalne, dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Zrobiłam ogromną rewolucję na platformie wśród wielu użytkowników TikToka. Cieszę się, że część z nich wyciągnęła wnioski mojej opowieści.

Czego nie wiemy o Twojej firmie?

Otwieram swoją firmę, odkąd skończyłam 18-ście lat, czyli już ponad 6 lat!. Od zawsze chciałam mieć firmę. Mam mamę, która działalność prowadzi od ponad 20 lat i chciałam pójść w te ślady. Nie miałam pomysłu, nie wiedziałam, co chcę mieć za firmę, wiedziałam, że po prostu chcę spróbować być przedsiębiorczynią. Potrzebowałam 6 lat, żeby dojrzeć do decyzji o firmie. Teraz mam na nią pomysł, strategię działania i sprzedaży i jest w procesie otwierania! Po nowym roku będę już miała zarejestrowaną działalność!

Czego nauczył Cie biznes?

Biznes nauczył mnie naprawdę wiele. Przede wszystkim to odpowiedzialności, pracy nad sobą i dbania o relacje z klientami, które są kluczowe w biznesie.

Czy masz jakieś porady dla kobiet, które chcą rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem własnej firmy?

Przeczytaj książkę „Chcę WWWięcej!”. Jeśli masz pomysł, czujesz, że „to jest to” to nie czekaj na idealny moment. On nigdy nie nastąpi, więc pisz biznesplan, weź dotację na otworzenie działalności i … działaj! To jest Twój czas!

Gdzie widzisz siebie za 5 lat?

Autorka bestsellerowego poradnika „Choruję z głową, czyli historia o szukaniu siły w chorowaniu.”, trenerka szkoleń z budowania pewności siebie dla kobiet, po wystąpieniach przed dużą publicznością i na programach telewizyjnych, z własną fundacją dla młodych kobiet z niepełnosprawnością. A to wszystko żyjąc gdzieś na południu Włoch czy w Tajlandii.

Jesteś wyjątkowa, pozwól to sobie zauważyć! – Asia Krukowska

fot. obiektywizm

Asia Krukowska

Aktywatorka marzeń


Jestem założycielką marki Aktywatorka Marzeń, ekspertką w oswajaniu niepełnosprawności, pełnoetatową pacjentką szpitali, vlogerką i podróżniczką. Mam 24 lata, a w moim życiu miałam już 26 operacji i dwie radioterapie. Współautorką książki „Chcę WWWięcej” Oli Gościniak i Interaktywnej Paczki.

Dzięki swoim doświadczeniom założyłam autorski projekt #chorujęzgłową , w którym od 2019 roku dzielę się moją wiedzą z zakresu przygotowań do operacji czy akceptacji ciała po zabiegach. W projekcie pokazuję również życie osoby z niepełnosprawnością w Polsce bez cenzury i bez tematów tabu. Moją misją jest budowanie pozycji ekspertki w oswajaniu niepełnosprawności oraz inspirowanie i wspieranie osób z niepełnosprawnościami w realizacji swoich marzeń. Dążę do tego, aby pokazać, że niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą, ale może być motorem do osiągania wyższych celów.

Moim celem jest tworzenie przestrzeni, w której każdy może odkryć swoją siłę, znaleźć inspirację i odważyć na to, by marzyć bez względu na swoje ograniczenia. W moich mediach społecznościowych zachęcam innych do podróżowania z różnego typu ograniczeniami i spełniania swoich marzeń pomimo choroby. Pokazuję, jak żyć pełnią życia, będąc niezależną w chorobie!

Strona www

asiakrukowska.pl

Instagram

https://www.instagram.com/asiakrukowska_pl/

Linkedin

https://www.linkedin.com/in/asiakrukowskapl/

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/