fbpx

Kiedy prowadzisz sama firmę, wiele zadań musisz wykonać samodzielnie.

Nie od dziś wiadomo, że biznes online jest rozwiązaniem dla wielu osób. Nienormowany czas pracy, możliwość dostosowania życia prywatnego do biznesu. Jak każdy styl biznesowy, ma swoje plusy i minusy. Jednak w przypadku Agnieszki, ofiarował jej nowe możliwości, znajomości i rozwój.

Ewelina Salwuk-Marko: Jakie są Twoje największe wyzwania podczas prowadzenia swojej firmy?

Agnieszka Boryna: Kiedy prowadzisz sama firmę, wiele zadań musisz wykonać samodzielnie. Nie masz ich komu oddelegować. Ma to swoje dobre strony bo się rozwijasz, uczysz nowych rzeczy ale ma to też swoje minusy. Rozpraszasz się na aktywności, które nie mają związku z treściami, które chcesz przekazać i które tworzysz dla swoich odbiorców. Zawsze w życiu szukam tych dobrych stron i ta sytuacja szybko nauczyła mnie umiejętności oddelegowywania zadań i oduczenia się bycia przysłowiową Zosią Samosią.

Jaka Jest strategia marketingowa w Twojej firmie?

Jest to coś czego uczę się praktycznie non stop. Mój marketing głównie opiera się o aktywność w social mediach. Obserwuje twórców zagranicznych i inspiracje z ich działań przekładam na swoje media. Media społecznościowe to żywy organizm, który zmienia się dynamicznie. Kiedyś wystarczyły dobre zdjęcia, a dzisiaj musisz być dobrym reżyserem, montażystą i dźwiękowcem. Ponad to warto pokazać się przed kamerą bo odbiorca chce wiedzieć kim jesteś, chce cię poznać. To też wymaga odwagi i zyskania lekkości w wystąpieniach publicznych. Non stop pojawiają się nowe funkcjonalności za którymi po prostu trzeba nadążyć. Ostatnio wprowadziłam w swojej strategii marketingowej współprace z innymi przedsiębiorcami (wspólne rolki, podcasty i live’y). Daje to duże możliwości rozwoju biznesu i wzajemne korzyści.

Co przynosi Ci satysfakcję w pracy?

Feedback, że moja praca pomogła moim klientkom, że z moją pomocą rozwiązały swoje problemy, zmieniły swoje życie na lepsze. Treści i produkty, które opracowuję wynikają z moich osobistych doświadczeń, dzięki temu rozwiązania które przekazuję są żywą praktyką a nie martwą teorią. Te narzędzia pomogły mnie więc jestem spokojna, że pomogą równie z moim odbiorcom. Ogromną satysfakcją jest dla mnie poczucie, że moja praca pomaga innym poczuć się lepiej, odzyskać w życiu lekkość, radość i spełnienie.

Dlaczego zdecydowałaś się na swoją działalność? 

To było moje marzenie od dziecka. Chciałam ambitnie i przebojowo rozwijać swoją karierę zawodową, osiągać wielkie rzeczy. Początkowo pracowałam na etacie jednak diagnoza, która się pojawiła nieco zweryfikowała moje plany. Własna działalność w moim przypadku była idealnym rozwiązaniem ponieważ potrzebowałam swobody i nieregulowanych norm i godzin pracy. Czy pracuję mniej na własnej działalności? Oj zdecydowanie nie, pracuję więcej. Ale tego tak nie odczuwam. Praca , którą sama sobie organizuję daje mi mnóstwo satysfakcji i stawia przede mną dużo nowych możliwości, z których chcę i lubię korzystać.

Czy zdarzyło Ci się zmienić branżę lub kierunek działalności swojej firmy? Jakie były tego przyczyny?

Branże zmieniałam 2 razy. Za pierwszym razem była to kwestia zorganizowania sobie życia zawodowego z diagnozą i chorobą w tle. Pracowałam w branży rolniczej jako przedstawiciel handlowy i ogromnie tę pracę lubiłam. Praca z ludźmi, codziennie nowa lokalizacja, inne miejsce, setki przejechanych kilometrów idealnie wpisywały się w moją osobowość. Ze względu na stan zdrowia potrzebowałam pracy stacjonarnej ale taka forma nie spełniała moich oczekiwań. Wtedy pierwszy raz się przekwalifikowałam. Jednak głód w sercu i potrzeba robienia rzeczy większych były na tyle silne, że zaczęłam szukać ponownie swojej zawodowej przystani. I dzisiaj mogę z całą pewnością powiedzieć, że znalazłam. Ostatnie 13 lat borykania się z chorobą a praca nad własnym mentalem pozwoliły mi zyskać tą lekkość w życiu. Postanowiłam tą wiedzę przekazywać dalej. Bo skoro ta wiedza i umiejętności tak bardzo pomogły mnie, wiedziałam że pomogą również innym i nie mogę zatrzymać tego wyłącznie dla siebie. I tak oto jestem tu, gdzie jestem.

Agnieszka Boryna
Agnieszka Boryna Fot. Atelier Sarandzul

Jak radzisz sobie z konkurencją w swojej branży?

W mojej branży jest dużo coauchów i trenerów rozwoju osobistego, jednak uważam, że każdy z nas jest na tyle inny i unikatowy, ma inny bagaż życiowych doświadczeń i tym samym trafi do zupełnie innego klienta. Oczywiście stale podnoszę swoje kwalifikacje, dokształcam się i non stop uczę. Chcę być lepsza i tym samym mieć więcej narzędzi, które efektywniej wykorzystam w pracy z klientem.

Jakie są Twoje największe sukcesy zawodowe?

Rok 2023 jest dla mnie przełomowy. Cele, które wyznaczyłam sobie w styczniu, skrupulatnie, punkt za punktem realizuję. Do sukcesów zaliczam: dołączenie do grona niezwykłych kobiet pracujących przy projekcie książki „Chce Wwwięcej” oraz napisanie rozdziału. Opracowanie i przygotowanie kursu dla kobiet „Kobieta Niemożliwa” oraz stworzenie podcastu pod tym samym tytułem. Największym moim sukcesem jest stale powiększająca się grupa kobiet, które mi zaufały i przerobiły mój kurs i którym wiedza w nim zawarta pomogły zmienić swoje życie na lepsze.

Co uważasz za porażkę w swoim biznesie? Co Ci nie wyszło? A może była to świetna lekcja? 

Moją największą porażką bym moment w którym przestałam słuchać swojej intuicji. Decyzje które podejmowałam, nie były zgodne ze mną i niestety okazały się błędne. Wynikało to z braku wiary w siebie, w swoją wiedzę, możliwości, w to co robię. Kiedy w końcu nauczyłam się siebie słuchać i co więcej, kiedy w końcu zaufałam sobie, wszystko się zmieniło i nabrało sensu.

Czego nie wiemy o Twojej firmie?

Moja firma jest ze mną totalnie spójna i zgodna z moimi wartościami. Jest mną od początku o końca. Wszystkie produkty i usługi, które przygotowuje dla moich klientek tworzę w oparciu o własne doświadczenia. Dzięki temu to, co widzicie jest moim totalnym odbiciem.

Czego nauczył Cię biznes?

Przede wszystkim wytrwałości oraz samodyscypliny pracy. Dał mi też sporo lekcji pokory.

Czy masz jakieś porady dla kobiet, które chcą rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem własnej firmy?

Jeżeli naprawdę tego chcesz i jest to Twoim zawodowym celem, to nie zwlekaj i nie odkładaj na potem. Po prostu działaj. Przygotuj dobry i solidny biznesplan i opracuj strategię biznesową by już na starcie wyeliminować podstawowe błędy początkującego, takie jak: przeinwestowanie czy wypalenie zawodowe. Strach i obawa, która mogą Ci towarzyszyć na starcie są czymś normalny i wiele z nas przez to przechodziło. Jeżeli tak też jest w Twoim przypadku to mogę Ci poradzić jedno: bój się i rób. Działaj a z ewentualnych błędów wyciągaj wnioski.

Gdzie widzisz siebie za 5 lat?

Za 5 lat planuję prowadzić moją firmę z dowolnego miejsca na świecie a pierwszym z nich będzie Szwajcaria.

Agnieszka Boryna

Agnieszka Boryna

Inspiratorka i motywatorka kobiet do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu, blogerka, przedsiębiorca.

Uczy kobiety jak żyć na własnych warunkach, jak pokonywać trudności i przezwyciężać słabości, jak obudzić w sobie ukryty potencjał i mieć odwagę by spełniać marzenia. Współautorka książki „Mogę Wwwięcej”. Autorka bestsellerowego kursu dla kobiet: „Kobieta Niemożliwa”. Autorka podcastu o tej samej nazwie, w którym przekazuje jak zmienić swój sposób myślenia i jak zmienić swoje życie na lepsze. Dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami. Jest praktykiem a nie teoretykiem a publikowane przez nią rady i wskazówki przetestowała i sprawdziła w swoim życiu zarówno osobistym jak i zawodowym. Jej praca jest jednocześnie pasją co czyni z niej ekspertkę w swojej branży. Obecnie pracuje nad kolejnym projektem również z myślą o kobietach i ich rozwoju.

WWW: www.agnieszkaboryna.pl

Facebook: www.facebook.com/agnieszkaborynaMC/

Instagrama: www.instagram.com/agnieszka_boryna/

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/