fbpx

Kobieta, matka, przedsiębiorca. Czy da się połączyć te trzy role? Da się !

Wspomnienia o pierwszych chwilach z moim synkiem, Frankiem, wciąż są żywe w mojej pamięci. Czasy bezsenne, pierwsze uśmiechy, pierwsze kroki… ale również momenty niepewności, co do mojej przyszłości zawodowej. Jak wiele innych mam, zastanawiałam się, czy mogę w ogóle połączyć macierzyństwo z pracą. I, jak się okazało, mogłam – dzięki współpracy z jednym z największych pośredników z branży finansowej, o której Wam dziś opowiem.

Jak to się zaczęło?

Mimo wielu wcześniejszych obaw, dziś już wiem, że macierzyństwo nie jest przeszkodą do realizowania marzeń zawodowych, a w wielu przypadkach może nawet stać się ich katalizatorem. Tak właśnie było w moim przypadku. Zanim zaszłam w ciążę pracowałam w wielu miejscach, zawsze była to praca etatowa. Szukałam swojej ścieżki głównie w branży administracyjnej, pracowałam w sądzie, kancelarii Komorniczej, na dwóch uczelniach wyższych. Po porodzie czułam, że z jednej strony, nie chce wracać do pracy na etat (gdzie znów czeka na mnie sufit finansowy i ograniczone możliwości rozwoju) ale z drugiej, jako mama chciałam przecież spędzać z synkiem i mężem jak najwięcej rodzinnych chwil. Myślałam o własnym biznesie, ale nie wiedziałam, czym mogłabym się właściwie zająć, gdzie szukać informacji jak zacząć itp. Te wszystkie myśli powodowały, że się poddawałam i uznałam, że biznes jest nie dla mnie.
Na szczęście okazało się, że istnieje firma, która ma gotowy pomysł na biznes, gotową strategię, wszelkie niezbędne narzędzia i wszystkiego chętnie mnie nauczą! Ba! Na każdym kroku cały czas otrzymuje ogromne wsparcie merytoryczne i mentalne !

Dlaczego branża finansowa? Co mi dała? Dlaczego to robię?

Gdyby ktoś powiedział mi parę lat temu, że będę związana z branżą finansową, uznałabym to za kiepski żart… Byłam pewna, że praca w tej branży wiąże się z bardzo specjalistycznymi umiejętnościami, że prawdopodobnie potrzeba wielu lat studiów, aby to ogarnąć. Okazało się, że rzeczywistość bardzo różni się od moich wyobrażeń.

Kiedy już dałam sobie szansę, aby wejść w świat rozwiązań finansowych, ku mojemu zdziwieniu okazało się, że niezależnie, czy się na tym znam i czy to lubię, korzystam z tego rynku, podobnie jak większość Polaków.

Z każdym kolejnym szkoleniem przychodził czas na nowe informacje, np że mogę zabezpieczyć rodzinę na wypadek, gdyby jakiekolwiek wydarzenie losowe spowodowało u mnie lub mojego męża brak płynności finansowej, że za kilkadziesiąt złotych miesięcznie mogę zapewnić sobie i mojemu synowi leczenie w najlepszych prywatnych klinikach za granicą jeśli będziemy tego potrzebowali, że istnieją rozwiązania, które pomogą mi już dziś systematycznie odkładać pieniądze dla Frania, które w przyszłości ułatwią mu start w dorosłość. Przestałam mieć jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że są to rozwiązania na miarę XXI wieku. A skoro dla mnie są to tematy ważne, dlaczego dla innych mają nie być?

Aneta Sobieraj-Krajewska

Doszło wtedy do mnie, że rolą doradcy jest coś znacznie więcej, niż tylko “sprzedawanie”, że WSZYSCY powinni dowiedzieć się o tych rozwiązaniach. Bo KAŻDY, aktywny zawodowo człowiek jest też moim potencjalnym klientem. Podczas luźnej rozmowy, mówię czym się zajmuje i dlaczego są to tematy ważne. Nie mam obaw, aby komukolwiek zaproponować spotkanie i rozmowę na tematy ich zabezpieczenia finansowego, bo z tyłu głowy zawsze mam, że wiem o istnieniu rozwiązań, które kiedyś, komuś mogą uratować życie. Bo to jest właśnie to, co robię, pomagam moim klientom zabezpieczyć ich życie i zdrowie tak, aby w razie jakichkolwiek negatywnych zdarzeń, jak najmniej odczuli to finansowo. Pokazuję, jak zbudować kapitał na konkretny cel w przyszłości. Zabezpieczam majątki, zapewniamy dostęp do prywatnej opieki medycznej. Pomagam w kwestiach związanych z kredytem czy leasingiem.

Prawdopodobnie pomyślałaś: “hmmm… ja oraz większość moich znajomych i tak korzystamy z tych rozwiązań” – dokładnie, tylko dlaczego jeszcze nie u Ciebie?

Decyzja, za którą samej sobie dziekuje !


W końcu, nie muszę wybierać między zarabianiem pieniędzy i własnym rozwojem, a rodzinnym spokojem. To ja decyduje, jak wygląda mój dzień i kiedy jestem obecna w domu, a kiedy umawiam się na spotkanie. Dzięki pracy jako doradca mogę spędzać czas z synkiem, obserwować jego codzienne postępy i być obok w każdym ważnym momencie jego życia. Jednocześnie rozwijam się zawodowo, rozwijam swój biznes. Każde spotkanie to okazja do nawiązania nowych kontaktów, odnawiania starych znajomości i uczenia się czegoś nowego. Czuję się spełniona zawodowo mimo, że zamieniłam 8h (plus dojazdy, a w Warszawie bez godziny w jedną stronę ani rusz!) pracy w biurze z sufitem finansowym na spotkania ze znajomymi przy kawie bez jakiejkolwiek górnego limitu wynagrodzenia i sztywnych godzin pracy.


Poza tym, dla mnie jako matki, praca jako doradca ma jeszcze jedną, nieocenioną wartość – kontakt z ludźmi. Człowiek jest istotą społeczną, a młodej mamie łatwo poczuć się odizolowaną. Dzięki mojej pracy mogę utrzymywać kontakty międzyludzkie, wymieniać się doświadczeniami i rozmawiać o czymś więcej niż tylko o pieluchach czy zabawkach.

Taki biznes mi się podoba.

Ogromnej elastyczności dodaje również fakt, iż całą pracę mogę wykonywać online, bez konieczności wychodzenia nawet z domu.

Dlatego właśnie zdecydowałam się na zmianę pracy.

Razem na ścieżce sukcesu: zbudujmy zespół kobiet, które łączą macierzyństwo z biznesem

Chcę spłacić dług wdzięczności wobec osób, które zaprosiły mnie do współpracy, w pierwszych momentach dosłownie “prowadziły za rękę”, nie pozwalały się poddać i inspirowały, abym działała dalej.

Dążę do stworzenia zespołu złożonego z kobiet, które znajdują się w takiej samej sytuacji, w jakiej ja byłam i mają takie same dylematy, które ja miałam.

Jeśli czujesz, że chcesz od życia więcej, pragniesz zarabiać lepiej, niż przeciętna płaca na etacie, a jednocześnie chcesz zadbać o siebie i rodzinę, to koniecznie skontaktuj się ze mną, opowiem Ci jak JA łącze macierzyństwo z biznesem w praktyce.

Do zobaczenia!

Aneta Sobieraj-Krajewska 

Zawodowo jestem doradcą rozwiązań finansowych. 

Prywatnie jestem żoną i mamą Frania. 

Po latach pracy na etacie postawiłam na siebie i swój rozwój. Od tamtej decyzji minął już ponad rok, a ja ani przez chwile nie żałowałam swojej decyzji. Teraz skupiam się na budowaniu własnego biznesu i zespołu. Pragnę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z jak największą liczbą osób, pokazując, że w 2023 roku nie musimy wybierać już między pracą, a macierzyństwem. Jestem żywym przykładem na to, że te dwa światy da się połączyć.

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100089274155182
Instagram: https://www.instagram.com/doradcazprawdziwegozdarzenia/
Tik Tok: https://www.tiktok.com/@doradcazprawdziwegozdarz

Polub ten artykuł i podaj dalej!
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.facebook.com/wartoznacportal
https://www.linkedin.com/in/ewelina-salwuk-marko-339859152/
https://www.instagram.com/wartoznacbiznes/